Su ašaromis akyse kreipdamasi į Senatą jokiai partijai nepriklausanti Lidia Thorpe teigė, kad įtakingi vyrai sakė jai seksualinio pobūdžio komentarus, užspaudė į kampą laiptinėje, nederamai lietė ir siūlė užsiimti lytiniais santykiais.
Trečiadienį L. Thorpe apkaltino kolegą senatorių seksualiniu išpuoliu, tačiau, gresiant parlamento sankcijomis, buvo priversta šią pastabą atsiimti.
Tačiau ketvirtadienį L. Thorpe pakartojo pagrindinius savo kaltinimus konservatoriui Davidui Vanui, kuris atkakliai juos neigė.
Ketvirtadienį D. Vanas pareiškė, kad kaltinimai jį „sugniuždė ir sužlugdė“, o vietos žiniasklaidai teigė, kad jie yra „visiškai neteisingi“.
L. Thorpe teigė, kad nors kaltinimus saugo griežti Australijos šmeižto įstatymai, D. Vanas pasitelkė į pagalbą teisininkus ir ji turėjo iš naujo išdėstyti savo argumentus, kad būtų laikomasi parlamento taisyklių.
Pripažindama, kad „seksualinis išpuolis“ skirtingiems žmonėms reiškia skirtingus dalykus, L. Thorpe papasakojo apie savo patirtį Australijos demokratijos teisme.
„Tai, ką patyriau, buvo sekimas, agresyvūs pasiūlymai ir nederami prisilietimai“, – sakė ji.
„Bijojau išeiti pro kabineto duris. Prieš išeidama šiek tiek praverdavau duris ir tikrindavau, ar viskas gerai“, – pasakojo ji įstatymų leidėjams.
„Buvo taip, kad kai tik įeidavau į šį pastatą, mane kas nors lydėdavo“, – pridūrė ji.
„Žinau, kad yra ir kitų, kurios patyrė panašių dalykų, bet dėl savo karjeros interesų apie tai nepranešė“, – teigė ji.
Australijos opozicinė konservatorių partija ketvirtadienį laikinai nušalino nuo pareigų senatorių, kaltinamą seksualiniu priekabiavimu prie kolegės įstatymų leidėjos.
Partijos lyderis Peteris Duttonas sakė, kad susitiko su D. Vanu, kuris atkakliai neigė parlamente mestus kaltinimus, ir priėmė „sprendimą, kad jis daugiau nebeturėtų sėdėti Liberalų partijos salėje“.