Medikai teigia, jog per ateinančius 25-erius metus pacientų skaičius turėtų išaugti dvigubai. Pasak jų, Nacionalinės sveikatos priežiūros tarnybos (NHS) finansinė padėtis nėra tokia gera, kad padidėjus pacientų skaičiui būtų galima britus gydyti nemokamai.
Šeimos gydytojai pasakoja, jog daugėja žmonių, kurie pas gydytojus ateina tiesiog pasikalbėti. „Per 12 mėnesiu į mano kabinetą ta pati moteris atėjo 116 kartų, tačiau ji niekuo nesirgo. Kai pabandėme su ja pasikalbėti, kad nereikia be reikalo lankytis pas gydytojus, ji mane apskundė ombudsmenui. Dėl to būtina įvesti apsilankymo pas šeimos gydytoją mokestį“, - sakė vardo nenorintis atskleisti medikas.
Tačiau baiminamasi, jog įvedus šį mokestį, dauguma rimtai sergančių žmonių taip ir nenueis pas gydytojus. Tai patvirtino ir apklausa, kurios rezultatai parodė, jog 51 proc. žmonių nesikreiptų į medikus, jei už vizitą reikėtų mokėti net ir simbolinę sumą.
Pacientų asociacijos atstovai teigia, jog toks mokestis nusižengtų sveikatos apsaugos principams, nes NHS paslaugos turi būti nemokamos ir visiems prieinamos. Pasak jų, NHS turi sugalvoti, kaip gauti daugiau pinigų, o ne apkrauti pacientus papildomais mokesčiais.
Britanijos medikų asociacija pasisako prieš šį mokestį. Pasak jų, tai tik sugadintų šeimos gydytojų ir pacientų santykius.