• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rusijos politiniai kaliniai, kuriuo pavyko išlaisvinti praėjusią savaitę vykusių mainų tarp JAV ir Rusijos (mainuose taip pat dalyvavo Vokietija su Baltarusija) metu, turėtų supurtyti rusų opoziciją, paaiškino JAV kongresmenai „Politico“. Pagrindinė rusų išlaisvinimo priežastis – būtinybė pasiekti Rusijoje pokyčius galinčius daryti žmones.

Rusijos politiniai kaliniai, kuriuo pavyko išlaisvinti praėjusią savaitę vykusių mainų tarp JAV ir Rusijos (mainuose taip pat dalyvavo Vokietija su Baltarusija) metu, turėtų supurtyti rusų opoziciją, paaiškino JAV kongresmenai „Politico“. Pagrindinė rusų išlaisvinimo priežastis – būtinybė pasiekti Rusijoje pokyčius galinčius daryti žmones.

REKLAMA

JAV politikų teigimu, išlaisvinti rusų politiniai kaliniai turėtų padėti suvienyti ir įpūsti gaivesnių nuotaikų Rusijos opozicijos gretose, perduoti žinią Rusijos žmonėms. Patys opozicionieriai ir ekspertai pripažįsta, kad tai padaryti nebus lengva.

Anot respublikonų senatoriaus Thomo Tilliso, Ilja Jašinas, Vladimiras Kara-Murza, Andrejus Pivovarovas ir Aleksejaus Navalno štabo nariai galės geriau skleisti rusams savo demokratijos idėją dabar, po „gerų mainų“, kai jie atsidūrė laisvėje. Jie turi galimybę „sustiprinti šį balsą“, cituojamas jis „Politico“: "Mes tiesiog turime prasiveržti pro Putiną ir jo galvažudžius, kurie dabar valdo šalį“.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak senatoriaus demokrato Chriso Murphy, sprendimas įtraukti politinius kalinius į apsikeitimo sandorį rodo, kad JAV ir Vakarai rems žmones, kurie rizikuoja pasipriešinti V. Putinui ar kitiems autoritariniams režimams. Prezidento administracijos prioritetas, žinoma, buvo išlaisvinti amerikiečius, tačiau ten taip pat suprantama, „kad negalėsime ginti demokratijos visame pasaulyje, jei nepalaikysime laisvės kovotojų tokiose šalyse kaip Rusija“, – sakė Ch. Murphy.

REKLAMA

Buvęs JAV ambasadorius Rusijoje Michaelas McFaulas pavadino V. Kara-Murzą ir I. Jašiną „talentingiausiais ir drąsiausiais Rusijos politiniais lyderiais“. Nors opoziciniai judėjimai tremtyje dažnai praranda jėgas ir ryšį su šalies gyventojais, dabartinis atvejis gali būti išimtis, tikisi jis.

Į laisvę paleistų Rusijos opozicijos politikų žodžiai sukėlė pasipiktinimą Ukrainoje

Tiesa, vos išėję į laisvę, jau pirmuosiuose savo dalijamuose interviu, rusų politikai užsitraukė Ukrainos ir kai kurių Vakarų politikų kritikos bangą. Rusų opozicionieriai prabilo apie būtinybę „nebausti Rusijos žmonių sankcijomis“ ir „sėsti prie derybų stalo“.

REKLAMA
REKLAMA

Reakcija į pirmuosius viešus komentarus, kuriuos išsakė kai kurie praėjusią savaitę per istorinius kalinių mainus išlaisvinti asmenys, įskaitant tuos, kurie manė, kad greičiausiai mirs kalėjime už tai, kad priešinosi Maskvos invazijai, akivaizdžiai rodo, kokia praraja žioji tarp Kyjivo ir Rusijos antikarinės opozicijos.

„Aš nebetikiu jokiais gerais rusais“, – sakė Ukrainos įstatymų leidėja Iryna Geraščenko, kuri priklausė komandai, vedusiai derybas su Rusija po to, kai 2014 metais Maskvos remiami separatistai ėmėsi ginklo rytuose.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Mano nuojauta buvo teisinga“, – pridūrė ji „Telegram“ žinutėje,kritikuodama Rusijos opozicijos politikų Vladimiro Kara-Murzos ir Iljos Jašino pastabas.

V. Kara-Murza, kuris buvo nuteistas 25-iems metams kalėjimo už „išdavystę“ ir kitus kaltinimus, pasiūlė Vakarams apsvarstyti, ar jų sankcijų politika Maskvai nėra „nesąžininga ir neproduktyvi“, kadangi smogė ne tik prezidentui Vladimirui Putinui ir jo elitui, bet ir paprastiems Rusijos piliečiams.Prezidento Volodymyro Zelenskio administracijos vadovas Andrijus Jermakas buvo vienas iš tų, kurie jam atsakė.

REKLAMA

„Bendras visų rusų tikslas turėtų būti išlaisvinti Rusiją nuo išprotėjusio diktatoriaus Putino ir jo režimo, o ne kovoti su sankcijomis, – sakė jis. – Sankcijos turėtų būti tiktai griežtinamos iki tol, kol Rusija tęs savo ginkluotą agresiją... Sankcijos yra tai, kas sulaiko režimo karinę mašiną.“

Ukrainos analitikai sakė besibaiminantys, kad žinomi Rusijos disidentai gali daryti įtaką Vakarų politikai, sukurdami prieštaras Kyjivo pozicijai.

„Bus sunku reikalauti griežtesnių sankcijų, kai Rusijos liberalizmo simboliai atvirai reikalauja sušvelninti jas „paprastiems rusams“, – sakė Londono ekonomikos mokyklos mokslo darbuotoja Marija Zolkina.

Paklausius ką jie šneka, - be reikalo išlaisvino.
rusas ir Afrikoj rusas
kam tas kara murza reikalingas laisveje kkbistas
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų