Nuogąstavimų, kad ši potencialiai mirtina liga galėjo būti užnešta į šalies teritoriją, kilo po to, kai viena Raudonojo Kryžiaus slaugė, dirbusi su Ebolos virusu užsikrėtusiais pacientais Siera Leonėje ir grįžusi į Australiją, ketvirtadienį kreipėsi į medikus dėl prasidėjusios nedidelės karštinės.
Ištyrus slaugės Sue-Ellen Kovack (Sju Elen Kovak) kraują, Ebolos viruso pėdsakų jame nerasta, tačiau dar liko 10 dienų iš 21 paros inkubacinio laikotarpio, per kurį gali išsivystyti infekcija.
„Tai milžiniškas palengvėjimas jai ir visiems kitiems, – sakė Kvynslando valstijos vyriausioji sveikatos apsaugos pareigūnė Jeannette Young (Dženet Jang). – Ir tai absoliučiai patvirtina, kad jokiu metu niekam nebuvo iškilęs pavojus, kai ji grįžo į Kernsą. Dabar planuojame toliau ją labai atidžiai stebėti, nes ji vis dar truputį negaluoja.“
Tuo tarpu nacionalinis sveikatos apsaugos ministras Peteris Duttonas (Piteris Datonas) atskleidė, kad S.-E.Kovack buvo jau 11-asis asmuo šalyje, kuriam buvo atlikti tyrimai dėl potencialios Ebolos viruso infekcijos.
„Pas mus jau buvo 11 atvejų visoje šalyje, tačiau jie visi buvo neigiami“, – jis sakė žurnalistams.
„Parengėme planus šalies 3-ojo lygmens ligoninėse, jog jeigu susidurtume su teigiamu atveju, mes būtume pajėgūs reaguoti į tą atvejį“, – pridūrė ministras.
P.Duttonas pridūrė, kad šalies vyriausiasis gydytojas, gynybos pajėgų vadovas ir Imigracijos departamento pareigūnai teikia patarimus vyriausybei, kaip reaguoti į pasaulyje besivystančią Ebolos krizę, o dabar oro uostuose pradedama tikrinti keleivių sveikatos būklę.
Visų laikų didžiausias Ebolos viruso protrūkis šiais metais pareikalavo jau bent 3 865 žmonių gyvybių, taip pat patvirtinti bent 8 033 užsikrėtimo atvejai, rodo Pasaulinės sveikatos organizacijos naujausi duomenys. Ši epidemija daugiausiai siaučia Liberijoje, Siera Leonėje ir Gvinėjoje.
Kai Jungtinėse Valstijose pirmąkart mirė Ebolos virusu užsikrėtęs pacientas, o Ispanijoje buvo užregistruotas pirmasis užsikrėtimo už Afrikos ribų atvejis, padidėjo nuogąstavimai, kad ši liga gali pasklisti Vakarų šalyse.
Ketvirtadienį vienas JAV Ligų kontrolės ir prevencijos centrų pareigūnas perspėjo, kad būtina imtis griežtų priemonių, siekiant apsisaugoti nuo scenarijaus, pagal kurį Ebolos viruso protrūkis gali tapti panašus į naują AIDS epidemiją.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.