B.Obama ir Rusijos prezidentas pagarsėjo nenatūraliomis pozomis, kai fotografavosi dvišalių susitikimų metu įvairiuose pasauliniuose viršūnių susitikimuose – žiūrėjo tiesiai prieš save ir nerodė vienas kitam šilumos ar simpatiją išreiškiančios kūno kalbos.
Tačiau interviu NBC, kuris turi pasirodyti prasidedant Sočio olimpiadai ir kurio ištraukos buvo paskelbtos iš anksto, B.Obama sakė, kad išorė gali būti apgaulinga.
Jis paneigė, kad jo santykiai su Rusijos prezidentu yra šalti.
„Tiesa ta, kad susitikus būna daug apsikeitimo, netikėtai daug humoro ir daug pasikeitimo nuomonėmis“, – sakė B.Obama interviu, kuris buvo parodytas vėliau ketvirtadienį.
„Jis visuomet rodė man didžiausią pagarbą“, – sakė B.Obama ir pridūrė manantis, jog, nepaisydamas didelių pastarųjų mėnesių nesutarimų tarp Kremliaus ir Baltųjų rūmų, V.Putinas supranta, kad reikia dirbti su Vašingtonu.
„Jis tikrai turi viešą stilių, kai mėgsta per bendrus interviu sėdėti nejudėdamas ar atrodyti truputį nuobodžiaujantis, – sakė JAV lyderis. – Man atrodo, kad tokio politinio triuko jis griebiasi, norėdamas namie atrodyti kietas vaikinas.“
„JAV politikų stilius kitoks. Mes linkę kartas nuo karto nusišypsoti“, - pridūrė jis.
Vašingtonas ir Maskva nesutarė dėl Rusijos paramos prezidentui Basharui al Assadui (Bašarui Asadui) Sirijoje.
Tačiau JAV ir Rusija sugebėjo pasiekti susitarimą, kuris dar nėra iki galo įgyvendintas ir pagal kurį Sirija sutiko perduoti savo cheminių ginklų atsargas, kad išvengtų JAV smūgių iš oro grėsmės.
Rusijos sprendimas suteikti prieglobstį daugybę žvalgybos paslapčių apie JAV Nacionalinės saugumo agentūros sekimo programas nutekinusiam Edwardui Snowdenui (Edvardui Snoudenui) taip pat atgaivino Šaltojo karo laikų konfliktų dėl šnipinėjimo dvelksmą.