• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Organizacijos „Žurnalistai be sienų“ atlikta studija parodė, jog per praėjusius metus žuvo 86 žurnalistai - vienu daugiau nei 2006 m. Kaip praneša „Deutsche Welle“, tai didžiausias skaičius per pastarąjį dešimtmetį, atskleidžiantis didėjančius pavojus žurnalistams.

REKLAMA
REKLAMA

 

Išplatintoje ataskaitoje teigiama, kad pavojingiausia vieta pasaulio žurnalistams pernai buvo Irakas, kur gyvybės neteko 47 žiniasklaidos atstovai (iš jų - tik vienas ne irakietis). Antroje "juodojo" sąrašo vietoje - Somalis, kur 2007 m. žuvo 8 šios profesijos atstovai.

REKLAMA

 

Studijos rezultatuose taip pat pažymima, jog Irake nuo JAV vadovaujamos invazijos pradžios 2003 m. jau žuvo 207 žurnalistai. 4 m. besitęsiantis karas - kruviniausias pastarojo meto konfliktas žurnalistams.

 

"Dar niekur kitur nėra žuvę tiek žurnalistų, kiek Irake. Tai daugiau nei Vietnamo ir buvusios Jugoslavijos karuose, skerdynes Alžyre ir Ruandos genocide", - teigia "Žurnalistai be sienų".

REKLAMA
REKLAMA

 

Minėtame tyrime suskaičiuotos tik tos žurnalistų mirtys, kurios buvo aiškiai susijusios su profesija. 1994 m. pasaulyje žuvo 103 žurnalistai, pusė iš jų - Ruandoje.

 

Antradienį paviešinta analogiška Tarptautinės žiniasklaidos žurnalistų federacija ataskaita byloja apie dar didesnį žuvusiųjų skaičių. Anot jos, pernai per smurto protrūkius ir nelaimingus atsitikimus žuvo 171 žiniasklaidos atstovas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

 

Tuo tarpu "Žurnalistai be sienų" taip pat priminė, jog tokiose valstybėse, kaip Pakistanas, Kuba ir Iranas žurnalistai vis dar yra persekiojami, grobiami ir įkalinami taip siekianti juos nutildyti.

 

"Apie 30 šalių vyriausybių vis dar siunčia į kalėjimus žurnalistus, kurių nemėgsta. O diktatoriai, priklausantys praeities erai, vis dar mano, kad tai - vienintelis atsakymas į žurnalistų kritiką", - teigia organizacija.

REKLAMA

 

Kaip rašo „Deutsche Welle“, atlikta studija taip pat parodė, jog per dieną pasaulyje vidutiniškai už grotų atsiduria 2 žurnalistai, o šiuo metu nelaisvėje yra per 135 žiniasklaidos atstovus.

 

2007-ieji buvo neramūs ir internetinei žiniasklaidai. Iš visų valstybių buvo išskirta Kinija, uždariusi daugiau nei 2600 interneto puslapių. Kritikos už virtualių informacijos srautų varžymą susilaukė ir Sirija bei Mianmaras (buvusi Birma).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų