Baltųjų rūmų atstovė Sarah Huckabee Sanders pranešime sakė, kad teismo nutartis buvo „siaubinga, ypač atsižvelgus į tą pačią dieną Baltuosiuose rūmuose vykusį sėkmingą prezidento susitikimą su Atstovų Rūmų ir Senato abiejų partijų atstovais“.
S. H. Sanders teigimu, šis klausimas turėtų „pereiti normalų teisėkūros procesą“, o D. Trumpas esą „dirbs su abiejų partijų nariais, kad pasiektų galutinį sprendimą“.
JAV apygardos teismo teisėjas Williamas Alsupas (Viljamas Olsapas) antradienį patenkino Kalifornijos ir kitų ieškovų prašymą neleisti D. Trumpui nutraukti DACA (Atidėtų veiksmų atvykstančių vaikų atžvilgiu) programos, kol jų bylas tebesvarsto teismas.
Pats D. Trumpas taip pat reagavo į šį sprendimą.
„Tai tik parodo kiekvienam, kokia neteisinga ir neobjektyvi yra mūsų teismų sistema, kai prieštaraujanti byloje šalis (kaip DACA) visad bėga į 9-ąją apygardą (apeliacinį teismą) ir beveik visad laimi anksčiau, negu atgal atstato aukštesni teismai“, – parašė jis tviteryje.
Teisingumo departamentas nurodė, kad federalinė vyriausybė neviršija savo įgaliojimų nutraukdama populiarią jaunų imigrantų, dar vadinamų „Dreamers“ („Svajotojais“), apsaugos nuo deportacijos programą.
Vadinamoji DACA politika įsigaliojo 2012-aisiais, kai šaliai vadovavo Barackas Obama (Barakas Obama). Pagal ją į šalį nelegaliai vaikystėje (iki 16 metų) atvykę asmenys gali likti JAV ir mokytis ar dirbti, kas dvejus metus atnaujindami savo leidimus.
Dėl šios programos į JAV nelegaliai atvykę 800 tūkst. jaunų žmonių galėjo tęsti mokslus šalyje ir juos baigti.
Šios programos atšaukimas buvo vienas svarbiausių respublikono prezidento rinkimų kampanijos pažadų, tačiau stojęs prie valstybės vairo naujasis prezidentas šiek tiek sušvelnino savo poziciją.