• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Liepos 22 dieną, pirmadienį, Didžiosios Britanijos princesė Catherine pagimdė princo Williamo vaiką. Britų karališkojo kūdikio gimimo proga „itv“ pristato keletą netikėtų faktų apie karališkųjų vaikų gimimą.

Liepos 22 dieną, pirmadienį, Didžiosios Britanijos princesė Catherine pagimdė princo Williamo vaiką. Britų karališkojo kūdikio gimimo proga „itv“ pristato keletą netikėtų faktų apie karališkųjų vaikų gimimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vaiko gimimas karališkojoje šeimoje tradiciškai pažymimas 41 ginklo salve. Tai simbolizuoja pagarbą ir pasveikinimą. Londone salvių konstrukcijos išdėstomos Haid parke ir Londono Taueryje. Kai gimė Kembridžo hercogas, karališkoji artilerija jo garbei salvę iššovė Haid parke.

REKLAMA

Kadaise, gimstant karališkosios šeimos vaikui, gimdymo metu dalyvauti privalėdavo šalies vidaus reikalų ministras. Šio papročio atsisakyta tik 1948 metais, kai gimė princas Charlesas. Buvo nuspręsta, kad tokia praktika nėra būtina nei pagal įstatymus, nei pagal konstituciją.

Skelbimas apie naujo sosto įpėdinio gimimą pakabinamas vidiniame Bakingamo rūmų kieme. Šios tradicijos laikomasi iki šiol, tačiau interneto žiniasklaidos laikais apie gimimą praneša ir karališkasis tinklalapis.

REKLAMA
REKLAMA

Anksčiau karališkieji vaikai pasaulį išvysdavo privačiuose namuose arba karališkosiose rezidencijose. Karalienė gimė 17 Brutono gatvės name, savo senelių iš mamos pusės namuose Londone. Velso princas, Jorko hercogas ir Vesekso grafas gimė Bakingamo rūmuose, o jų sesuo, vyriausia Anglijos karaliaus dukra, gimė Klarens-hause (karališkoji rezidencija Vestminsteryje). Tačiau Kembridžo hercogas ir princas Harry gimė Padingtone, šv. Marijos ligoninėje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vardai, duodami karališkiesiems naujagimiams, dažniausiai pranešami ne iš karto, todėl visuomenei neretai keletą dienų tenka spėlioti. Kai 1988 metais gimė princesė Beatrice, jos vardą žmonės sužinojo tik po dviejų savaičių. 1982 metais gimus Williamui, tėvai apskritai tik po savaitės priėmė sprendimą dėl vardo. O štai paties Velso princo vardas buvo laikomas paslaptyje visą mėnesį. Jis buvo paskelbtas tik prieš krikštynas, kurios vyko Bakingamo rūmuose 1948 metų gruodį.

REKLAMA

Karališkosios šeimos nariams dažniausiai suteikiami trys ar keturi vardai – giminaičių garbei. Kembridžo hercogas per krikštynas gavo Williamo Arthuro Philipo Louiso vardą, o jo tėvas buvo pavadintas Charlesu Philipu Arthuru George‘u.

Karališkosios šeimos nariams, turintiems teisę į Jo (Jos) Karališkosios Didenybės titulą, pavardė nereikalinga. Tačiau atvejams, kai pavardės reikia, pavyzdžiui, sudarant santuoką, įrašoma Mountbatten-Windsor pavardė.

REKLAMA

Vaiko gimimas karališkojoje šeimoje registruojamas įprastai, nors vidaus reikalų ministras privalo pranešti apie tai kai kuriems oficialiems asmenims, įskaitant Londono merą, Šiaurės Airijos, Normandijos salų ir Meno salos gubernatorius. Vyriausiasis karalienės padėjėjas, jos asmeninis sekretorius Christopheris Geidtas informuoja užjūrio teritorijų generolus gubernatorius. Be to, žinią apie būsimojo monarcho gimimą praneša šaukliai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jurgis V 1917 metais pasirašė įsakymą, kad titulas Jo (Jos) Karališkoji Didenybė priskiriamas tik monarcho vaikams, monarcho sūnų vaikams ir vyriausiajam vyriausiojo Velso princo sūnaus sūnui. Tačiau šiais metais karalienė nusprendė, kad jei Kembridžo hercogui ir hercogienei gims dukra, ji gaus princesės titulą.

REKLAMA

Kai gimė Williamas, jis tapo Veslo princu. Jo vaikai taip pat gaus tą patį titulą, tik bus vadinami Kembridžo princu ar princese – Jo (Jos) Karališkoji Didenybė Kembridžo Princas (Princesė).

Net karališkos šeimos atstovai turi pravardes. Princas Williamas kelionės į Australiją metu, kai jau tebuvo dveji metai, gavo Vombato pravardę, o jo močiutę vaikystėje vadindavo Lilibet.

REKLAMA

Tradiciškai krikštynos karališkojoje šeimoje yra privatus renginys, kuris vyksta už uždarų durų, kai vaikui yra tik keli mėnesiai. Ceremonijoje dalyvauja tik šeimos nariai, krikšto tėvai ir artimiausi draugai. Žiniasklaida gauna šeiminę nuotrauką su vaiku. Karališkuosius vaikus dažniausiai krikštija Kenterberio arkivyskupas, jos dažniausiai vyksta muzikiniame Bakingamo rūmų kambaryje. Ten pakrikštytas ir Williamas. O štai Harry buvo pakrikštytas Vindzorų pilies šv. Jurgio koplyčioje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vaikai krikštijami su specialiu drabužiu. Pirmasis toks apdaras buvo sukurtas 1841 metais vyriausiai karalienės Viktorijos dukrai. Vesekso grafo ir grafienės sūnus Severnas tapo pirmuoju karališkosios šeimos nariu, kuriam per krikštynas 2008 metais buvo apvilkti naujai sukurti marškiniai.

Karališkosios šeimos atstovai dažniausiai turi penkis ar šešis krikšto tėvus. Velso princas jų turėjo aštuonis. Tarp pretendentų į šį vaidmenį Williamo ir Kate vaikui gali tapti jo dėdės, princas Harry ir Jamesas Middletonas, bei jo teta Pippa Middleton, artimi draugai, pavyzdžiui, senas Williamo mokyklos laikų draugas Thomas van Straubenzee. Krikšto tėvai dažniausiai turi artimus istorinius ryšius su karališkąja šeima.

REKLAMA

„Silver Cross“ tiekia vaikiškus vežimėlius karališkajai šeimai nuo 1926 metų, kai gimė karalienė. Šis tiekėjas, gavęs karališkąjį palaiminimą, pardavė vežimėlius Velso princui, Kembridžo hercogui ir princui Harry. Naujas šios kompanijos vežimėlis „Silver Cross Surf, Aston Martin Edition“ bus parduotas už 2000 svarų.

REKLAMA

Pastarąjį kartą valdantysis monarchas sulaukė savo tiesioginių proanūkių prieš beveik 120 metų. Karalienė Viktorija dar buvo soste, kai 1894 metais gimė Eduardas VIII, tapęs trečiuoju eilėje į sostą. Kembridžo hercogo ir hercogienės sūnus taip pat yra trečias eilė į sostą po princo Charleso ir princo Williamo.

REKLAMA
REKLAMA

Peterio ir Autumn Phillips dukra Savannah tapo pirma karalienės proanūke. Dabar jau 2 metai, kaip ji turi jaunesnę seserį Islą. Vadinasi, Kate ir Williamo sūnus – trečiasis karalienės proanūkis.

Pokyčiai sosto paveldėjimo taisyklėse reiškia, kad tai yra pirmasis vaikas karališkojoje šeimoje, kuris gimė su lygiomis teisėmis į sostą, nepriklausomai nuo lyties. Pasak ankstesnių taisyklių, anksčiau už vyrus gimusios karališkosios šeimos moterys neturėjo teisės į sostą.

 

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų