Tačiau pasirodo, kad policijos robotai jau dabar važinėja po miestų gatves, ir panašu, kad piliečių gerovė jiems visiškai nerūpi.
Jeigu dar neteko girdėti, šiais metais Kalifornijos Hantingtono policininkų gretas papildė naujas pareigūnas-robotas, iš tiesų pavadintas „RoboCop“ (liet. „Robotas policininkas“).
Kai „RoboCop“ buvo pristatytas, miesto valdžia ir policija buvo nusiteikę optimistiškai. Jie tikėjosi, kad jis bus nepamainomas ir užsigrūdinęs policininkų pagalbininkas, kuris darys viską, kad tik atliktų savo darbą.
Miesto tarybos narys Ricardo Reyes sakė: „RoboCop sugebėjimai yra išties įspūdingi. Ypatingai jo gebėjimas mikrofonu atpažinti nusikalstamą veiklą, bei mobilumas, leidžiantis patruliuoti didelėse atvirose erdvėse.“
Policijos viršininkas Cosme‘as Lozano pridūrė: „Mes džiaugsmingai priimame „RoboCop“ į savo komandą. Papildomas pagalbininkas neabejotinai suteiks pareigūnams daugiau laiko sutelkti savo dėmesį į kitas bendruomenės problemas. Esu užtikrintas, kad jis bus nepakeičiamas.“
„RoboCop“ galimybės buvo išbandytos, kai vienoje Los Andželo automobilių stovėjimo aikštelėje prasidėjo muštynės, praneša „NBC News“. Pamačiusi, kas vyksta, liudininkė Cogo Guebara iškarto priėjo prie roboto, ant kurio didelėmis raidėmis yra parašyta „POLICIJA“. Kai ji paspaudė ant roboto esantį pagalbos mygtuką, ji tikėjosi, kad jai pavyks susisiekti su policijos pareigūnais. Bet tai neįvyko. Vietoje to, robotas jai liepė: „Pasitraukti į šalį.“
Moteris „NBC News“ pasakojo: „Aš toliau spaudinėjau mygtuką, tačiau jis vis sakydavo „Pasitraukite į šalį“. Jis vis sakė man tą patį, o aš ir toliau spaudinėjau pagalbos mygtuką.“
Kai kitas liudininkas Rudy‘is Espericuta paskambino policijai senuoju būdu (telefonu), „RoboCop“ tęsė savo užprogramuotą patruliavimo kelią, vis sustodamas pasakyti praeiviams „Nešiukšlinti parke“. Tuo metu į muštynes įsivėlusi moteris buvo nešama į greitosios medicinos pagalbos automobilį dėl patirto rimto galvos sužalojimo.
Kodėl robotas nepadėjo? Galbūt jie jau spėjo nusisukti nuo žmonių ir sutelkė savo dėmesį tik į robotų nusikaltimus? Na, pasirodo, „RoboCop“ išties negali susisiekti su tikrąja policija. Pagalbos prašymai keliauja roboto kūrėjui „Knightscope“, kurie nuomoja šiuos robotus policijai.
Paaiškėjo, kad robotuose įrengtos kameros, galinčios filmuoti aukštos kokybės vaizdo įrašus 360° kampu ir užfiksuotą medžiagą gyvai transliuoti į policijos telefonus, vis dar nėra prijungtos prie policijos sistemų. Policija taip pat negauna jokių duomenų apie nuskenuotus automobilių numerius ir mobiliųjų telefonų veiklą tam tikroje vietoje. Policijos viršininkas Cosme Lozano „NBC News“ sakė, kad robotas vis dar yra išbandomas, ir laikui bėgant bus prijungtas prie policijos komunikacijos centro.
Tačiau pamatę „RoboCop“, kol kas galite likti ramūs, nes jis nieko nedaro. Jis tiesiog važinėja po Los Andželą, liepia nusikaltimą pamačiusiems piliečiams pasitraukti iš kelio ir kartais, tik kartais, kalba su Elonu Musku socialiniame tinkle „Twitter“. Ir visa tai kainuoja vos 60 000–70 000 dolerių per metus.