„Dabar žuvusiųjų yra 21“, - naujienų agentūrai AFP sakė policijos atstovas spaudai Prawutas Thavornsiri pridūręs, kad per sprogdinimą, kurio taikinys buvo Eravano (Airavano) šventykla, esanti pagrindiniame Bankoko turizmo ir prekybos rajone, dar 123 žmonės buvo sužeisti.
„Šiuo sprogdinimu siekta nužudyti kiek įmanoma daugiau žmonių, nes šventykloje 18-19 valandomis jų būna itin daug“, - sakė policijos atstovas apie pirmadienį vakare surengtą išpuolį.
Policijos pateikti pirminiai duomenys apie aukų tautybes rodo, kad tarp žuvusiųjų yra du kinai, du Honkongo piliečiai, du malaiziečiai, vienas Singapūro pilietis ir penki tailandiečiai. Kitų aukų tapatybės dar nenustatytos.
Daugiausiai sužeistųjų yra iš Tailando - 42, taip pat nukentėjo 28 Kinijos piliečiai. Tarp nukentėjusiųjų yra ir po vieną ar daugiau turistų iš Japonijos, Honkongo, Indonezijos, Malaizijos, maldyvų, Omano, Filipinų ir Singapūro.
Eravano (Airavano) šventykla įsikūrusi šalia penkių žvaigždučių viešbučio „Grand Hyatt Erawan“ ir yra apsupta virtinės kitų didelių viešbučių bei prekybos centrų, kasdien sutraukiančių dešimtis tūkstančių lankytojų.
Šioje hinduistų aukščiausios dievybės - Brahmos - šventykloje kasdien apsilanko tūkstančiai budistų, tarp kurių yra itin daug kinų.
Bankoko sprogimo aukų skaičius padidėjo iki 21.
Tailando chuntos vadovas sako, kad nustatytas sprogdinimo Bankoke „įtariamasis“
Tailandą valdančios chuntos vadovas antradienį pareiškė, kad pareigūnai ieško „įtariamojo“, kuris pastebėtas apsaugos kamerų įrašuose netoli tos vietos Bankoke, kur pirmadienį vakare per sprogdinimą žuvo 21 žmogus, o dar daugiau nei 100 buvo sužeisti.
„Šiandien turime įtariamąjį, kuris pastebėtas apsaugos kamerų įrašuose, tačiau tai neaišku... Ieškome to vaikino“, - sakė Prayutas Chan-O-Cha.
Chuntos vadovas pridūrė, jog manoma, kad tas vyras priklauso „antivyriausybinei grupuotei, įsikūrusiai Tailando šiaurės rytuose“ - vadinamojo raudonmarškinių judėjimo bastione.
Bankoke nuo 2006 metų vis kyla politiniai neramumai, kurių metu jau buvo įvykdyti du perversmai. Tačiau iki šiol užsieniečiai per tokius smurto proveržius Tailande nukentėdavo itin retai.
Per praėjusių metų pučą, kuris buvo surengtas po daug mėnesių gatvėse vykusių protestų, buvo nuversta premjerės Yingluck Shinawatros vyriausybė.
Be to, pietinėse musulmoniškose Tailando provincijose pasienyje su Malaizija jau dešimtmetį vyksta sukilimas, per kurį žuvo daugiau nei 6 400 žmonių, daugiausia civilių gyventojų.
Chuntos vadovo Prayuto Chan-O-Cha komentarai rodo, kad tyrėjai sutelkė savo dėmesį į antivyriausybines grupuotes, lojalias nuo valdžios nušalintai Shinawatrų šeimai, o ne į pietuose veikiančius musulmonų sukilėlius.
„Raudonmarškinių“ judėjimą sudaro nuverstos premjerės Yingluck Shinawatros ir jos brolio, buvusio vyriausybės vadovo Thaksino Shinawatros, šalininkai, dauguma kurių gyvena skurdžiose vietovės šalies šiaurėje ir šiaurės rytuose.
Valdžia kaltina „raudonmarškinius“ dėl virtinės anksčiau šiais metais Bankoke surengtų nedidelių sprogdinimų, nors judėjimo vadovybė tai kategoriškai neigia.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.