Tai buvo pirmas toks griežtas naujosios JAV administracijos pareiškimas dėl Krymo pusiasalio, kuris anksčiau buvo Ukrainos dalimi, o 2014-aisiais buvo aneksuotas Rusijos. Savo rinkiminės kampanijos metu respublikonas D. Trumpas žadėjo „atsižvelgti į Krymo ir peržiūrėti sankcijų Rusijai klausimus“, o jo retorika Rusijos atžvilgiu buvo nuosaiki, kai kuriais atvejais netgi draugiška.
Rusija jaučiasi nusivylusi
Rusijos ir JAV santykių „perkrovos“ galimybės nėra visiškai perbrauktos, tačiau D. Trumpo pasisakymai dėl Krymo rodo, kad viltys dėl naujojo JAV prezidento buvo gerokai perdėtos, paskelbė Rusijos Dūmos tarptautinių reikalų komiteto pirmininkas Leonidas Sluckis.
„Santykių tarp Rusijos ir Amerikos perkrovimas dar nėra pasmerktas, tačiau panašūs pasisakymai, kaip šaltas dušas, nuramina mūsų kai kuriuos pernelyg skubius ir tuo pačiu gerokai per didelius lūkesčius dėl Trumpo ir jo komandos,“ – nusivylimo neslėpė su žurnalistais bendravęs Rusijos politikas, praneša „RIA Novosti“.
Deputatas taip pat pažymėjo, kad D. Trumpo retorika yra „gana aiški ir nusakoma, ji atspindi daugelio JAV politikų požiūrį“. L. Sluckis įsitikinęs, kad nereikėjo tikėtis to, kad naujasis prezidentas konfliktuos su JAV politiniu elitu jau pačioje savo karjeros pradžioje.
Jo teigimu, Rusijoje pernelyg anksti pradėjo naująjį JAV prezidentą laikyti sąjungininku. Maskvos ir Vašingtono santykiai keisis į gerąją pusę, tačiau šis procesas užims daug laiko, įsitikinęs L. Sluckis.
Ukraina: tai – geras pranešimas
Į Baltųjų Rūmų pareiškimą sureagavo ir Kijevas. Ukrainos prezidento Petro Porošenkos atstovas spaudai Sviatoslavas Cegolko pareiškė, kad Ukrainos prezidento administracija tai laiko geru ženklu.
„Geras Baltųjų Rūmų atstovo pareiškimas. Rusija turi grąžinti Krymą Ukrainai,“ – savo socialinio tinklo paskyroje pareiškė S. Cegolko.