Vokietijai reikia prezidento, kuriuo pasitiki didelė piliečių dauguma, sakė Ch. Wulffas trumpoje savo kalboje Belvju pilyje Berlyne. „Praėjusių dienų ir savaičių įvykiai parodė, kad šiam pasitikėjimui, o kartu ir mano galimybėms veikti suduotas rimtas smūgis“, – teigė jis. Todėl jis negalįs toliau vykdyti pareigų taip, kaip būtina. „Todėl aš šiandien atsistatydinu iš federalinio prezidento posto“, – sakė Ch. Wulffas.
Kartu jis pareiškė įsitikinimą, kad jam mestų kaltinimų teisinis aiškinimasis „visiškai įrodys jo nekaltumą“. Ch. Wulffas patikino, kad savo postuose „visada elgėsi teisiškai korektiškai“. „Aš padariau klaidų, tačiau buvau nuoširdus“, – kalbėjo jis.
Šis žingsnis bus daugelio skandalų, į kuriuos įsivėlė Vokietijos valstybės vadovas, padarinys. Jie kilo dėl prezidento kontaktų su turtingais verslininkais. Pavyzdžiui, visuomenė sužinojo, kad Ch. Wulffas, eidamas Žemutinės Saksonijos federalinės žemės ministro pirmininko pareigas, gavo iš savo pažįstamų kreditą lengvatinėmis sąlygomis, nemokamai atostogaudavo privačiose vilose, kūrė vienos iš firmų reklamą.
Ch. Wulffas praneša apie savo atsistatydinimą (nuotr. SCANPIX)
Iškilo klausimas, ar dabartinio valstybės vadovo priimami sprendimai buvo nepriklausomi, ar jis nesinaudojo tarnybine padėtimi savanaudiškais tikslais. Todėl Hanoverio prokuratūra nusiuntė Bundestagui prašymą panaikinti Ch. Wulffo imunitetą teisminiam persekiojimui.
Kaip čia sužinota, Vokietijos kanclerė Angela Merkel atšaukė penktadienį turėjusį įvykti vizitą į Italiją. Ji taip pat ketina penktadienį paskelbti pareiškimą.