A. Merkel pabrėžė, kad siūlydami savo planą, kuriam vėliau penktadienį mėgins užsitikrinti Rusijos palaikymą, Vokietijos ir Prancūzijos vadovai veikia ne vien kaip „neutralūs tarpininkai“.
„Tai susiję su mūsų interesais – Vokietijos ir Prancūzijos, tačiau ypač su Europos interesais. (...) Tai susiję su taika Europoje“, – sakė ji prieš skrydį į Maskvą.
F. Hollande’as prieš derybas Rusijoje sakė, kad į Maskvą kartu su A. Merkel vyksta siekti plataus susitarimo dėl Ukrainos konflikto sureguliavimo.
„Po to, kai praleidome kelias valandas Kijeve, mūsų tikslas yra užsitikrinti susitarimą, – sakė Prancūzijos lyderis. – Visi žino, kad pirmasis žingsnis turi būti paliaubos, bet to nepakanka. Turime užsitikrinti visapusį sprendinį.“
Tačiau A. Merkel netryško optimizmu dėl derybų Maskvoje sėkmės.
„Dar visiškai atviras klausimas, ar mums per šias derybas pavyks užtikrinti paliaubas. Nežinome, ar tai bus pasiekta šiandien. Galbūt reikės tolesnių derybų“, – sakė kanclerė.
„Nežinome, derybos Maskvoje bus ilgos ar trumpos, taip pat to, jos bus paskutinės ar ne. Turime daryti tai, ką galime, kad būtų išspręstas šis konfliktas ir visų pirma nutrauktas kraujo liejimas“, – pabrėžė ji.
Prancūzijos ir Vokietijos vadovai ketvirtadienį lankėsi Kijeve, kur susitiko su prezidentu Petro Porošenka, padidėjus įtampai dėl šalies rytuose suintensyvėjusio prorusiškų sukilėlių puolimo, galutinai sužlugdžiusio prieš penkis mėnesius paskelbtas trapias paliaubas.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.