Paskelbtoje ataskaitoje „Avast“ kenkėjiškų programų analitikas Jakubas Vávra teigė, kad programos imitavo populiarius žaidimus, o nusikalstama grupuotė, vykdanti šią operaciją, rėmėsi socialinės žiniasklaidos skelbimais ir rinkodara, kad pritrauktų vartotojus į „Play Store“.
Kai vartotojai įdiegia bet kurią iš šių programų, „HiddenAds“ kenkėjiška programa paslėpia programos piktogramą (kad ateityje vartotojams būtų sunku ištrinti programą) ir pradeda atakuoti skelbimais.
Daugumą šių kenksmingų programėlių sudaro žaidimai:
– Shoot Them
– Crush Car
– Rolling Scroll
– Helicopter Attack – New
– Assasin Legend – 2020 New
– Helicopter Shoot
– Rugby Pass
– Flying Skateboard
– Find the Differences – Puzzle Game
– Iron it
– Shooting Run
– Plant Monster
– Find Hidden
– Rotate Shape
– Jump Jump
– Sway Man
– Dessert Against
– Money Destroyer
– Cream Trip – New
– Props Rescue
– Find 5 Differences – 2020 NEW
„Google“ jau ėmėsi šalinti šias kenksmingas programėles iš aplikacijų parduotuvės, tačiau, jeigu turite bent vieną jų savo telefone, nedelsdami ją ištrinkite. Iki „Avast“ pranešimo šias programėles atsisiuntė daugiau kaip 7 mln. kartų.
„Vartotojai turi būti budrūs siųsdamiesi programėles į savo telefonus, ir patariama patikrinti programų profilį, apžvalgas bei nepamiršti išsamių įrenginio leidimų užklausų“, – sakė Vávra.
Be to, kadangi daugelis šių programų (žaidimų) yra skirtos vaikams ir dažniausiai reklamuojamos socialinės žiniasklaidos tinkluose, „Avast“ kenkėjiškų programų analitikas taip pat paragino tėvus kalbėti ir mokyti savo vaikus apie kenkėjiškas programas ir saugumą internete.