O štai iš Ekvadoro – nemažiau džiugios naujienos. Pasirodo, kad Galapagų salose prieš dvejus metus rastas vėžlys yra rūšies, kuri šimtmetį buvo laikoma išnykusia. Galapagų nacionalinio parko darbuotojai ruošiasi ieškoti daugiau šių vėžlių.
„Manoma, kad šis vėžlys yra nuo 80 iki 100 metų senumo ir sveria 30 kilogramų. Tai yra labai senas vėžlys, tačiau jo svoris – mažas. Ir jis pats nedidelis“, – sako Galapagų nacionalinio parko direktorius Danny Rueda.
Atradimą dėl šio vėžlio rūšies padarė Jeilio universiteto mokslininkai. Jie palygino šio vėžlio DNR su kito, išgauto dar 1906-aisiais.
„Tai viena reikšmingiausių išvadų, kurias padarė Galapagų nacionalinis parkas. Ir kuria mes galėjome pasidalinti su pasauliu. Mes atkūrėme rūšis, kurios buvo užregistruotos kaip išnykusios ir tai mums suteikia jėgų tęsti visų vėžlių populiacijų išsaugojimo misiją“, – teigia D. Rueda.
Galapagų salos tapo pagrindu britų mokslininko Čarzlo Darvino teorijai apie rūšių evoliuciją. Ten daugelis vėžlių veislių gyvena kartu su flamingais, kormoranais, albatrosais ir kitais vandens gyvūnais. Tačiau salose taip pat daug floros ir faunos, kurios gali išnykti.
Gyvūnus galite išvysti TV3 Žinių reportaže.