Šioje tariamoje pranašystėje pateikiama tokia citata: „Bus dvynių metai (2020) kuomet pasirodys karalienė (corona, karūna) kuri ateis iš Rytų (Kinija) ir paskleis marą (virusą) nakties tamsoje, valstybėje ant 7 kalvų (Italija) ir pavers žmones dulkėmis (mirtis), griaus ir žlugdys pasaulį“.
Faktų tikrintojai iš „India Today Anti Fake News War Room“ neaptiko jokių įrodymų, kad Nostradamas būtų parašęs ką nors panašaus. Tokios pranašystės „Les Propheties“ nėra.
„Les Prophéties“ parašytas ketureiliais, t. y. eilės, susidedančios iš keturių eilučių. Tačiau virusinė pranašystė nėra parašyta tipiniu ketureilių stiliumi.
Paieškos internete taip pat neatnešė vaisių – tokio teksto šaltinio nėra.
Prancūzų kalbos ir istorijos profesorius Jorko universitete Stephane’as Gersonas „Reuters“ paaiškino, kad išplitęs tekstas nėra susijęs nei su Nostradamo pranašystėmis, nei su kitomis jo tekstų interpretacijomis.
S. Gersonas yra parašęs kelias knygas apie Nostradamą. Pasak eksperto, XVI a. „marai“ buvo nuolatos pasikartojantis dalykas. Jo pranašystėse yra 35 kartus užsimenama apie „marus“. Pasak S. Gersono, nėra nieko nuostabaus, kad tokios melagingos Nostradamo pranašystės atsiranda nelaimės akivaizdoje.
„Tas pats vyksta jau daugiau nei 400 metų: sugalvotos ar pakeistos prognozės, padailintos Nostradamo aura, vėl ir vėl tampa klastojimo verslo dalimi, masinės žiniasklaidos varikliu, o tvarkos ir aiškumo ilgesys pasireiškia kiekvieną kartą, kai nenumatytas įvykis kelia grėsmę mūsų materialinei gerovei ir mūsų konceptualiems pagrindams“, – sakė jis.
Taigi, gali būti, kad prancūzų astrologas Nostradamas savo pranašystėse galėjo užsiminti apie marus ar kitas nelaimes, tačiau ši konkreti pranašystė apie koronaviruso pandemiją negali būti priskirta jam.