Sužinoję, ką iš tikrųjų reiškia WC, žmonės liko apstulbę, nors šias raides yra matę daugybę kartų, kai išėję iš namų eidavo į tualetą, skelbia portalas „Mirror“.
Atsakydamas į klausimą, ką iš tikrųjų reiškia terminas „WC“, vienas istorijos mėgėjas paaiškino, kad šios raidės iš reiškia „vandens klozetas“ arba „vandens spintelė“ (angl. „water closet“), o tai buvo būdas išvengti gėdos ankstyvaisiais viešųjų tualetų laikais.
Žodis „tualetas“ buvo nemandagus
Istorijos mėgėjas sakė: „XIX a. žodis „tualetas“ nebuvo vartojamas mandagioje visuomenėje, o kūno funkcijos nebuvo siejamos su naudojimusi tualetu. Siekiant to išvengti, buvo sugalvotas terminas „vandens spintelė“, apibūdinantis tuo metu naują tualetą su nuleidžiamu vandeniu, ypač viešose vietose. Buvo manoma, kad santrumpa WC yra pakankamai nutolusi nuo savo funkcijos, kad ją būtų galima ištarti, nors ir su tam tikru sutrikimu ir santūrumu“.
Santechnikos interneto svetainės „Plumbworld“ duomenimis, žodžių junginys „water closet“ pirmą kartą pavartotas Anglijoje dar 1870-aisiais. Iš pradžių vadinta „prausykla“, netrukus dėl paplitusios vartosenos ji tapo „vandens klozetas“, o vėliau vėl virto „tualetu“.
XIX a. buvo labai novatoriškas šiuolaikinio tualeto laikotarpis, o pažanga padėjo gerokai pagerinti visuomenės sveikatą ir higieną. Vieną žymiausių to meto sanitarijos inžinierių Thomasą Crapperį 1886 m. Karališkieji rūmai buvo pasamdę pakeisti Sandringamo rūmų tualetus naujesniais modeliais.
Žmonės nė nenutuokė „WC“ trumpinio kilmės
Socialinių tinklų pranešime, kuriame aptariama termino kilmė, keli žmonės liko labai nustebę, sužinoję tikrąją jo reikšmę, o vienas sekėjas prisipažino, kad manė, jog tai reiškia „neįgaliojo vežimėlis“ (angl. „Wheelchair“).
Kitas asmuo rašė: „Negaliu patikėti, kad gyvenau su WC ženklu ir nė nenutuokiau, kodėl jis vadinamas WC“.
Trečiasis komentavo: „Džiaugiuosi, kad kas nors paklausė, nes man tai įdomu jau daugelį metų, bet niekada nesu to ieškojęs „Google“.