Jų maskuotės buvo tokios tikros, kad nusikaltimo liudininkai net neįtarė, kad vagys yra juodaodžiai. Tai buvo atskleista per Akeemo Monsalvatge‘o, Derricko Dunkley‘io ir Edwardo Byamo teismo procesą.
Nusikaltėliai du mėnesius planavo „Pay-O-Matic“ čekių išgrynimo parduotuvės apiplėšimą Niujorke. Jie sugalvojo, kad rasės pakeitimas idealus būdas nuslėpti visus įkalčius.
Todėl nusikaltėliai įsigijo specialas kaukes iš specialių efektų kompanijos „CFX Composite Effects“. Vyrai pirkdami kaukes teigė, kad jie kuria muzikos klipą. Už tris kaukes nusikaltėliai sumokėjo 2000 JAV dolerių. Tokiam nusikaltimo planui juos įkvėpė Beno Afflecko režisuotas filmas „The Town“.
Tai pat kaip filme vagys apsirengė kaip policijos pareigūnai, naudojo specialų baliklį, panaikinantį jų DNR pėdsakus ir prigąsdino parduotuvės darbuotoją, kad jie žinantys kur ji gyvena.
Kaltintojai ketina pateikti kaip įrodymus keturis klipus iš filmo, kurio scenos itin panašios į nusikaltimo veiksmą.
„Kaukės buvo labai tikroviškos, „Hollywood“ stiliaus, todėl jie atrodė kaip tikri baltaodžiai“, - teigė kaltintoja.
Nusikaltimo vietoje trys juodaodžiai pasirodė vilkėdami Niujorko policijos uniforma ir ženklelius bei atvyko „Ford Explorer“ automobiliu.
Parduotuvėje nusikaltėliai išgąsdino darbuotoją Liloutie Ramnanan ir liepė paklusniai vykdyti jų įsakymus. Iš seifo buvo pavogta 200 tūkstančių JAV dolerių. Tada vagišiai automobiliu paspruko.
Nusikaltėliai buvo susekti, kai vienas iš trijulės nusiuntė elektroninį paštą parduotuvei „CFX“ su padėka dėl jų puikių kaukių: „Aš siunčiu šią žinutę, norėdamas padėkoti už jūsų puikų darbą dėl kaukių. Jos yra labai realistiškos“.
Be to, vagišiai pradėjo leisti pavogtus 200 tūkstančių JAV dolerių. Jie pradėjo pirkti „Gucci“ ir „Louis Vuitton“ prekes. Vienas narys net nusipirko „Rolex“ laikrodį kainuojantį virš 11 tūkstančių JAV dolerių.