„Šiomis sąlygomis reikia veikti greitai ir vienbalsiai. Atsižvelgiant į didelį Baltarusijos ekonomikos pažeidžiamumą išorės šokams tikimės Rusijos Federacijos palaikymo šio nepaprasto etapo metu“, – pažymėjo Baltarusijos premjeras.
Jis patvirtino, kad visi Sąjungos valstybės ekonominės integracijos susitarimai yra „parengti realizuoti“, tačiau pridūrė, kad „pasikeitusi situacija lemia kritinę būtinybę realizuoti tas operatyvines palaikymo priemones, kurios buvo atidėliojamos iki vėlesnių laikų“.
Baltarusijos atstovas skundėsi, kad Vakarų sankcijų šalis sulaukė dėl „bendradarbiavimo su Rusija“, o pačių sankcijų mastas kai kuriais atvejais netgi viršija tas, kurių sulaukė pati Rusija.
R. Golovčenkos teigimu, sankcijos skaudžiai palietė visus į eksportą orientuotus Baltarusijos pramonės sektorius: mašinų gamybą, medžio perdirbimo pramonę, statybinių medžiagų, chemijos, naftos chemijos, tabako ir kitus.
„Jeigu nesiimsime jokių priemonių, tai nulems mokėjimų balanso griūtį, staigų infliacijos augimą ir gyventojų pajamų kritimą“, – TASS cituojamas R. Golovčenka, pridūręs, kad su problemomis susidūrė ir Baltarusijos bankai, o pramonė jaučia komplektuojančių dalių stygių dėl Vakarų gamintojų produkcijos embargo.
Anksčiau JAV žiniasklaidos priemonės, remiantis šaltiniais Baltuosiuose rūmuose, skelbė, kad pati Rusija dėl karo Ukrainoje jau kreipėsi pagalbos į Kiniją. Kalbėta tiek apie karinę, tiek ir apie ekonominę pagalbą sankcijų spaudžiamai Rusijai. Kinija ir Rusija suskubo neigti tariamus karinės pagalbos prašymus, apie galimą ekonominę pagalbą taip pat nebuvo užsiminta.