Ukrainoje suimtas apsimetėlis chirurgas Andrejus Sliusarčiukas, kuris iš tikrųjų teturėjo dažytojo kvalifikaciją. Jis įtariamas pražudęs daugiau kaip 10 pacientų.
Šarlatanas operuodavo
A. Sliusarčiukas, kurį globojo net Ukrainos prezidentai, dabar uždarytas į Lvovo tardymo izoliatorių. Kol kas jam pareikšti įtarimai sukčiavimu. Tačiau, kaip praneša naujienų portalas „Kyiv Post“, A. Sliusarčiukui, kuris buvo laikomas garsaus Rusijos ekstrasenso Anatolijaus Kašpirovskio pasekėju, gresia nelaisvė iki gyvos galvos. Mat įtariama, kad dėl jo šarlataniško „gydymo“ mirė net 12 pacientų, o dar dešimtys tapo invalidais.
Šitas šarlatanas įkliuvo po žurnalistinio tyrimo, kai vienas Lvovo laikraštis ėmė domėtis „garsaus neurochirurgo“ A. Sliusarčiuko biografija. „Visi pacientai, kuriuos jis operavo, deja, mirė. Operacijos nufilmuotos, yra dokumentų, garso įrašų. Tačiau visi tie žmonės mirė“, – pasakoja Lvove leidžiamo laikraščio „Ekspress“ žurnalistė Svetlana Martynec.
Šių operacijų filmuotą medžiagą galima rasti ir internete. A. Sliusarčiukui, pravardžiuojamam „daktaru Pi“, tai buvo gera reklama, nes vaizdo įrašuose teigiama, kad tie žmonės esą pasveikę. Tačiau tikriesiems chirurgams plaukai iš siaubo šiaušėsi vien pamačius, kaip „daktaras Pi“ laiko skalpelį.
Teisėsaugininkai įsitikinę, jog A. Sliusarčiukas turėjo įtakingus globėjus, nes tokią aferą be pagalbininkų sunku būtų buvę „prasukti“.
„Jei bus surasta pakankamai įrodymų, o teismas pripažins, kad A. Sliusarčiukas veikė ne vienas, tai Ukrainos sveikatos apsaugai, ko gero, teks labai susitelkti, kad teismuose atlaikytų daugiatūkstantinius aukų artimųjų ieškinius, – teigia buvęs Ukrainos generalinio prokuroro pavaduotojas Nikolajus Obichodas. – Šarlatano „medicininiai eksperimentai“ gali brangiai kainuoti“.
Slėpė išsilavinimą
Kaip paaiškėjo, 10-ojo dešimtmečio pradžioje būsimasis dažytojas ir tinkuotojas A. Sliusarčiukas, prisižiūrėjęs per televiziją transliuojamų A. Kašpirovskio seansų, nutarė juo pasekti. Ėmęsis pakeisti savo gyvenimą, jis pradėjo būrėjo karjerą, o pirmuosius „bandymus“ atliko Vinicos profesinėje technikos mokykloje su savo bendrakursiais. „Kartą A. Sliusarčiukas taip užhipnotizavo vieną vyruką, kad šis pakėlė didžiulį radiatorių, kurio net keturiese negalėjome pajudinti iš vietos“, – prisimena buvęs bendramokslis Andrejus Naumčiukas.
Nuo visuomenės A. Sliusarčiukas savo tikrąjį išsilavinimą slėpė. Viešai jis visuomet pasakodavo mistines istorijas apie savo vaikystę čigonų tabore, apie studijas Maskvos valstybiniame N. Pirogovo medicinos institute, apie tai, kad profesoriaus vardą jam neva davę Vinicos medicinos universitete, o veiklos „palaiminimą“ ir padėką už slaptus intelekto eksperimentus jam esąs suteikęs pats akademikas J. Čiazovas.
Jauno ir nepripažinto „genijaus“ populiarumas augo lyg ant mielių. A. Sliusarčiukas puikiai sugebėjo vedžioti už nosies žemo intelekto, skurdžiai besiverčiančius, patiklius žmones. Ilgainiui pilnutėles sales ėmė keisti per pagrindinius Ukrainos televizijos kanalus rodomos „daktaro Pi“ laidos.
Koją pakišo šachmatai
A. Sliusarčiukas stengdavosi nustebinti savo „fenomenalia atmintimi“. Tvirtindavo, jog matematinėse formulėse atsimenąs 30 milijonų ženklų po kablelio ir galįs pacituoti bet kurį literatūrinį kūrinį. Be to, teigė, jog mokąs 500 000 kalbų, nors pasaulyje išvis yra tik keletas tūkstančių kalbų.
Apsišaukėliui koją pakišo šachmatai. Kartą A. Sliusarčiukas užrištomis akimis pergalingai baigė sudėtingą šachmatų partiją, kurios iki jo niekas nebuvo sužaidęs. Šalia buvę didmeistriai vos susilaikė nesušukę: „Žirgas taip nevaikšto!“
Tuo metu aferisto A. Sliusarčiuko nuopelnai buvo tokie dideli, kad jis buvo laikomas vos ne nacionaliniu didvyriu. Jį priėmė net pats tuometinis prezidentas Viktoras Juščenka – šis žadėjo padėti įkurti Smegenų institutą. O dabartinis prezidentas Viktoras Janukovičius A. Sliusarčiukui įteikė 20 000 dolerių premiją.
Apsišaukėlis A. Sliusarčiukas buvo areštuotas pernai lapkritį. Specialiojo būrio „Berkutas“ narius jis pasitiko fraze: „Aš jūsų jau seniai laukiu!“