• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Baigta pirmoji Jono Pauliaus II beatifikacijos proceso dalis

Popiežius Benediktas XVI pirmadienį aukos mišias, skirtas antrosioms Jono Pauliaus II mirties metinėms, be to, tą pačią dieną baigta pirmoji velionio pontifiko beatifikacijos proceso dalis - Vatikanui pateikti įrodymai, kad melsdama Jono Pauliaus II užtarimo prieš Dievą nuo Parkinsono ligos stebuklingai pasveiko prancūzė vienuolė.

REKLAMA
REKLAMA

Vienas kardinolas pasiūlė paspartinti beatifikacijos procesą, nes nesą abejonių dėl velionio popiežiaus šventumo.

REKLAMA

Per iškilmingą ceremoniją oficialiai užbaigiant pirmąjį diecezinio tyrimo dėl Jono Pauliaus II gyvenimo, dorybių ir šventumo etapą, Romos vyskupija perdavė Vatikanui dešimtis tūkstančių puslapių dokumentų ir nuorašų, kuriuose siūloma paskelbti velionį popiežių palaimintuoju.

Jeigu Vatikano Šventųjų reikalų kongregacija, išnagrinėjusi Romos ir Krokuvos vyskupijų parengtus dokumentus, patvirtins, kad minėtos vienuolės išgijimas buvo stebuklas, tai leis velionį popiežių skelbti palaimintuoju. Pagal Katalikų Bažnyčios tvarką, įvykus dar vienam stebuklui, jis galės būti skelbiamas šventuoju.

REKLAMA
REKLAMA

Jono Pauliaus II kandidatūra beatifikuoti buvo pateikta skubos tvarka - jo įpėdinis panaikino įprastai privalomą penkerių metų laikotarpį po kandidato mirties ir leido paskelbimo palaimintuoju procedūrą pradėti 2005 metų gegužę, praėjus vos mėnesiui po Jono Pauliaus II mirties. Anksčiau kai kurie kanonizavimo procesai trukdavo net šimtmečius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tarp įrodymų, simboliškai perduotų per ceremoniją Romos Laterano Šv.Jono bazilikoje, yra maždaug 130 žmonių liudijimai ir jo gyvenimo, taip pat - jo pasakytų bei parašytų žodžių analizė.

Svarbiausias liudijimas yra 46 metų sesers Marie Simon-Pierre (Mari Simon Pjer), kuri nuo 2001 metų sirgo parkinsonizmu - degeneracine nervų sistemos liga. Pasak vienuolės liudijimo, ji išgijo 2005 metų birželį, po to, kai meldė Jono Pauliaus II, kurį paskutiniais gyvenimo metais taip pat lydėjo ši negalė, užtarimo.

REKLAMA

Prancūzų dienraštis "Le Figaro" rašė, kad sesuo M.Simon-Pierre dirbo "LEtoile" gimdymo namuose Piuirikare netoli Provanso Ekso, kuriems vadovauja jos kongregacija, kai du mėnesiai po Jono Pauliaus II mirties staiga pasveiko. Vėliau, 2006 metų pabaigoje, ji buvo perkelta į gimdymo namus Paryžiuje.

REKLAMA

Daugelis katalikų yra įsitikinę Jono Pauliaus II šventumu. Tai per mišias prie jo kapo Šv.Petro bazilikoje, kurios buvo aukojamos vos išaušus, pabrėžė ir buvęs velionio popiežiaus sekretorius.

"Dievo žmonės ... aiškiai pripažįsta jo šventumą", - sakė Krokuvos arkivyskupas kardinolas Stanislawas Dziwiszas (Stanislavas Dzivišas), kuris anksčiau buvo užsiminęs, kad Benediktas XVI turėtų praleisti savo pirmtako beatifikavimo etapą ir iškart pradėti kanonizaciją.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

"Jonas Paulius II buvo tarp Jėzaus draugų, tai yra, tarp šventųjų", - sakė S.Dziwiszas.

Per Jono Pauliaus II laidotuves 2005-ųjų balandį minios žmonių skandavo "Santo Subito" ("Paskelbkit jį šventuoju jau dabar"), o tų pačių metų gegužę Benediktas XVI pradėjo paspartintą jo beatifikacijos procesą.

REKLAMA

Pirmadienį popiet Šv.Petro bazilikoje, kur kriptoje po marmuriniu antkapiu ilsisi Jono Pauliaus II palaikai, popiežius Benediktas XVI aukos savo pirmtako atminimui skirtas mišias. Jonas Paulius II mirė 2005 metų balandžio 2-ąją, būdamas 84 metų amžiaus.

REKLAMA

M.Simon-Pierre penktadienį per spaudos konferenciją Prancūzijoje vadino velionį lenkų tautybės popiežių įkvėpėju, nes jo kančios dėl parkinsonizmo buvo visiems matomos.

"Mano pasveikimas buvo Dievo darbas užtarus Jonui Pauliui", - sakė ji.

Jeigu palaimintuoju skelbiamas asmuo nėra miręs kankinio už tikėjimą mirtimi, jo beatifikavimo procesui pradėti reikia surinkti įtikimų stebuklo įrodymų. Tokiu stebuklu dažniausiai tampa moksliškai nepaaiškinamas staigus išgijimas nuo labai sunkių ligų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

"Aš sirgau, o dabar esu išgijusi. Bažnyčios valia pasakyti, ar tai stebuklas", - per pirmąją savo spaudos konferenciją sakė M.Simon-Pierre, priklausanti Katalikiškų gimdymo namų mažųjų seserų kongregacijai.

Jono Pauliaus II kapavietė, kurią nuo apaštalo Petro kapo skiria vos keli metrai, tapo tikinčiųjų piligrimystės vieta, maitinančia ir pelningą prekybos religiniais suvenyrais verslą.

REKLAMA

Visame pasaulyje populiarus Jonas Paulius II, kuris netgi buvo vadinamas "žmonių popiežiumi", Katalikų Bažnyčiai vadovavo 27 metus. Apie jo gyvenimą ir veiklą leidžiama daugybė knygų ir DVD diskų.

Tarp jų yra ir knyga "Jonas Paulius II, mano mylimas pirmtakas" - neseniai išleista Benedikto XVI laiškų, pamokslų ir kitų tekstų, daugiausia parašytų iki jo išrinkimo popiežiumi, rinktinė.

REKLAMA

Vienoje iš knygoje spausdinamų nuotraukų matyti, kaip vokiečių tautybės popiežius, kai jis dar buvo kardinolas Josephas Ratzingeris (Jozefas Racingeris) per laidotuves šventina velionio popiežiaus karstą. Iki konklavos, išrinksiančios jį popiežiumi, tada buvo likusios kelios dienos.

Beveik 40 metų Jono Pauliaus II asmeniniu sekretoriumi dirbęs S.Dziwiszas taip pat išleido prisiminimų knygą, pavadintą "Mano gyvenimas su Karoliu".

REKLAMA
REKLAMA

Po Jono Pauliaus II mirties nenutilo ir jam dar gyvam esant reikšta kritika: vieni popiežių kaltino dėl pernelyg didelių moralinių reikalavimų, kiti - dėl prielankumo nekrikščioniškiems tikėjimams.

Pasak beatifikavimo proceso iniciatoriaus monsinjoro Slawomiro Oderio (Slavomiro Oderio), nagrinėjant Jono Pauliaus II atvejį atsižvelgiama ir į šiuos "prieštaraujančius balsus".

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų