Europos Sąjungos (ES) valstybėms aktualių klausimų aptarimas regioniniame lygyje - vienas iš gerosios praktikos elementų, leidžiantis galutinėms diskusijoms pateikti ne vienos šalies, o tam tikro kelių šalių regiono poziciją. Plečiantis ES bendrijai, vis sunkiau priimti reikiamus sprendimus iš anksto jų neaptarus siauresnėse šalių atstovų diskusijose, rašoma Vidaus reikalų ministerijos pranešime spaudai.
Ministrai taip pat aptars galimybę kurti bendrą greitojo reagavimo padalinį stichinių nelaimių ir katastrofų padariniams likviduoti.
Tokio padalinio įsteigimo poreikis pernai vasarą buvo aptartas Baltijos Asamblėjos konferencijoje. Tuomet Baltijos Ministrų Tarybai inicijuoti buvo pasiūlyta tarpvalstybinius susitarimus dėl bendrų veiksmų susidarius ypatingai situacijai Baltijos valstybėse koordinuoti bei svarstyti galimybę sukurti bendrą Baltijos valstybių greitojo reagavimo padalinį, ypatingų situacijų atvejais teikiantį tarpusavio pagalbą ir padedantį kitoms valstybėms.
Pakeliui į Rygą ministrai R.Šukys ir I.Godmanis oficialiai atidarė bendrą Saločių-Grenctalės pasienio kontaktinį punktą, esantį Latvijos teritorijoje. Daugiau nei 500 km pasienio ruože iš viso planuojama įsteigti keturis kontaktinius punktus (po du kiekvienos šalies pasienio teritorijoje), kur savo funkcijas pasienio, policijos ir muitinės pareigūnai vykdys ir tuomet, kai Lietuva ir Latvija įsilies į Šengeno erdvę ir įsigalios laisvo asmenų judėjimo režimas.
Sausumos ir jūros sienos Lietuvos ir Latvijos gyventojams turėtų atsiverti 2008 metų pradžioje, oro uostų - 2008-ųjų kovą.
Pasak ministro R.Šukio, Šengeno erdvėje įteisintas laisvas asmenų ir transporto priemonių judėjimas per sieną nereiškia, kad panaikinamas visapusis tvarkos stebėjimas.
"Žmonės per vidines Šengeno erdvės sienas migruoja laisvai, tačiau pareigūnai šios migracijos situaciją kontroliuoja ir nusikaltėliams ar teisėtvarkos pažeidėjams bet kurią akimirką kelyje gali būti uždegta raudona šviesa", - sako ministras R.Šukys.
REKLAMA