Jį vadina „popiežiaus inžinieriumi“. Jo rankose – visi kodai, reikalingi patekti į Vatikano kompiuterių sistemą, todėl jis yra daugybės paslapčių saugotojas. Tarp šių paslapčių – Šventojo sosto vidinių dokumentų nutekinimo skandalo detalės. Ir šis žmogus pradingo be pėdsakų.
Kalbama apie programišių, kuriam šiuo metu yra 36 metai, ir kuris sukūrė specialią „Firewall“ sistemą, turinčią apsaugoti šiuolaikišką kompiuterinį centrą, išsidėsčiusį popiežiaus tvirtovės požemiuose. Vatikane žino, kad šis žmogus – unikalus. Jei tik panorėtų, jis gali nesunkiai prieiti prie vertingiausios ir slapčiausios Vatikano informacijos. Tad kur jis dingo?
Jo istorija yra viena iš labiausiai saugomų paslapčių Vatikane. Kažkada seniai jis yra sėkmingai įsilaužęs į Vatikano kompiuterių sistemą, tačiau jį pakankamai greitai surado, ir užuot nubaudę, jam pasiūlė tarnybą Vatikane. Jau netrukus jam paskyrė itin „slidžią“ poziciją – Šventojo sosto kompiuterių sistemos apsaugą. Pasak ekspertų, jos sudėtingumas ir slaptumas gali būti palyginimas su analogiškomis JAV slaptųjų tarnybų sistemomis.
Šiandien tik jam žinoma, kaip patekti į Vatikano kompiuterių tinklą, nes būtent jis saugo slaptažodį, su kuriuo galima įeiti į duomenų bazę. Teoriškai buvusiam programišiui žinomi ir visi vidiniai Vatikano kontaktai, elektroninio pašto adresai ir jų slaptažodžiai, Vatikano banko kodai ir, svarbiausia, tai, kas neseniai išplatino Vatikano laiškus.
Egzistuoja spėjimų, kad programišius, laikomas vienu iš vidinio paties popiežiaus rato žmonių, po „Vatileaks“ skandalo nebepasitiki tais, kurie paskyrė jį Vatikano kompiuterinės sistemos sargu, todėl nori atsiriboti nuo augančios problemos, kuri su laiku gali tik dar labiau didėti. Ši nauja detektyvinė istorija tampa dar viena kol kas nepaaiškinama Vatikano paslaptimi.