Nors šiuo metu daugelis amerikiečių išgirdę šios garsios moters pavardę ją sieja būtent su pastaruoju skandalu, ji sugebėjo pasiekti įspūdingos karjeros reklamos, mažmeninės prekybos ir net socialinės advokatūros srityse. Pernai metais ji, kaip ir šimtai kitų moterų, prisijungė prie socialiniame tinkle „Twitter“ vykusios kampanijos #metoo.
Štai kaip iš prieš 20 metų priverstinai išgarsėjusios moters Monica Lewinsky tapo aktyviste.
Įvykiai, išgarsinę šią moterį, įvyko tuo metu, kai Monica Lewinsky 1995-1996-aisiais atliko neapmokamą praktiką Baltuosiuose rūmuose. Teigiama, jog per šį laikotarpį praktikantė su tuometiniu prezidentu Billu Clintonu lytiniais santykiais užsiiminėjo beveik tuziną kartų.
Kai 1997-ųjų vasarą Monica apie viską papasakojo tyrėjams, 1998-ųjų sausį ši istorija tapo itin populiari. Atsakydamas į jam mestus kaltinimus, Billas Clintonas ištarė šią dabar jau garsią frazę: „Aš neurėjau jokių lytinių santykių su ta moterimi.“
1998-ųjų gruodį įvyko Billo Clintono apkalta, tačiau jis nebuvo apkaltintas priesaikos sulaužymu. Tuo metu Monica Lewinsky kaip garsios moters statusas tik augo.
Jos žinomumas aukštumas pasiekė 1999-aisiais. Ji bendradarbiavo rašant knygą, kurioje pateikiama jos istorijos versija. Ilgą laiką ja domėjosi įvairios žiniasklaidos priemonės.
Tų pačių metų rugsėjį ji pristatė savo rankinių kolekciją, o 2000-aisiais pasirodė kompanijos „Jenny Craig“, gaminančios svorį mesti skatinančius papildus, reklamose. Dėl šio vaidmens Monica, ilgą laiką kentusi patyčias dėl savo apkūnios figūros, atsikratė net 18 kg.
Vėliau moteris persikėlė gyventi į West Village rajoną. Tai gan žinoma Niujorko miesto dalis. Kurį laiką Monica aktyviai reiškėsi Manhetene, dalyvavo renginiuose, draugavo su garsenybėmis ir apsipirkinėjo prabangiausiose parduotuvėse.
Nors ir trumpai, Monica vedė televizijos kanalo „Fox“ pasimatymų šou „Mr. Personality“. Deja, už tai moteris sulaukė labai daug kritikos, o dėl smukusių reitingų laidą teko nutraukti.
Gina moterų teises
2005-aisiais Monica nusprendė kurį laiką dingti iš viešumos ir įgyti socialinės psichologijos magistro laipsnį Londono ekonomikos mokykloje. Net ir baigus studijas apie ją kurį laiką nebuvo nieko girdėti.
Tačiau 2014-aisiais, nuo dingimo iš viešumos praėjus maždaug dešimtmečiui, Monica Lewinsky į šį pasaulį grįžo su trenksmu. Žurnale „Vanity Fair“ ji išspausdino trumpą tekstą apie romaną su Billu Clintonu ir ėmėsi kampanijos, kovojančios su tokiomis internetinėmis patyčiomis, kokias skandalo metu teko patirti jai, įgyvendinimo.
2017-aisiais, atsiradus #metoo judėjimui, Monica tapo jo dalimi. Jos įrašas socialiniame tinkle „Twitter“ tapo viena iš priežasčių, kodėl 2017-ųjų sausį daugelis moterų išėjo į gatves protestuodamos.
Nepaisant to, jog iš pradžių Monica Lewinsky buvo apšviesta gan negatyvių šviesų, ji sugebėjo tapti moterų teisių advokate. Jos aktyvumas ir įtaka toliau auga, tačiau šį kartą ji tai daro savo noru ir itin stipriai dėl to stengiasi.