• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

B. Obama: Malaizijos lėktuvas buvo numuštas raketa iš Ukrainos separatistų rajono

Specialistai laukia „juodųjų dėžių“ (atnaujinama)

(19.50) JAV prezidentas Barackas Obama (Barakas Obama) penktadienį savo pareiškime apie padėtį Ukrainoje iš Baltųjų rūmų nurodė, kad Malaizijos lėktuvas buvo numuštas raketa, paleista iš separatistų kontroliuojamo rajono Ukrainos rytuose.

(19.50) JAV prezidentas Barackas Obama (Barakas Obama) penktadienį savo pareiškime apie padėtį Ukrainoje iš Baltųjų rūmų nurodė, kad Malaizijos lėktuvas buvo numuštas raketa, paleista iš separatistų kontroliuojamo rajono Ukrainos rytuose.

REKLAMA

„Įkalčiai rodo, kad lėktuvas buvo numuštas „žemė-oras“ raketa, kuri buvo paleista iš rajono, kurį kontroliuoja Rusijos remiami separatistai Ukrainos viduje“, – kalbėjo B.Obama.

Tačiau jis pridūrė laukiąs viso vaizdo ir pabrėžė, kad prorusiški sukilėliai anksčiau yra numušę Ukrainos lėktuvą.

Jis pažymėjo, kad separatistai nuolat iš Rusijos gaudavo paramą, taip pat ir sunkiosios ginkluotės bei priešlėktuvinės gynybos raketų sistemų. Anot jo, Ukrainos separatistai yra gerai ginkluoti ir apmokyti dėl paramos iš Rusijos.

B.Obama, kuris anksčiau šią savaitę paskelbė naujas sankcijas Rusijai dėl jos vaidmens Ukrainos krizėje, ketvirtadienį sakęs Vladimirui Putinui, kad Rusija turi žengti tokiu keliu, kuris vestų į taiką Ukrainoje, bet Rusijai nepavykę žengti tokiu keliu.

REKLAMA
REKLAMA

„Aš manau, kad mums svarbu pripažinti, kad šis papiktinantis įvykis pabrėžia, jog laikas Ukrainoje atkurti taiką ir saugumą“, – sakė B.Obama.

REKLAMA

„Dabar, mano galva, yra niūrus, bet tinkamas laikas mums visiems pažvelgti atgal ir atidžiai pažiūrėti, kas atsitiko. Smurtas ir konfliktai neišvengiamai veda prie neregėtų pasekmių“, – tęsė prezidentas.

B.Obama patvirtino, kad tarp 298 žuvusių Malaizijos lėktuve yra ir vienas amerikietis. Valstybės departamentas nurodė šios aukos tapatybę – tai Quinnas Lucas Schansmanas (Kvinas Lukas Schansmanas), turintis ir Olandijos pilietybę.

„Jų žūtis yra šiurkštus neapsakomo masto pažeidimas“, – pasakė jis apie žuvusius 298 žmones, reikalaudamas tarptautinio tyrimo ir ragindamas nedelsiant skelbti paliaubas Ukrainoje.

REKLAMA
REKLAMA

„Pasaulio akys (nukreiptos) į rytų Ukrainą; mes norime įsitikinti, kad tiesa išryškės“, – pažymėjo B.Obama.

 

(19.00) Vašingtono nuomone, oro bendrovės „Malaysia Airlines“ lėktuvas „Boeing-777“ buvo numuštas raketa, kuri buvo paliesta iš separatistų kontroliuojamos teritorijos, pareiškė JAV ambasadorė Jungtinėse Tautose Samantha Power (Samanta Pauer).

„Mes manome, kad „Malaysia Airlines“ lėktuvas su 298 žmonėmis, skrisdamas iš Amsterdamo į Kvala Lumpūrą, veikiausiai buvo numuštas raketa, paleista iš separatistų kontroliuojamo Ukrainos rajono“, – sakė ji per JT Saugumo Tarybos posėdį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nors neteisėtų ginkluotų formuočių nariai prisipažino numušę Malaizijos lėktuvą, JAV netiki, kad jie galėjo tai padaryti be karinių specialistų, gal būt iš Rusijos, nurodė S.Power.

„Dėl techniškai sudėtingų dalykų (raketų paleidimo sistema) SA-11 (pagal Rusijos klasifikacija „Buk“, JAV ir NATO – SA-11) neįmanoma, kad separatistai veikė be techninių ekspertų, be, galbūt, Rusijos ekspertų pagalbos, kurie moka šią sistemą valdyti“, – sakė JAV ambasadorė.

REKLAMA

Ji dar pažymėjo, kad Jungtinėse Valstijose nemanoma, jog Ukrainos kariškiai būtų prisidėję prie šio incidento.

„Ukrainos kariškai turėjo SA-11 sistemų savo sandėliuose, bet greta šio rajono tokio ginklo nebuvo. Ir nuo pat krizės pradžios Ukrainos priešlėktuvinė gnyba nė karto nepaleido nė vienos raketos, nors jos oro erdvė buvo pažeidinėjama“, – pabrėžė S.Power.

Tuo tarpu JAV žinoma, kad tame rajone netoli lėktuvo kritimo vietos, anksčiau buvo pastebėta, jog separatistai sistemą SA-11, pridūrė ji.

REKLAMA

(18.15) Malaizijos lėktuve buvę juodosiomis dėžėmis dėžėmis vadinami įrašymo įrenginiai, kuriuo rado Ukrainos nepaprastųjų situacijų tarnybos (NST) gelbėtojai, kol kas oficialiai dar nėra perduoti specialistams, sakė Nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos (NSG) informacijos ir analizės centro vadovas Andrijus Lysenka.

„Mes išsiuntėme užklausą į NST, bet kol kas oficialiai tos dėžės nėra gautos“, – sakė jis per spaudos konferenciją penktadienį vakare, pridurdamas, kad NST gelbėtojų brigados dirba glaudžiai separatistų apsuptos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ketvirtadienį Donecko srityje, separatistų kontroliuojamoje teritorijoje katastrofą patyrė lėktuvas „Boeing-777“ su 298 žmonėmis, kurie visi žuvo.

Penktadienį Ukrainos gelbėtojai surado lėktuvo kritimo zonoje dvi „juodąsias dėžes“, bet jų radimo vietos neatskleidžiamos, sakė Donecko srities administracijos vadovas Kostiantynas Batozskis.

 

(16.07) „Labai tikėtina“, kad bendrovės „Malaysian Airlines“ reiso MH17 lėktuvas, sudužęs vaidų draskomoje rytinėje Ukrainos dalyje su visais 298 žmonėmis, buvo numuštas, pareiškė penktadienį Olandijos teisingumo ir saugumo ministras Ivo Opsteltenas (Ivas Opsteltenas).

REKLAMA

„Pagal mūsų (saugumo) tarnybų informaciją, labai tikėtina, kad MH17 (lėktuvas) buvo numuštas, – pasakė jis per spaudos konferenciją Hagoje. – Tyrimas turės nurodyti šio įvykio priežastį“.

Olandų tyrėjų grupė artimiausiu laiku išvyks į Kijevą, pridūrė I.Opsteltenas.

„Tyrėjai aiškinsis priežastį, (nagrinės) keleivių sąrašą ir skrydžio maršrutą“, – sakė ministras.

Prieš patirdamas katastrofą šis lėktuvas su 298 žmonėmis, iš kurių 173 buvo Olandijos piliečiai, skrido iš Amsterdamo į Kvala Lumpūrą.

REKLAMA

 

(15.49) Tarp teroristų numušto lėktuvo Ukrainoje aukų buvo Nyderlandų parlamentaras Willemas Witteveenas, praneša censor.net.ua.

„Tarp Malaizijos avialinijų skrydžio MH17, sudužusio Ukrainoje, buvo Aukštesniųjų parlamentų rūmų narys Willemas Witteveenas,“ - praneša oficialus Nyderlandų senato tinklalapis.

 

 

(14.43) NATO penktadienį pareiškė esanti susirūpinusi dėl gausėjančių modernių sunkiųjų ginklų rytų Ukrainoje veikiančių prorusiškų sukilėlių arsenale, kai tame regione ankstesnę dieną sudužo Malaizijos keleivinis laineris.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Esame susirūpinę dėl didėjančio naudojamų sunkiųjų ginklų skaičiaus ... taip pat dėl vis pažangesnių sistemų, – sakė vienas NATO pareigūnas. – Matėme, kad Rusija toliau leidžia samdiniams ir sunkiesiems ginklams plūsti per savo sienas į Ukrainą.“

Paklaustas, ar JAV vadovaujamam kariniam aljansui žinomos oro bendrovės „Malaysia Airlines“ reiso MH17 lėktuvo katastrofos, pareikalavusios beveik 300 žmonių gyvybių, aplinkybės, pareigūnas sakė negalintis komentuoti žvalgybos reikalų.

REKLAMA

Tačiau jis pažymėjo, kad to incidento metu virš Lenkijos ir Rumunijos teritorijų patruliavo du Aljanso vadovavimo ir tolimosios žvalgybos sistemos AWACS lėktuvai.

„Jų skrydžių įrašai šiuo metu peržiūrimi“, tačiau dėl didelio atstumo nuo katastrofos vietos „nesitikime, kad mūsų lėktuvai užfiksavo tą incidentą“, – sakė NATO pareigūnas.

(14.42) Vienas iš pagrindinių rytų Ukrainoje veikiančių prorusiškų separatistų vadų penktadienį atmetė galimybę laikinai paskelbti paliaubas konflikte su vyriausybės pajėgomis, tačiau pažadėjo leisti tyrėjams dirbti oro bendrovės „Malaysia Airlines“ reiso MH 17 keleivinio lainerio katastrofos vietoje.

REKLAMA

„Apie paliaubas negali būti kalbos, bet mes leisime ekspertams patekti į katastrofos vietą“, – vadinamosios Donecko liaudies respublikos „premjeras“ Aleksandras Borodajus sakė žurnalistams.

Taip pat, paklaustas apie vakarykštį įvykį, jis apkaltino Ukrainos pajėgas. "Lėktuvas buvo numuštas iš Dnepropetrovsko srities (apie 300 km. nuo tragedijos vietos, - red. past.), ten jie (Ukrainos kariuomenė) turi tinkamos įrangos ir žmonių tam", - teigė A. Borodajus.

 

(14.29) Tarp Kijevo valdžios ir Ukrainos rytuose veikiančių sukilėlių artimiausiu metu įvyks vaizdo konferencija paliauboms sudaryti, pareiškė Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas.

REKLAMA
REKLAMA

„Yra pagrindo laukti, kad pačiu artimiausiu metu įvyks vaizdo konferencija, per kurią jau bus svarstomi paliaubų klausimai, tačiau dabar paliaubos yra triskart labiau būtinos, turint galvoje tyrimą, kuris turi apimti pakankamai didelę teritoriją“, - sakė S.Lavrovas interviu televizijai „Rossija 24“.

„Labai tikiuosi, kad ši tragedija leis pamiršti politines ambicijas“, - pridūrė jis.

Ketvirtadienį Ukrainos rytuose, kur vyriausybinės pajėgos kovoja su prorusiškais separatistais, sudužo, kaip manoma numuštas raketos, oro bendrovės „Malaysian Airlines“ lėktuvas „Boeing 777“.

Per šią katastrofą žuvo visi 298 laineryje buvę žmonės.

(14.21) Rusija penktadienį pareiškė galinti atsakyti į šaudymą iš Ukrainos teritorijos, smarkiai padidindama įtampą šioje krizėje kitą dieną po to, kai prorusiškų sukilėlių kontroliuojamame regione sudužo Malaizijos keleivinis lėktuvas ir žuvo visi 298 juo skridę žmonės.

„Mes jau perspėjome, jog jeigu tai (šaudymas) tęsis, imsimės būtinų priemonių ... Jeigu bus suprantama, kad tai padaryta sąmoningai, esu įsitikinęs, jog mums tokį (ugnies) tašką reikia nuslopinti per vieną kartą“, – Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas sakė valstybinei televizijai „Rossija 24“.

„Pagal mūsų vertinimus, kol kas (tokie incidentai) būdavo tų, kurie budi tuose objektuose, nelabai profesionalaus darbo rezultatas, arba tiesiog atsitiktinumas, kokių irgi pasitaiko kare“, – pridūrė jis.

REKLAMA

„Pateikėme rimtą perspėjimą mūsų kolegoms ukrainiečiams“, – S.Lavrovo žodžius citavo Rusijos naujienų agentūros.

 

(13.16) Gelbėtojai, milicininkai ir netgi nedirbantys angliakasiai, vilkintys suodinus kombinezonus, penktadienį ieškojo nuolaužų ir žmonių palaikų, išsibarsčiusių dideliame dirbamų laukų plote neramiame Ukrainos rytiniame regione, kur sudužo Malaizijos keleivinis lėktuvas ir žuvo visi 298 juo skridę žmonės.

Prorusiški separatistai, kontroliuojantys tą teritoriją, nurodė radę „daugumą“ lainerio juodųjų dėžių ir svarstantys, ką su jomis daryti. Šis pranešimas kelia didelį pavojų lėktuvo katastrofos tyrimo patikimumui.

Ukraina, kurios tyrėjai negalėjo patekti į tą teritoriją, paragino atlikti tarptautinį tyrimą, siekiant nustatyti, kas jį atakavo, tačiau tvirtino, kad tai padarė ne Kijevo vyriausybės pajėgos. JAV žvalgybos tarnybos sakė, kad laineris buvo numuštas raketa „žemė–oras“, tačiau negalėjo pasakyti, kas ją paleido.

Penktadienį tapo pirmąja diena per kelis mėnesius, kai tame regione nebuvo užfiksuota jokių susirėmimų, nors oficialiai nebuvo paskelbtos jokios paliaubos.

Tačiau patekti į katastrofos vietą tebėra sunku ir pavojinga. Kelyje iš rytinio regiono didžiausio miesto Donecko į tragedijos vietą penktadienį buvo penki sukilėlių postai, o kiekviename iš jų buvo tikrinami pravažiuojančių žmonių dokumentai.

REKLAMA

Lėktuvo nuolaužos buvo pažirusios dideliame plote tarp dviejų kaimų rytų Ukrainoje. Daugelis didelių lainerio „Boeing 777“ nuolaužų buvo oro bendrovės „Malaysia Airlines“ būdingų spalvų – raudonos, mėlynos ir baltos.

Pilotų kabinos ir vienos turbinos nuolaužos riogsojo už maždaug kilometro, o vietos gyventojai pasakojo, kad lainerio uodega nukrito už maždaug 10 kilometrų. Tai rodo, kad lėktuvas veikiausiai subyrėjo dar prieš rėždamasis į žemę.

Visu buvo pabirę lavonai ir palaikų dalys: saulėgrąžų laukuose ir netgi sukilėlių kontroliuojamo Rozsypnės kaimo, esančio už maždaug 40 kilometrų nuo sienos su Rusija, gatvėse. Vienas sukilėlių kovotojas sakė naujienų agentūrai „The Associated Press“, kad matė tame kaime dalį fiuzeliažo, o tai patvirtina prielaidą, kad į lėktuvą tikriausiai pataikė raketa.

Ukraina kaltina sukilėlius numušus „Malaysia Airways“ lėktuvą. Separatistai tai neigia ir kaltina vyriausybės pajėgas, tačiau tokius kaltinimus atmetė Ukrainos prezidentas Petro Porošenka.

Vienas sukilėlių kovotojų vado Igorio Girkino padėjėjas, pageidavęs neviešinti jo vardo, sakė, kad aštuoni iš 12 lainerio skrydžio duomenų įrašymo prietaisų buvo rasti katastrofos vietoje, tačiau nepateikė daugiau detalių. Paprastai komerciniuose lėktuvuose būna skrydžio duomenų savirašis ir pilotų salono pokalbių įrašymo įrenginys, todėl tiksliai nežinoma, kokius prietaisus turėjo omenyje sukilėlių atstovas.

REKLAMA

Pasak jo. I.Girkinas tebesvarsto, ar leisti tarptautiniams tyrėjams patekti į didelę teritoriją, kurioje išsibarsčiusios nuolaužos. Tyrėjai taip pat privalėtų gauti specialius sukilėlių vadovybės leidimus, kad galėtų saugiai filmuoti arba fotografuoti toje vietovėje.

Skrydžių saugumo fondo atstovas Kennethas Quinnas (Kenetas Kvinas) sakė, kad tyrimui turėtų vadovauti kelių šalių koalicija. Jungtinės Valstijos jau pasiūlė savo pagalbą.

 

(13.15) Vokietijos kanclerė Angela Merkel penktadienį paragino tuojau pat nutraukti ugnį Ukrainoje, kad būtų galima atlikti tyrimą dėl keleivinio lėktuvo numušimo sukilėlių kontroliuojamame šalies rytų regione.

„Dabar svarbu, kad kuo greičiau vyktų nepriklausomas tyrimas“, – žurnalistams sakė A.Merkel.

„Tam reikia ugnies nutraukimo, o tada, žinoma, svarbiausia, kad tie, kas yra atsakingi, būtų patraukti atsakomybėn“, – sakė ji.

(12.34)  Malaizijos oro bendrovė „Malaysia Airlines“ per jos lėktuvo katastrofą žuvusių žmonių artimiesiems mėgina organizuoti saugią prieigą prie nelaimės rajono Rytų Ukrainoje, kur ketvirtadienį nukritus „Boeing 777“, žuvo visi 298 jo keleiviai ir įgulos nariai, penktadienį pranešė Amsterdamo oro uosto atstovė spaudai.

„Artimieji, keli šimtai žmonių, šiuo metu yra apgyvendinti viešbutyje Schipholio oro uoste“, - sakė atstovė spaudai.

REKLAMA

Ketvirtadienį oro bendrovės atstovas, atsakingas už skrydžius Europoje, pranešė, kad į Amsterdamą bus nusiųstas lėktuvas „Boeing 747“, kuris aukų artimuosius nuskraidins į Ukrainos sostinę Kijevą.

Ukrainiečių pareigūnai skundėsi, kad prorusiški separatistai trukdo patekti į katastrofos rajoną.

 

(12.33) Neteisėtų ginkluotų grupuočių kovotojai nebuvo užgrobę Ukrainos ginkluotųjų pajėgų turimų priešlėktuvinės gynybos sistemų Donecko srityje, ketvirtadienį pareiškė generalinis prokuroras Vitalijus Jarema, kai šalies rytiniame regione sudužo, kaip įtariama, raketa numuštas bendrovės „Malaysia Airlines“ keleivinis laineris.

„Po to, kai buvo numuštas keleivinis lėktuvas, kariškiai pranešė prezidentui, kad teroristai neturi mūsų raketų kompleksų „Buk“ ir S-300. Tokie ginklai nebuvo pagrobti“, – V.Jerema sakė internetiniam laikraščiui „Ukrainskaja pravda“ po Nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos posėdžio.

Anksčiau Ukrainos gynybos ministerija paskelbė, kad per šalies rytuose vykdomą „antiteroristinę operaciją“ vyriausybinių ginkluotųjų pajėgų zenitinių raketų kompleksai nebuvo naudojami, o aviakatastrofos momentu tame regione neskraidė jokie Ukrainos naikintuvai.

„Ukrainos gynybos ministerija oficialiai praneša, kad (Malaizijos lainerio sudužimo momentu) Ukrainos ginkluotųjų pajėgų naikintuvų oro erdvėje nebuvo.

REKLAMA

Lėktuvas „Boing 777“ buvo už Ukrainos ginkluotųjų pajėgų antžeminių priešlėktuvinės gynybos priemonių pasiekiamumo ribų. Per antiterotoristinės operacijos laikotarpį Ukrainos ginkluotųjų pajėgų zenitinių raketų kompleksai nebuvo naudojami; nebuvo nei vieno valdomųjų zenitinių raketų paleidimo“.

Tuo tarpu naujienų agentūra „Interfax“ citavo „kompetentingą šaltinį“, kuris trečiadienį sakė, jog liepos 15 dieną į Donecko rajoną buvo perkeltas Ukrainos ginkluotųjų pajėgų zenitinių raketų kompleksų „Buk“ divizionas, remdamasis „objektyvios kontrolės rezultatais“.

Pasak jo, šiuo metu šiaurės rytiniame Charkovo mieste perdislokavimui ruošiama kita „Buk“ baterija.

„Interfax“ pašnekovas pažymėjo, kad didesniame negu 10 km aukštyje skraidantys lėktuvai gali būti numušti tik S-300 arba „Buk“ raketomis.

Jis pridūrė, kad rytų Ukrainoje veikiantys sukilėliai tokių ginklų „neturi ir negali turėti“.

 

(11.01) Jeigu Ukrainoje ketvirtadienį nukritęs Malaizijos keleivinis laineris buvo numuštas, kaip teigia Kijevas, karybos analitikai nurodo, kad veikiausiai į tą lėktuvą buvo paleista vidutinio nuotolio raketa.

Pasak ekspertų, vidutinio nuotolio raketa „žemė–oras“ neabejotinai galėtų numušti lėktuvą, kuris, kaip pranešama, skrido apie 10 km aukštyje.

REKLAMA

Tiek Rusijos, tiek Ukrainos pajėgos turi įvairių modifikacijų raketų „žemė–oras“ kompleksų „Buk“, apginkluotų raketomis SA-11 ir SA-17, kurios gali smogti taikiniams, skrendantiems iki 25 kilometrų aukštyje.

Pagal NATO terminologiją, kompleksai „Buk“ turi kodinį pavadinimą „Gadfly“ („Sparva“).

Pastarosiomis savaitėmis rytų Ukrainoje buvo numušti keli vyriausybinių pajėgų lėktuvai, veikiausiai naudojant nešiojamuosius zenitinių raketų kompleksus (PZRK), tačiau tiems orlaiviams buvo smogta, kai jie skrisdavo daug mažesniame aukštyje, sako analitikai.

„Trumpojo nuotolio nuo peties paleidžiami ginklai susiję su kelių orlaivių praradimu per kelias pastarąsias dienas ... tačiau jie negalėtų pasiekti daugiau nei 30 tūkst. pėdų (apie 10 km) aukščio“, – nurodė gynybos analitinio centro „IHS Jane's“ vyresnysis ekspertas Edwardas Huntas (Edvardas Hantas).

„Tai turėjo būti raketa, pasižyminti tam tikromis galimybėmis“, – E.Huntas sakė naujienų agentūrai AFP.

Pagal kitą scenarijų keleivinis laineris galėjo būti numuštas „oras–oras“ tipo raketa, paleista iš naikintuvo, tačiau nėra jokios informacijos, kad tuo metu tame regione būtų skraidę kokie nors karo lėktuvai.

„Buk“ raketų kompleksai yra plačiai naudojami, o prieš prasidedant konfliktui Ukrainoje vyriausybės pajėgos turėjo 6–8 tokias baterijas, aiškino E.Huntas.

REKLAMA

Rusija savo arsenale tokių kompleksų turi daug daugiau, taip pat pažangesnių oro erdvės gynybos sistemų, tokių kaip S-300 ir S-400, tačiau neaišku, ar tokios sistemos buvo naudojamos Ukrainoje arba jos kaimynystėje.

S-400 laikomas pažangiausiu Rusijos gamybos zenitinių raketų kompleksu, o jų baterijos, kaip manoma yra dislokuotos aplink Maskvą ir keliose kitose vietose.

Būtų logiška manyti, kad Rusijos šarvuotieji batalionai, dislokuoti netoli sienos su Ukrainai, turi „Buk“ baterijų, juolab kad Maskva yra nurodžiusi, jog tie daliniai dalyvauja „pratybose“, sako analitikai.

Tačiau tas sistemas daug sunkiau valdyti negu PZRK, ir mažai tikėtina, kad prorusiški separatistai Ukrainoje galėtų patys naudoti „Buk“ baterijas.

„Jų paprastai nematoma sukilėlių arba separatistų pajėgose dėl tos pačios priežasties, kad juos valdyti reikia daug žmonių, kurie turi būti labai gerai apmokyti, taip pat reikalingos atsarginės dalys“, – aiškino E.Huntas.

„Buk“ yra mobiliosios sistemos, sumontuotos ant ratinių arba vikšrinių mašinų, pritaikytos numušti lėktuvus, sparnuotąsias raketas, sraigtasparnius ir kitokius taikinius.

Šie kompleksai būdavo demonstruojami Maskvos Raudonojoje aikštėje per karinius paradus, o juos gaminti pradėta Sovietų Sąjungoje 8-ame dešimtmetyje.

Naujausių modifikacijų „Buk“ kompleksai gaminami Uljanovsko mieste veikiančioje gamykloje, priklausančioje valstybiniam gynybos pramonės koncernui „Almaz-Antej“, kuris tapo vienu iš naujausių JAV sankcijų Rusijai taikinių.

Kaip pranešama „Buk“ raketų sistemų taip pat buvo pastebėta Sirijoje. Rusija tiekė tas sistemas Damaskui pastaraisiais metais.

 

(10.06) Ukrainos prorusiški separatistai sutiko užtikrinti pagalbą tyrimui dėl Malaizijos keleivinio lėktuvo katastrofos šalies rytuose ir užtikrins saugią prieigą tarptautiniams ekspertams, kurie bus pasiųsti į nelaimės vietą, penktadienį pranešė Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacija (ESBO).

Šios saugumo ir žmogaus teisių institucijos tinklalapyje paskelbtame pranešime sakoma, kad Kontaktinė grupė, sudaryta iš Ukrainos, Rusijos ir ESBO aukšto rango pareigūnų, surengė vaizdo konferenciją su separatistais, kurie pažadėjo bendradarbiauti su Ukrainos pareigūnais, atliekant tą tyrimą.

Kijevas skundėsi, kad separatistai neleido Ukrainos pareigūnams patekti į katastrofos, per kurią žuvo visi 298 tuo lėktuvu skridę žmonės, vietą. Vėliau žiniasklaida citavo separatistų pranešimą, kad jie rado vieną iš lainerio juodųjų dėžių.

„Jie (separatistai) skubos tvarka uždarys katastrofos vietą ir leis vietos pareigūnams pradėti pasiruošimus palaikų išgabenimui“, – nurodė ESBO.

Pranešime sakoma, kad sukilėliai įsipareigojo užtikrinti saugią prieigą ir suteikė saugumo garantijas nacionalinei tyrimų komisijai, kurioje taip pat dirbs tarptautiniai tyrėjai, savo kontroliuojamoje teritorijoje.

Lėktuvas nukrito ketvirtadienį netoli Ukrainos sienos su Rusija, Donecko srityje, kurią nuo balandžio krečia sukilimas prieš centrinę Kijevo vyriausybę.

Vienas separatistų lyderis sakė, kad derybos su Kijevu dėl tyrimo tikriausiai bus tęsiamos penktadienį, pridūręs, kad svarstoma galimybę paskelbti 3–4 dienų paliaubas, siekiant paspartinti šį procesą.

I. Strelkovas vėliau pareiškė, kad "niekas netrukdys atvykti ekspertams", tačiau nutraukti karinius veiksmus nesiruošiame.

Ukraina ir Rusija dėl šio incidento kaltino viena kitą. Jungtinės Valstijos pažymėjo, kad jis gali būtų susijęs su Rusijos teikiama karine pagalba sukilėliams, nors Maskva tokius kaltinimus griežtai neigia.

 

(10.06) Gelbėtojai penktadienį aptiko antrąjį Malaizijos oro linijų lėktuvo, kuris sudužo Ukrainos rytuose, savirašį prietaisą, iš įvykio vietos pranešė „Reuters“ fotoreporteris.

Regioną kontroliuojantys prorusiški separatistai ketvirtadienį po katastrofos taip pat pranešė suradę vieną orlaivio juodąją dėžę.

Oro bendrovės „Malaysian Airlines“ laineris, skridęs reisu MH17 iš Amsterdamo į Kvala Lumpūrą, ketvirtadienį dingo iš radiolokatorių ekranų ir sudužo Rytų Ukrainoje, kur vyriausybinės pajėgos kovoja su prorusiškais separatistais. Lėktuvu skrido 298 žmonės.

JAV pareigūnai nurodė, kad į lėktuvą pataikė „žemė–oras“ tipo raketa, tačiau negalėjo pasakyti, kas surengė ataką ir iš kur.

(08.00) Ukrainos pareigūnai ketvirtadienį paskelbė neramų šalies rytinį regioną neskraidymo zona, kai ten sudužo Malaizijos laineris, skraidinęs 295 žmones, pranešė Europos skrydžių saugumo valdyba „Eurocontrol“.

Europos ir JAV oro bendrovės pakeitė savo reisų maršrutus, kai Kijevas pranešė, jog oro bendrovės „Malaysia Airlines“ MH17 reiso lėktuvas buvo numuštas per „teroristų“ ataką, o vienas JAV pareigūnas nurodė, jog žvalgybos analitikai „tvirtai įsitikinę“, jog tas laineris buvo numuštas raketa „žemė-oras“.

„Sudužus tam lėktuvui, Ukrainos institucijos informavo „Eurocontrol“ apie uždaromus maršrutus nuo žemės iki neriboto (aukščio) rytų Ukrainoje, – sakoma pranešime. – Visų skrydžių planai, kuriuose naudojami tie maršrutai, dabar atmetami „Eurocontrol“. Tie maršrutai liks uždaryti iki atskiro pranešimo.“

Kaip rodo „Eurocontrol“ informacija, minėtas Malaizijos lėktuvas skrido vadinamajame 330-ajame ešelone, maždaug 10 kilometrų aukštyje, kai dingo iš radarų ekranų.

Prancūzijos jaunesnysis susisiekimo ministras Fredericas Cuvillier (Frederikas Kiuviljė) nurodė, kad šalies oro bendrovės turėtų „vengti Ukrainos oro erdvės, kol bus nustatytos šios katastrofos priežastys“.

(07.50) Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pareiškė, kad Ukrainai tenka atsakomybė už Malaizijos oro linijų lėktuvo, kuriuo skrido 298 žmonės, katastrofą separatistų sukilimo krečiamuose šalies rytuose.

„Valstybei, virš kurios teritorijos tai įvyko, neabejotinai tenka atsakomybė už šią baisią tragediją“, - sakė V.Putinas ketvirtadienį vėlai vakare per pasitarimą ekonomikos klausimais, kurį pradėjo tylos minute, skirta pagerbti aukų atminimą.

„Ši tragedija nebūtų įvykusi, jei toje žemėje būtų taika, nebūtų atnaujinti kovos veiksmai Ukrainos pietryčiuose“, - sakė prezidentas, kurį citavo Rusijos naujienų agentūra „RIA Novosti“.

V.Putinas sakė pavedęs vyriausybei padaryti viską, kad būtų nustatytos objektyvios šios katastrofos aplinkybės.

Jis taip pat pranešė davęs nurodymus karinėms žinyboms „suteikti visą būtiną pagalbą, kad būtų išaiškinta tiesa apie šį nusikaltimą“.

„Turime padaryti viską, kas nuo mūsų priklauso, kad objektyvus šio įvykio vaizdas taptų prieinamas ir mūsų visuomenei, ir Ukrainos visuomenei, ir visam pasauliui“, - sakė Kremliaus vadovas.

 

(07.26) Malaizijos oro laineris, skraidinęs 298 žmones, ketvirtadienį buvo numuštas virš Ukrainos teritorijos raketa "žemė oras", tačiau neaišku, kas paleido tą ginklą, pranešė JAV pareigūnai.

Žvalgybos analitikai tikrina duomenis, siekdami nustatyti, ar ta raketa buvo paleista Ukrainoje veikiančių prorusiškų separatistų, Rusijos pajėgų kitapus sienos ar Ukrainos vyriausybinių pajėgų, naujienų agentūrai AFP sakė du JAV pareigūnai, pageidavę neviešinti jų vardų.

"Atliekame išsamią analizę", - sakė vienas pareigūnas.

Tačiau mažai abejotina, kad tam lėktuvui smogė raketa "žemė oras".

"Tuo mes tvirtai įsitikinę", - sakė pareigūnas.

JAV viceprezidentas Joe Bidenas (Džo Baidenas) per vieną renginį Detroite, pareiškė, kad Jungtinėse Valstijose pagamintas lėktuvas "Boeing 777" buvo sąmoningai "susprogdintas padangėje".

Tas lėktuvas buvo "veikiausiai ... ir sakau "veikiausiai", nes dar neturime visų detalių ... numuštas. Tai ne nelaimingas atsitikimas. Susprogdintas padangėje", pažymėjo J.Bidenas.

Tuojau po to, kai nukrito tas lėktuvas, Ukrainos lyderiai apkaltino prorusiškus separatistus numušus lainerį per "teroristinę" ataką.

Greitai buvo sutelktas dėmesys į prielaidą, kad tas lėktuvas buvo numuštas per klaidą, galbūt prorusiškų pajėgų, palaikiusių keleivinį lainerį Ukrainos armijos transporto lėktuvu.

Kaip pranešama, lėktuvas skrido daugiau negu 10 kilometrų aukštyje ir buvo pasiekiamas Rusijos gamybos priešlėktuvinių raketų kompleksams "Buk", kurių savo arsenaluose turi tiek Ukrainos, tiek Rusijos pajėgos.

Plačiai naudojami "žemė oras" tipo raketų kompleksai "Buk" yra mobiliosios sistemos, sumontuotos ant ratinių arba vikšrinių mašinų, pritaikytos numušti lėktuvus, sparnuotąsias raketas, sraigtasparnius ir kitokius taikinius.

Prieš prasidedant konfliktui Ukrainoje, Kijevo vyriausybės pajėgos turėjo 6-8 tokių raketų baterijas, sako karybos analitikai.

Tačiau tas raketas sudėtinga valdyti - kitaip negu nešluojamuosius zenitinių raketų kompleksus.

Kad galėtų jas panaudoti, promaskvietiški separatistai rytų Ukrainoje turėjo būti arba gerai apmokyti, arba naudotis išorinių specialistų pagalba, sakė gynybos analitinio centro "IHS Jane's" vyresnysis analitikas Edwardas Huntas (Edvardas Hantas).

"Jų paprastai nematoma sukilėlių arba separatistų pajėgose dėl tos pačios priežasties, kad juos valdyti reikia daug žmonių, kurie turi būti labai gerai apmokyti, taip pat reikalingos atsarginės dalys", - aiškino E.Huntas.

Kompleksus "Buk" turi valdyti keli žmonės, įskaitant radiolokatoriaus operatorių, koordinuojantį raketų paleidimo įrenginius iš atskiros mašinos.

 

(07.15) Jungtinės Valstijos ketvirtadienį paragino nedelsiant skelbti paliaubas Ukrainoje, kad būtų užtikrintas netrukdomas Malaizijos lėktuvo, kuris galimai buvo numuštas virš sukilėlių kontroliuojamo rytinio šalies regiono, katastrofos tyrimas.

„Mes raginame visas susijusias šalis - Rusiją, prorusiškus separatistus ir Ukrainą - paremti skubias paliaubas, kad tarptautiniams tyrėjams būtų užtikrinta saugi ir nevaržoma prieiga prie katastrofos vietos ir palengvinta palaikų paieška“, - sakoma Baltųjų rūmų atstovo spaudai Josho Earnesto (Džošo Ernesto) pareiškime.

 

(23.11) Vienas separatistų lyderių rytinėje Ukrainoje pareiškė, kad sukilėliai yra pasirengę tartis dėl laikino ugnies nutraukimo, kad būtų galima vykdyti gelbėjimo operaciją Malaizijos lainerio katastrofos vietoje, kurią jie kontroliuoja.

Atsakydamas į AFP korespondento klausimą, savavališkai pasiskelbusios vadinamosios Donecko liaudies respublikos ministras pirmininkas Aleksandras Borodajus nurodė, kad separatistų pajėgos yra pasirengusios kelias dienas laikytis paliaubų.

 

(21.43)  Malaizijos lėktuvas, kuris ketvirtadienį, kaip manoma, buvo numuštas ir sudužo rytinėje Ukrainoje, be jokių problemų sklandžiai skrido, kol išnyko iš radarų, pranešė Ukrainos oro erdvės kontrolės valdyba.

„Skrydis vyko normaliai ... Įgula nieko nepranešė apie kokias nors problemas“, - per spaudos konferenciją sakė šios valdybos vadovo pareigas laikinai einantis Dmytro Babeičukas.

 

(21.33)  Prieš Kijevo valdžią kovojantys prorusiški separatistai ketvirtadienį pareiškė, kad Ukrainos rytuose sudužusį lėktuvą numušė Ukrainos naikintuvas.

„Liudininkai ,stebėję keleivinio lėktuvo „Boeing-777“ skrydį, matė, kaip jį atakavo Ukrainos pajėgų kovos lėktuvas“, – sakoma apsišaukėliškos Luhansko liaudies respublikos (LLR) vyriausybės pareiškime.

„Skilęs į dvi dalis keleivinis lėktuvas nukrito Donecko liaudies respublikos teritorijoje“, – pažymima pareiškime ir priduriama, kad po atakos Ukrainos naikintuvas buvo numuštas ir nukrito LLR teritorijoje prie sienos su Donecko respublika.

 

(21.20) Per numušto Malaizijos lainerio katastrofą rytinėje Ukrainoje žuvo daugiau kaip 300 žmonių, tarp jų 23 JAV piliečiai, nurodė Ukrainos vidaus reikalų ministro padėjėjas.

„Daugiau kaip 300 nekaltų žmonių buvo užmušta ... žinoma, kad buvo užmušti 23 JAV piliečiai“, - citavo Zorianą Škyriaką naujienų agentūra „Interfax“.

Kaip nurodoma, laineriu iš Amsterdamo į Kvala Lumpūrą skrido 15 narių įgula ir 280 keleivių.

 

(21.09) Ukrainos prezidentas Petro Porošenka mano, kad Malaizijos lainerio katastrofos priežastis yra „teroristinis aktas“, pareiškė jo atstovas spaudai.

„Porošenka mano, kad lėktuvas buvo numuštas: tai ne incidentas, ne katastrofa, bet teroristinis aktas“, - nurodė Sviatoslavas Ceholka.

 

(21.00) Olandijos premjeras Markas Rutte pareiškė ketvirtadienį, kad jį „labai sukrėtė“ Malaizijos lėktuvo katastrofa rytinėje Ukrainoje.

„Esu labai sukrėstas šių dramatiškų naujienų“, – sako jis išplatintame pareiškime apie lainerio MH17, kuris skrido iš Amsterdamo į Kvala Lumpūrą, sudužimą. Olandų premjeras dar pažymėjo kalbėjęs su Ukrainos prezidentu.

Kelionių operatoriai minėjo žiniasklaidai, kad minėtu lėktuvu skristi bilietus buvo užsisakę dešimtys olandų.

„Daug kas lieka neaišku apie faktus, aplinkybes, keleivius“, – sakė M.Rutte apie skrydį maršrutu, kuriuo skraido ir olandų nacionalinės oro bendrovės KLM lėktuvai.

 

(20.09) Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ir JAV prezidentas Barackas Obama (Barakas Obama) kalbėjosi apie Malaizijos keleivinio lėktuvo sudužimą Rytų Ukrainoje, ketvirtadienį paskelbė Kremlius.

„Rusijos lyderis informavo JAV prezidentą apie skrydžių kontrolierių pranešimą, kuris atėjo prieš pat jų pokalbį telefonu, kad Ukrainoje sudužo Malaizijos lėktuvas“, – sakoma Kremliaus pareiškime.

 

(20.09) JAV prezidentas Barackas Obama (Barakas Obama) ir Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ketvirtadienį telefonu kalbėjosi apie naujas griežtas sankcijas, kurios Maskvai buvo įvestos dėl Ukrainos.

Baltųjų rūmų atstovas Joshas Earnestas (Džošas Ernestas) neatskleidė kitų pokalbio temų. Tačiau Kremlius pranešė, kad abu lyderiai aptarė pranešimus apie Malaizijos keleivinio lėktuvo sudužimą Rytų Ukrainoje.

J.Earnestas sakė, kad pokalbis įvyko Rusijos vyriausybės prašymu, kitą dieną po to, kai JAV įvedė naujas sankcijas Rusijos ekonomikai svarbioms finansų, gynybos ir energetikos bendrovėms, dėl Ukrainos suverenumo pažeidimų.

„To telefoninio pokalbio tema, akivaizdu, buvo aptarti sankcijų režimą, apie kurį prezidentas ir jo komanda, ir Europos lyderiai paskelbė vakar“, – sakė J.Earnestas žurnalistams prezidentiniame lėktuve, B.Obamai skrendant į Delaverą.

 

(20.08) Malaizijos premjeras Najibas Razakas (Nadžibas Razakas) paskelbė, kad tuoj pat pradeda tyrimą dėl pranešimų, jog Ukrainoje sudužo Malaizijos oro linijų lėktuvas.

„Esu sukrėstas pranešimų apie „Malaysia Airlines“ lėktuvo sudužimą. Mes nedelsdami pradedame tyrimą“, – parašė jis savo paskyroje socialiniame tinkle „Twitter“.

„Malaysia Airlines“ pranešė, kad ryšį su lėktuvu prarado ketvirtadienį, jam skrendant virš Ukrainos. Laineris su beveik 300 žmonių skrido iš Amsterdamo į Kvala Lumpūrą.

Gynybos ministras Hishamuddinas Husseinas (Hišamudinas Huseinas) „Twitter“ parašė, jog nėra patvirtinimo, kad lėktuvas buvo numuštas. Jis sakė nurodęs šalies kariškiams patikrinti ir gauti patvirtinimą.

Oro bendrovei ir Malaizijos vyriausybei vis dar sunku pateikti atsakymus dėl kito lėktuvo paslaptingo dingimo kovo 8 dieną.

Tame lėktuve, kuris skrido reisu MH370, buvo 239 keleiviai ir įgulos nariai. Dabar manoma, kad lėktuvas nukrypo nuo numatyto maršruto ir nukrito atokiame Indijos vandenyno rajone.

Jokių to lėktuvo pėdsakų nerasta iki šiol.

 

(19.49) Rytų Ukrainoje, kur ketvirtadienį sudužo keleivinis Malaizijos lėktuvas, matyti smilkstančios nuolaužos ir dešimtys lavonų, pranešė reporteriai.

Vienas gelbėjimo tarnybos darbuotojas sakė, kad kol kas katastrofos vietoje netoli Hrabovės kaimo rasta mažiausiai 100 lavonų ir kad lėktuvo nuolaužos išsimėčiusios maždaug 15 km skersmens plote.

Ant sparnų nuolaužų matyti mėlyni ir raudoni dažai – Malaizijos oro linijų lėktuvo spalvos. Laineris su beveik 300 žmonių skrido iš Amsterdamo į Kvala Lumpūrą.

 

(19.48) Ukrainos prezidentas Petro Porošenka ketvirtadienį sakė, kad „Malaysia Airlines“ lėktuvas, kuris sudužo sukilėlių kontroliuojamoje Rytų Ukrainoje, galėjo būti numuštas.

„Neatmetame (galimybės), kad lėktuvas buvo numuštas, ir patvirtiname, kad Ukrainos ginkluotosios pajėgos nešaudė į jokius taikinius danguje“, – sakoma P.Porošenkos pareiškime, kuris buvo paskelbtas prezidento interneto svetainėje.

 

(19.29) Ukrainos ministras pirmininkas Arsenijus Jaceniukas nurodė pradėti „lėktuvo katastrofos“ Ukrainos rytuose tyrimą,pranešė premjero atstovė Olga Lappo (Olha Lapo) ketvirtadienį.

Ukrainos vidaus reikalų ministerija anksčiau pranešė, kad jos teritorijoje numuštas Malaizijos lėktuvas, žuvo 295 žmonės

Rytų Ukrainoje kovotojai ketvirtadienį numušė Malaizijos lėktuvą, žuvo visi 295 juo skridę žmonės, sakė Ukrainos vidaus reikalų ministerijos pareigūnas, kurį citavo naujienų agentūra „Interfax“.

Lėktuvas, kuris, pasak kitų šaltinių, buvo „Boeing 777“, skridęs iš Amsterdamo į Kvala Lumpūrą, nukrito netoli Donecko miesto – prorusiškų sukilėlių bastiono, sakė Antonas Heraščenka, kuris dar pridūrė, kad į lėktuvą pataikė raketa „žemė-oras“.

Kitų šio pranešimo patvirtinimų nėra, bet Ukrainos pareigūnai sakė, kad vietos gyventojai rado nuolaužų.

„Malaysia Airlines“ savo „Twitter“ paskyroje pranešė, kad prarado ryšį su reisu MH-17 iš Amsterdamo skridusiu savo lėktuvu. „Paskutinė žinoma vieta buvo virš Ukrainos“, – sakoma pranešime.

A.Heraščenka sakė: „Civilinis laineris, skridęs iš Amsterdamo į Kvala Lumpūrą, ką tik buvo numuštas iš priešlėktuvinės sistemos „Buk“ ... 280 keleivių ir 15 įgulos narių žuvo“.

Pasak kito agentūros „Interfax“ pašnekovo iš Ukrainos teisėsaugos tarnybos, lėktuvas dingo iš radaro 10 tūkst. metrų aukštyje, – tokiame aukštyje skraido daugelis keleivinių lainerių.

Jis nukrito prie Torezo netoli Šachtarsko, apie 40 kilometrų nuo Rusijos sienos. Šioje zonoje neseniai vyko įnirtingi mūšiai tarp Ukrainos vyriausybės pajėgų ir prorusiškų separatistų.

Ukraina pastarosiomis dienomis kaltina Rusiją aktyvia parama separatistams per šį jau keturis mėnesius nesiliaujantį konfliktą, o ketvirtadienio rytą apkaltino Rusijos pajėgas numušus Ukrainos karinio transporto lėktuvą, bet Maskva tai kategoriškai neigia.

 

(19.18) Nors apsišaukėliai iš „Donecko liaudies respublikos“ (DLR) paskelbė neprisidėję prie „Malaysia Airlines“ lėktuvo numušimo, tačiau išankstiniai jų pranešimai socialiniuose tinkluose, kuriuose buvo skelbiama apie sėkmingus ukrainiečių lėktuvų numušimus, kalba ką kita.

Socialiniame tinkle „vk.com“, DLR lyderio Igorio Girkino paskyroje pasirodė oficialus pranešimas apie „sėkmingai įvykdytą misiją“. I. Girkinas pranešė apie numuštą ukrainiečių „An-26“, taip pat pranešime minimas „dar vienas numuštas lėktuvas, tikriausiai Su“.

Minimas Torezo rajonas sutampa su numušto „Malaysia Airlines“ lėktuvo pranešama vietove.

 

Taip pat apie numuštą ukrainiečių lėktuvą "An-26" paskubėjo pasigirti ir rusų propagandinis "RIA Novosti" ir kitos žiniasklaidos priemonės:

 

(19.16)  „Donecko liaudies respublikos“ (DLR) apsišaukėlių vadovybė neigia, kad jie prisidėjo prie atakos, per kurią prie Torezo sudužo Malaizijos oro linijų lėktuvas „Boeing“ su 280-čia keleivių ir 15 įgulos narių.

DLR premjeras Aleksandras Borodajus šią nelaimę vadina Ukrainos kariškių provokacija.

„Mes patvirtiname, kad keleivinis lėktuvas nukrito netoli Donecko. DLR atstovai išvažiavo į katastrofos vietą“, – sakė A.Borodajus, kuris pridūrė, kad šis incidentas „ne kas kita, o Ukrainos kariškių provokacija“.

„Lėktuvą numušė ukrainiečiai. Mes paprasčiausiai neturime tokių priešlėktuvinės gynybos priemonių, mūsų nešiojamųjų zenitinių raketų kompleksų šaudymo nuotolis yra 3-4 tūkst. metrų, o „boingai“ skraido daug didesniame aukštyje“, – pareiškė DLR premjero specialusis atstovas, jos Saugumo tarybos narys Sergejus Kavtaradzė.

Tuo pačiu S.Kavtaradzė išreiškė „respublikos“ vadovybės užuojautą žuvusiųjų šeimoms.

„Akivaizdu, kad žuvo žmonės. Tai labai baisi žinia. Respublikos vadovybės vardu reiškiu užuojautą žuvusiųjų šeimoms“, – sakė jis.

 

(18.37) Malaizijos oro linijų „Boeing“ buvo numuštas virš Ukrainos teritorijos apie 10 kilometrų aukštyje, pareiškė naujienų agentūrai „Interfax“ informuotas šaltinis aviacijos tarnyboje.

Pasak jo, lėktuvas skrido iš iš Amsterdamo į Kvala Lumpurą. Jame buvo 280 keleivių ir 15 įgulos narių.

Anksčiau Ukrainos teisėsaugos organų šaltinis pranešė, kad Malaizijos lėktuvas „Boeing-777“ skridęs, iš Amsterdamo į Kvala Lumpurą, dingo iš radarų 10 kilometrų aukštyje, o vėliau nukrito prie Šachtarsko miesto Donecko srityje Hrabovės vietovėje.

Rusijos sieną jis turėjo kirsti apie 17 val. 25 min. Maskvos (16 val. 25 min. Lietuvos) laiku.

Į nelaimė vietą skuba Ukrainos nepaprastųjų situacijų tarnybos grupė.

Šachtarskas yra maždaug 50 kilometrų į rytus nuo Donecko prie sienos tarp Donecko ir Luhansko. Šią teritoriją kontroliuoja Donecko liaudies respublikos apsišaukėliai.

 

(18.52) Informaciją apie „Boeing-777“ tragišką likimą patvirtino Ukrainos gynybos ministerijos šaltiniai. „censor.net“ operatyviniai šaltiniai praneša, kad šaudyta į lėktuvą buvo iš rajono, kurį yra užėmę teroristai ir rusų samdiniai – Ukrainos priešlėktuvinės gynybos ir kariuomenės ten nėra. Netoli Malaizijos lėktuvo maršruto skrido Ukrainos karinis transporteris Il-76, su krovinio transportavimo užblokuotiems ukrainiečių daliniams misija. Gynybos ministerijos šaltinio teigiumu, rusų priešlėktuvinė gynyba suteikė ukrainiečių lėktuvo koordinates smogikams, tačiau šie per klaidą paleido raketą į civilių „Boeing“.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų