Vienas iš Sankt Peterburgo teismų pripažino nepilnametę Jelizavetą F. kalta dėl paauglių skatinimo nusižudyti (už tai yra numatyta bausmė Baudžiamajame kodekse).
Praėjusių metų liepos ir rugpjūčio mėnesiais nuteistoji, pasivadinusi „Dmitrij Čaika“ (o taip pat „Dmitrij Maksimov“) pseudonimu susirašinėjo „Vkontakte“ su paaugle R. „siekiant paskatinti jos domėjimąsi savižudybės klausimais“. Susirašinėjo su ja naktimis ir paryčiais, o tai teismo buvo įvertinta kaip „papildomas psichotrauminis spaudimas“. Jelizaveta F. taip pat siuntė peržiūrai ir perklausai įvairią medžiagą, kuri „formuoja prieš gyvybę nukreiptą, depresyvią sąmonės kryptį“, siūlė pagalbą nusižudyti ir įtraukė R. į „Mėlynasis banginis“ žaidimą.
Beveik tuo pačiu laikotarpiu nuteistoji pradėjo susirašinėjimą ir su kitu paaugliu, vardu M. Jį taip pat įkalbinėjo nusižudyti. Ar šie du paaugliai pasidavė įtakai ir bandė žalotis, teismo pranešime neskelbiama.
Jelizaveta F. savo kaltę pripažino, jai paskyrė metus kalėjimo lygtinai bausmę atidedant metams. Jai taip pat paskirtas priverstinis ambulatorinis gydymas pas psichiatrą.
Organizavo norėdamas „like'ų“
Jelizaveta tapo antrąja nuteistąja šioje „savižudybių skatinimo“ byloje. Tiesa, liko neaišku, ar kas nors iš paveiktų paauglių nusižudė veikiant šioms internetinėms grupėms.
2017-ųjų liepą 21-erių „mirties grupių“ Rusijos socialiniame tinkle „Vkontakte“ administratoriui Filipui Budeikinui, pasivadinusiam pseudonimu „Filip Lis“, buvo skirta 3 metų ir 4 mėnesių kalėjimo bausmė. F. Budeikinas pripažintas kaltu pagal du kaltinimus dėl kurstymo nusižudyti ir sąmoningo ketinimo nusikalsti. Tyrimas nustatė, kad 2016-ųjų gegužę jis sukurstė žudytis 15-metę Astrachanės gyventoją, kurią tariamai paskutiniu momentu atkalbėjo saugumo pareigūnai. Kita F. Budeikino auka, 16-metė iš Tiumenės, išgyveno tik medikų pagalbos dėka.
Pats F. Budeikinas iš pradžių teigė, kad grupes sukūrė norėdamas „like'ų“ ir „žmonių susirinkti“.
Rusijoje 2017-aisiais metais buvo užfiksuotas paauglių savižudybių augimas, ir valdžia tai susiejo su „socialiniuose tinkluose veikiančiomis grupėmis“. Tačiau ekspertai skeptiškai vertina valdininkų pareiškimus, teigdami, kad vaikų savižudybes lemia prasta ekonominė ir socialinė aplinka šalyje bei ryšių su artimaisiais nebuvimas.