„Viršūnių susitikimas – ne dovana Rusijai, o galimybė ginti Amerikos interesus. Ten laukia daug darbo“, – sakė ji žurnalistams.
Pasak K. Jean-Pierre, J. Bideno ir V. Putino susitikimas yra „efektyviausias būdas suprasti Rusijos planus ir ketinimus“.
Apie J. Bideno planus susitikti derybų su Rusijos prezidentu ji kalbėjo atsakydama į klausimą, ar informacija apie naują kibernetinę ataką, kuri, įtariama, buvo įvykdyta iš Rusijos teritorijos, turės įtakos susitikimo organizavimui.
Tuo metu Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas anksčiau antradienį pareiškė, kad Maskva nesitiki jokio didelio proveržio per prezidentų pirmąjį susitikimą šį mėnesį.
„Neturime jokių iliuzijų ir nebandome sudaryti įspūdžio, kad bus koks nors proveržis, kokių nors istorinių lemiamų sprendimų“, – spaudos konferencijoje Maskvoje sakė S. Lavrovas.
„Tačiau pats faktas, kad derybos tarp dviejų branduolinį ginklą turinčių valstybių vyksta aukščiausiu lygmeniu, žinoma, yra svarbus“, – sakė jis po nuotoliniu būdu vykusio susitikimo su didelių kylančių ekonomikų grupei BRICS priklausančių šalių pareigūnais.
Rusijos ir JAV prezidentų susitikimas turi įvykti birželio 16 dieną Ženevoje.
Tiesioginis abiejų šalių lyderių susitikimas rengiamas tvyrant didelei įtampai, abiem šalims nepuoselėjant lūkesčių, kad susitikimas atneš kokių nors reikšmingų rezultatų.
Sausį prezidento postą užėmęs J. Bidenas įvedė naujų sankcijų Maskvai, dėl, pasak JAV pareigūnų, Rusijos vaidmens rengiant plataus masto kibernetinę ataką naudojantis bendrovės „SolarWinds“ programinės įrangos spragomis ir bandymus pakenkti 2020 metų JAV rinkimams.
Vašingtonas taip pat kritikuoja Maskvą dėl V. Putino kritiko Aleksejaus Navalno apnuodijimo ir jo įkalinimo.
Sekmadienį J. Bidenas pažadėjo derybose nevengti opių klausimų ir pareiškė, kad leis V. Putinui aiškiai suprasti, kad mes „nestovėsime nuošalyje ir neleisime jam piktnaudžiauti“ žmogaus teisėmis.