„Prezidentas kalbėjo apie absurdą, kad Nicolas Maduro (Nikolas Maduras) ir jo atstovai nepripažįsta liepos 28 dienos rinkimų (rezultatų)“, – nurodė Baltųjų rūmų atstovas spaudai. Pasak jo, visiškai aišku, kad Venesuelos rinkimus laimėjo opozicijos kandidatas Edmundo Gonzalezas Urrutia (Edmundas Gonsalesas Urutija).
Baltuosiuose rūmuose žurnalistas paklausė J. Bideno, ar jis pritaria prieštaringai vertinamų Venesuelos rinkimų pakartojimui, kaip ketvirtadienį ragino padaryti Brazilijos ir Kolumbijos prezidentai. „Taip“, – atsakė JAV lyderis.
Tačiau netrukus po šių komentarų Baltųjų rūmų Nacionalinė saugumo taryba pareiškė, kad prezidentas padarė tik bendro pobūdžio pareiškimą dėl JAV pozicijos Venesuelos atžvilgiu.
„Daugumai Venesuelos žmonių, Jungtinėms Valstijoms ir vis daugiau šalių visiškai aišku, kad liepos 28 dieną daugiausiai balsų gavo Edmundo Gonzalezas Urrutia, – nurodė Nacionalinės saugumo tarybos atstovas spaudai. – Jungtinės Valstijos dar kartą ragina gerbti Venesuelos žmonių valią ir pradėti diskusijas dėl sugrįžimo prie demokratinių normų.“
Opozicija tvirtina, kad E. Gonzalezas Urrutia teisėtai laimėjo liepos 28-osios prezidento rinkimus, įstūmusius naftos turtingą šalį į politinę krizę.
Ketvirtadienį jis pareiškė, kad N. Maduro turėtų leisti vykti politinei pereigai.
Nacionalinė rinkimų taryba (CNE) praėjusio mėnesio pabaigoje patvirtino, kad N. Maduro iškovojo pergalę, už jį balsavus 52 proc., o už E. Gonzalezą Urrutią – 43 proc. rinkėjų.
Opozicija į interneto svetainę įkėlė balsavimo duomenis, kurie, jos teigimu, rodo, kad E. Gonzalezas Urrutia laimėjo surinkęs 67 proc. balsų.
CNE, kurią opozicija kaltina palaikant ryšius su N. Maduro, vis dar nepateikė išsamių balsavimo rinkimų apylinkėse išklotinių ir teigė tapusi įsilaužimo į kompiuterius auka.