Apie tai, kaip ir kodėl karys kirto itin militarizuotą sieną ir ar jis ėjo tarnybines pareigas, informacijos nepateikta. Su anonimiškumo sąlyga kalbėję pareigūnai šį klausimą aptarė prieš viešą pranešimą.
Anksčiau antradienį Jungtinių Tautų pajėgos pranešė, kad vienas JAV pilietis per išvyką prie Korėjos pusiasalį dalijančios sienos įžengė į Šiaurės Korėjos teritoriją ir, kaip manoma, buvo sulaikytas.
„Vienas JAV pilietis per apžvalginę ekskursiją Bendrojoje saugumo zonoje be leidimo kirto Karinę demarkacinę liniją [ir įžengė] į Korėjos Liaudies Demokratinę Respubliką (KLDR)", – sakoma pranešime.
JT pajėgos, siekiančios užtikrinti saugumą Korėjos pusiasalyje, antradienį tviteryje paskelbtame pranešime nurodė, kad ekskursija vyko viename Korėjos pasienio kaime ir kad su pareigūnais Šiaurės Korėjoje siekiama išspręsti incidentą.
Amerikiečių ar pietų korėjiečių perbėgimo į Šiaurės Korėją atvejai yra reti, nors nuo 1950–1953 metų Korėjos karo pabaigos daugiau kaip 30 000 šiaurės korėjiečių pabėgo į Pietų Korėją, kad išvengtų politinės priespaudos ir ekonominių sunkumų.
Panmundžomas, esantis 248 km ilgio demilitarizuotoje zonoje, buvo įkurtas pasibaigus Korėjos karui. Ten yra įvykę kruvinų susirėmimų ir susišaudymų, tačiau čia taip pat vyksta daugybė derybų ir dažnai lankosi turistai.
Šią teritoriją bendrai prižiūri JT pajėgos ir Šiaurės Korėja.
2017 metų lapkritį Šiaurės Korėjos kareiviai paleido 40 šūvių į vieną karį, kai šis per dramatišką pabėgimo operaciją kirto sieną. Į karį pataikė penkios kulkos, jis buvo rastas pietinėje Panmundžomo pusėje. Jis išgyveno ir dabar yra Pietų Korėjoje.