• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Tuo metu, kada kai kurie kalėjimai gali pasigirti televizija, sporto salėmis, stalo teniso stalais ir geromis valgyklomis, pasaulyje yra daugybė kitų laisvės atėmimo vietų, kurios ne be pagrindo vadinamos pragaru žemėje:

Tuo metu, kada kai kurie kalėjimai gali pasigirti televizija, sporto salėmis, stalo teniso stalais ir geromis valgyklomis, pasaulyje yra daugybė kitų laisvės atėmimo vietų, kurios ne be pagrindo vadinamos pragaru žemėje:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

PIRMĄ DALĮ SKAITYKITE ČIA.

13. San Quentino kalėjimas (Kalifornija, JAV)

Seniausias valstijos kalėjimas buvo atidarytas 1852 metų liepą, jame buvo laikomi tiek vyrai, tiek moterys. Dabar tai yra didžiausia Amerikoje laisvės atėmimo vieta, kurioje laikomi nuteistieji mirtininkai vyrai. 1930 metais jį užplūdo korupcijos banga, o tarprasinės riaušės tapo įprastu reiškiniu.

REKLAMA

14. Gldani (Tbilisis, Gruzija)

Gal būt, Gruzijoje ir yra žemiausias nusikalstamumo lygis Europoje, tačiau to rezultatas – tuberkuliozės epidemijos, necivilizuotas elgesys su kaliniais ir seksualinė prievarta, ypač Gldani kalėjime.

15. Le Sante (Paryžius)

Ironiška, bet „Le Santé“ prancūžiškai reiškia „sveikata“, tačiau tai ne pati geriausia vieta, kur galėtum išlikti sveikas tiek fiziškaai, tiek psichiškai. Kaliniai priversti gyventi siaubingomis sąlygomis: perpildytose kamerose su žiurkėmis ir utėlėmis. Ši vieta privers be ką išprotėti. 2002 metais visiškai nusivylę 122 nuteistieji baigė gyvenimą savižudybe. Dar 73 tą patį padarė 2003 metais, išgėrę vamzdžių pravalymo skysčio.

REKLAMA
REKLAMA

16. Alkatrasas (Kalifornija, San Franciskas)

Pragariškas kalėjimas, vadinamas „uola“ arba „velnio sala“, buvo pastatytas praėjusio amžiaus trečiajame dešimtmetyje. Jis suprojektuotas taip, kad pabėgti iš jo buvo neįmanoma.Sargybiniai su kaliniais elgdavosi žiauriai – jie versdavo juos laikytis visiškos tylos, drausdami ne tik šnekėtis su kameros draugais, bet ir kaip nors reikšti emocijas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

17. Gitaramos centrinis kalėjimas (Ruanda)

Ši vieta aprašoma kaip tikras pragaras žemėje. Spręskite patys: kaliniams po keturis žmones tenka tiesiog stengtis išlikti gyviems iš plytų sumūrytoje vieno kvadratinio metro dėžutėje be stogo virš galvos. Kalėjime buvo numatyta laikyti 400 kalinių, tačiau šis skaičius padidėjo iki septynių (!) tūkstančių praėjusio amžiaus paskutiniojo dešimtmečio viduryje, kai Ruandoje buvo vykdomas genocidas, ir todėl jie paprasčiausiai buvo numesti mirti. Apimti visiškos nevilties ir kamuojami gangrenos kaliniai stovi ant mažo žemės lopinėlio bet kokiomis oro sąlygomis, trokšdami nuo netoliese deginamų laužų dūmų. Kai kada iš nevilties jie net valgo vienas kito mėsą.

REKLAMA

18. Diyarbakir (Turkija)

Pati sadistiškiausia pataisos įstaiga be visų kitų „privalumų“ pagal statistikos duomenis pasižymi didžiausiu žmogaus teisių pažeidimų skaičiumi vienam kaliniui visame pasaulyje. Kalėjimas pagarsėjęs dažnais fizinio ir psichologinio smurto atvejais, o taip pat netinkamomis gyvenimo sąlygomis ir seksualine prievarta. Šioje vietoje net vaikas gali kalėti iki gyvos galvos. Norėdami kaip nors palengvinti savo dalią, kaliniai yra skelbę bado streikus, nusižudę ir demonstratyviai bandę susideginti.

REKLAMA

19. Ypač griežto režimo kalėjimas „ADX Florence“ (Kolorado valstija)

Buvo pastatytas kaip atsakymas į teroro aktus, įvykdytus prieš kitų JAV kalėjimų sargybinius ir darbuotojus. Kaliniams neleidžiama bendrauti su personalu ir kur nors eiti, o tai yra savotiškas psichologinis kankinimas, kurio rezultatas tas, jog daugelis baigia savo gyvenimą savižudybe.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

20. El Rodeo (Guatire, Venesuela)

Hugo Chavezo prezidentavimo laikais nusikalstamumo lygis nepaprastai išaugo. Venesuelos kalėjimuose atsidūrė 50 tūkstančių žmonių, iš kurių tarpo du trečdaliai iki šiolei laukia nuosprendžio. 2011 metų birželio 12 dieną kalinių lankymo diena virto kruvinomis gaujų skerdynėmis. Tik po mėnesio valdžiai pavyko suvaldyti situaciją.

REKLAMA

21. La Sabaneta (Venesuela)

Vienoje iš pačių žiauriausių pataisos įstaigų Pietų Amerikoje prievarta laikoma savaime suprantamu dalyku. Įmesti į ligų liūną, badu marinami, praktiškai jokios medicininės pagalbos nesulaukiantys kaliniai vienas kitą dar ir žudo.

REKLAMA

22. Bang Kwang kalėjimas (Tailandas)

Daugelis kalinių, negalėdami atlaikyti psichologinio spaudimo, išprotėja dar pirmąjį mėnesį. Be to, pačiame žiauriausiame Tailando kalėjime uždaryta gana daug mirties bausme nuteistų užsieniečių. Jis yra žinomas kaip kalėjimas, kuriame trūksta darbuotojų, kameros yra perpildytos, o kalinių gyvenimo sąlygos apverktinos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

23. Tadmoro karinis kalėjimas (Sirija)

Vienas iš žiauriausių kalėjimų pagal nevyriausybinės organizacijos „Amnesty international“ versiją liūdnai pagarsėjo 1980 metų birželį, kada prezidentas Hafizas al Asadas (Hafis al-Assad) įsakė sušaudyti visus kalinius, keršydamas už religinės grupuotės „Musulmonų brolija“ narių įvykdytą pasikėsinimą į jo gyvybę. Skerdynės truko apie dvi savaites, jų metu buvo nužudyta nuo 800 iki 2400 žmonių.

REKLAMA

24. Carandiru (Brazilija)

1992 metais šiame kalėjime kilus riaušėms buvo masiškai sušaudyta 1300 kalinių. 2002 metais kalėjimas uždarytas, kai pasirodė pranešimų apie grubius žmogaus teisių pažeidinėjimus.

25. 22 stovykla (Šiaurės Korėja)

Liūdnai pagarsėjusi Hoeryong koncentracijos stovykla politiniams kaliniams, pastatyta 1965 metais, atkreipė į save tarptautinės visuomenės dėmesį 2012 metais, kai jos viršininkas pabėgo į Kiniją. Didžiuliame korpuse laikoma 50 tūkstančių kalinių. Kaip teigia kai kurie šaltiniai, už grotų sodinamos net trys disidentų šeimų kartos, kad blogis būtų„išrautas su šaknimis “. Be to, mirties stovykloje žmonės žiauriai kankinami, su jais kaip su laboratorinėmis žiurkėmis atliekami eksperimentai, išbandant biologinius ginklus (pavyzdžiui, juodligės sukėlėją), sprogmenis. Daromi ir kiti žvėriški nusikaltimai.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų