• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Siųsdama karius į Rusijos karą prieš Ukrainą, Šiaurės Korėja priartina pasaulį prie galimo pasaulinio konflikto. Tokią nuomonę „The Telegraph“ išdėstė Ramiojo vandenyno regiono užsienio ir saugumo politikos programos vyresnysis direktorius Johnas Hemmingsas.

8

Siųsdama karius į Rusijos karą prieš Ukrainą, Šiaurės Korėja priartina pasaulį prie galimo pasaulinio konflikto. Tokią nuomonę „The Telegraph“ išdėstė Ramiojo vandenyno regiono užsienio ir saugumo politikos programos vyresnysis direktorius Johnas Hemmingsas.

REKLAMA

Ekspertas pabrėžė, kad Šiaurės Korėja tiekia Rusijai didelį kiekį karinės pagalbos, įskaitant 8 mln. šovinių ir keletą balistinių raketų.

„Karių dislokavimas, matyt, siekiant paremti 50 000 rusų, kurie bando atkovoti Kurską iš išsekusių Ukrainos pajėgų, yra rimtas eskalavimas“, – rašo ekspertas.

Pasak J. Hemmingso, šie veiksmai gali turėti pasekmių ne tik Ukrainai, bet ir Indijos ir Ramiojo vandenyno regiono saugumui, kadangi kartu su Rusijos kariais kovojančios pajėgos gali išmokti modernių karo metodų ir taktikos.

„2019 m. rašiau, kad pasaulis juda link „naujojo Šaltojo karo“. Nedaug kas gali paneigti, kad tai ir vyksta. Šiaurės Korėjos glaudesni ryšiai su Rusija rodo, jog būsima konkurencija greičiausiai bus globali“, – apibendrina Hemmingsas.

REKLAMA
REKLAMA

Dėl Šiaurės Korėjos karių Rusijoje jau ruošia atsaką: tai „būtinos priemonės“

Pietų Korėjos žvalgybos agentūra praneša, kad Šiaurės Korėjos pajėgos persikėlė į Rusijos Kursko sritį ir jau vykdo kovos veiksmus prieš Ukrainą, rašo UNIAN.

REKLAMA

„Jų dislokavimas mūšio laukuose jau baigtas“, – pabrėžė žvalgybos agentūra.

Taip pat pažymėta, kad šiuo metu vykdomas žvalgybos duomenų rinkimas ir analizė, tačiau daugiau detalių nepateikta.

Pietų Korėja pažadėjo imtis veiksmų

Tuo metu JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas žurnalistams pareiškė, kad Šiaurės Korėjos pajėgos „tiesiogine prasme“ dalyvauja karo veiksmuose.

REKLAMA
REKLAMA

Savo ruožtu Pietų Korėja pažadėjo „imtis būtinų priemonių“, kurios bus vykdomos etapais, atsižvelgiant į Šiaurės Korėjos ir Rusijos karinio bendradarbiavimo pažangą.

Markas Rutte (nuotr. SCANPIX)

Rutte teigimu, NATO „privalo padaryti daugiau nei vien pasirūpinti, kad Ukraina galės kovoti toliau“

NATO vadovas Markas Rutte antradienį paragino Vakarų šalis didinti pagalbos Ukrainai apimtis pastarajai kovojant su Rusijos agresija, sakydamas, kad Kyjivui reikia daugiau nei vien pasirūpinti, kad „galės kovoti toliau“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Privalome padaryti daugiau nei vien pasirūpinti, kad Ukraina galės kovoti toliau“, – iki Paryžiuje įvyksiančio susitikimo su Prancūzijos vadovu Emmanueliu Macronu kalbėdamas su žurnalistais pasakė M. Rutte.

„Turime priversti (Rusijos prezidentą Vladimirą) Putiną ir jam padedančius autoritarinius bičiulius brangiau sumokėti, teikdami Ukrainai pagalbą, kurios jai reikia konflikto trajektorijai pakeisti.

REKLAMA

Mes aptarsime, kaip svarbu tęsti pagalbą, ukrainiečiams besirengiant turbūt atšiauriausiai žiemai nuo 2022 m... Mes turime vėl įsipareigoti laikytis kurso, ilgam.“

M. Rutte neužsiminė apie tai, kad JAV prezidentu buvo išrinktas Donaldas Trumpas, kuris, baiminamasi, gali imtis mažinti Amerikos teikiamos pagalbos Ukrainai apimtis, tačiau pridūrė: „Turime būti vieningi – Europa, Šiaurės Amerika, mūsų partneriai visame pasaulyje... Turime pasirūpinti, kad mūsų transatlantinis aljansas bus tvirtas“.

REKLAMA

M. Rutte taip pat pareiškė susirūpinimą dėl paramos, kurią Ukrainoje kariaujančiai Rusijai teikia Iranas, Šiaurės Korėja ir Kinija.

„Pristačiusi amunicijos ir balistinių raketų, Šiaurės Korėja dabar nusiuntė savo karių, kad jie kovotų ir žūtų už Rusiją jos neteisėtame kare“, – pasakė M. Rutte.

Iranas kūrė ir tiekė bepiločius orlaivius, kurie naudojami Ukrainai pulti, tuo tarpu „Kinija remia Rusijos ekonomiką, padeda jos gynybos ministerijai ir plačiau skleidžia jos naratyvą pasaulio arenoje“, – kalbėjo jis.

„Rusija, dirbdama išvien su Šiaurės Korėja, Iranu ir Kinija, ne tik kelia grėsmę Europai – ji kelia grėsmę taikai ir saugumui. Taip, tiek čia, Europoje, tiek Indijos ir Ramiojo vandenyno regione bei Šiaurės Amerikoje.“

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų