• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rusijos technikos nuostoliai mūšio lauke yra tokie didžiuliai, kad netrukus pradės stigti iš sovietmečio likusių atsargų, kurios dažniausiai pakeičia sunaikintą techniką. 

Rusijos technikos nuostoliai mūšio lauke yra tokie didžiuliai, kad netrukus pradės stigti iš sovietmečio likusių atsargų, kurios dažniausiai pakeičia sunaikintą techniką. 

REKLAMA

Apie tai rašo leidinys „The Washington Post“, cituoja „The Moscow Times“.

Naujų tankų gamyba kenčia dėl sankcijų – sklandžiai gamybai trukdo vakarietiškų komponentų trūkumas. Tuo tarpu Rusijos prezidento Vladimiro Putino karo ekonomika tikriausiai pasiekė aukščiausią tašką ir vargu, ar pavyks tokiu pat pašėlusiu tempu padidinti gamybos apimtis, rašo leidinys. 

Rusijos nuostoliai

Rusijos kariuomenė kas mėnesį praranda daugiau tankų ir haubicų, nei gali pagaminti jos gamyklos, o dėl didėjančio spaudimo Rusijos ekonomikai ilgainiui gali būti uždarytos kai kurios surinkimo linijos, savo vertinimais su „The Washington Post“ dalijosi amerikiečių pareigūnai ir ekspertai. 

Leidinio teigimu, dėl sankcijų prastėjant įrangos kokybei didėja ir koviniai nuostoliai, o komponentų kontrabandos tiekimo kanalų mažėja, todėl šios priežastys kitais metais lems Rusijai tankų trūkumą. 

REKLAMA
REKLAMA

Remiantis patvirtinta informacija apie technikos nuostolius kaupiančia interneto svetaine „Oryx“, Rusija jau prarado daugiau nei 3600 tankų, 279 haubicų ir apie tūkstantį savaeigių artilerijos pabūklų bei minosvaidžių. Bendri šarvuočių nuostoliai priartėjo prie 11 100.

REKLAMA

Iššūkiai gamybai

JAV pareigūnai teigia, kad sankcijos palaipsniui mažina Rusijos ginklų gamybą. Ir net „jei pavyksta apeiti sankcijas, atsiranda papildomų išlaidų“, – sako Vašingtone esančio Strateginių ir tarptautinių studijų centro (CSIS) Europos, Rusijos ir Eurazijos programos direktorius Maksas Bergmannas. Tačiau kol Rusija tvirtina, kad didžiulės gamybos apimtys kompensuos bet kokius jos ginklų trūkumus, ekspertas teigia, kad „kiekis taip pat turi savo kokybę“.

REKLAMA
REKLAMA

Leidinys pažymi, kad tankų ir haubicų „gamyba“ daugiausia susideda iš senos sovietinės įrangos pertvarkymo arba jos naudojimo atsarginėms dalims. Britų Karališkojo jungtinių paslaugų instituto (RUSI) ir Tarptautinio strateginių studijų instituto (IISS) duomenimis, 85 procentai tankų ir šarvuočių, atvykstančių į frontą, yra atnaujinta ir perdaryta įranga iš atsargų. Tačiau palydovinės karinės įrangos sandėlių ir sąvartynų nuotraukos rodo, kad atsargos mažėja, teigia JAV Karo studijų instituto (ISW) Rusijos grupės vadovas George'as Barrosas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Atsižvelgiant į dabartinį šios įrangos praradimo tempą, 2025 metų pabaigoje rusai susidurs su tankų trūkumu, o tai turės didžiulių pasekmių kovinėms operacijoms fronto linijoje“, – teigia G. Barrosas. 

JAV Karo ekspertas Pavelas Luzinas anksčiau skaičiavo, kad galimybės atnaujinti tankus ir pėstininkų kovos mašinas, paimtas iš atsargų, bus išnaudotos antroje 2025 metų pusėje.

REKLAMA

Karo metu daugiau nei 40 proc. senų sovietų tankų ir šarvuočių buvo išvežti iš didžiausios „Vagžanovo“ karinės technikos bazės saugyklos, esančios Buriatijoje, vasarą „The Moscow Times“ parodė „Google Earth“ palydovinių vaizdų analizė.

Sankcijų poveikis

Kai kuriais atvejais sankcijų poveikį galima pastebėti ir žvelgiant į pačią įrangą. Naujausi moderniausio tanko T-90M modeliai palieka gamybos liniją be lazerinio jutiklio, kuris padeda įgulai vykdyti taiklią ugnį. 

REKLAMA

Nuo praėjusių metų pabaigos šie jutikliai paslaptingai dingo, sako vienas pirmųjų tai atradusių Tarptautinio strateginių studijų instituto karo analitikas Michaelas Gjerstadas. Pasak jo, šio komponento nebuvimas neabejotinai Anot jo, jų nebuvimas, be jokios abejonės, „neigiamai veikia įgulos išgyvenamumą“.

„Oryx“ duomenimis, per karą Rusija prarado 120 tankų T-90M. Tuo tarpu nuo karo pradžios iki 2024 metų vidurio į frontą buvo išsiųsti 175 tokie tankai.

Net Rusijos ekonomikos plėtros ministerija netiesiogiai pripažįsta, kad karinės technikos gamyba išsenka. Kaip matyti iš Valstybės Dūmai pateiktos medžiagos, Rusija tikisi, kad karinės gamybos augimas beveik visiškai sustos. Jei „kitų transporto priemonių ir įrangos“ gamyba 2023-aisiais, palyginti su ankstesniais metais, išaugo 30,2 proc., o 2024 m. – 15,1 proc., tai 2025 m. tikimasi tik 5 proc.

Ko jūs rūpinatės ta Rosija ,visi jos nekenčia bet rūpinasi ,žiūrėkite kas čia bus ,ir kaip to išvengti , Vilnius jau kaip Rusija , ir ne tik visose darbovietėse pilna rusakalbių , lietuviai baigia išsikakstyti , va čia tai problema .
...bolševikų, Stalino ir komunistų "selekcija" davė vaisius...iš rusų padarė degradavusius, pilnus pykčio su šovinistinėmis idėjomis, valdžios vergais...o kaip tu nesirūpinsi psichikos ligoniu, jei jis tavo kaimynas ir yra sunkiai nuspėjamas?...
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų