Didžiosios Britanijos vyriausybė pirmadienį įvedė sankcijas 92 Rusijos asmenims ir subjektams, kai prezidento Vladimiro Putino režimas keturiuose okupuotuose Ukrainos regionuose surengė referendumus dėl prisijungimo prie Rusijos – kuriuos Kyjivas ir jo sąjungininkai pavadino „pseudoreferendumais“ – ir sustiprino grasinimus Vakarams.
„Fiktyvūs referendumai, rengiami prirėmus ginklą, negali būti nei laisvi, nei sąžiningi, ir mes niekada nepripažinsime jų rezultatų“, – pareiškime teigė užsienio reikalų sekretorius Jamesas Cleverly (Džeimsas Kleverlis).
„Šiandienos sankcijos bus nukreiptos prieš tuos, kurie stovi už šių fiktyvių balsavimų, taip pat prieš asmenis, kurie toliau remia Rusijos režimo agresijos karą“, – sakė jis.
San Peterburge įsikūrusi technologijų įmonė VK tinklaraščio įraše teigė, kad kai kurios jos programos nebepasiekiamos iš „App Store“ – vienintelių turinio vartų į „Apple“ mobiliuosius įrenginius.
VK programėlės naudojamos susirašinėjimui, skaitmeniniams mokėjimams ir apsipirkimams.
Iš „App Store“ pašalintas VK programas platino kūrėjai, kuriuos kontroliavo arba kurių didžioji dalis priklauso JK vyriausybės sankcionuotiems asmenims, o „Apple“ laikosi įstatymų, teigia Silicio slėnio technologijų milžinė.
Naudotojai, kurie jau įdiegė programėles įrenginiuose, vis dar gali jomis naudotis, tačiau naujinimai nebebus prieinami per „App Store“, teigia „Apple“ ir VK.
„Pagrindinės funkcijos toliau stabiliai veiks, tačiau gali kilti sunkumų siunčiant pranešimus ir atliekant mokėjimus“, – pažymėjo „VKontakte“ patronuojančioji įmonė VK.