Jelena Selkova, viena iš Maskvos deputačių, papasakojo vietos žiniasklaidai, kad nesikreipė dėl šio nusikaltimo į prokuratūrą, nes mano, kad ten „viską tiesiog tyliai užglaistys“. Jos teigimu, vietoje to ji tiesiog įrašė tą pačią sumą savo ranka ir tuomet pasirašė darbų priėmimo aktą.
Politikė mano, kad net jeigu kreiptųsi į prokuratūrą, vietos Kapitalinio remonto fondas pradėtų aiškinti, kad „įvyko klaida“ ir „techninis gedimas“, o kaltųjų dėl šios aferos taip ir neatsirastų, nes įrodyti tyčinį nusikaltimą būtų pernelyg sudėtinga.
J. Selkova tokį „tuščių blankų“ pasirašinėjimą pavadinimo įprasta „draugų iš kapitalinio remonto fondo“ praktika. „Jau buvo tokie precedentai Maskvoje. Aš ne pati sugalvojau tikrinti, mane išmokė kolegos iš Ščukino. Jie žino dešimtis tokių atvejų, manau“, – cituojama politikė.
Vieno iš Maskvos rajonų deputatas Ilja Jašinas vienas pirmųjų atkreipė dėmesį į savo kolegės įrašą „Facebook“, kuriame ji parodė, kaip lengvai „išnyksta“ sutartyje įrašyta suma ir pavadino tai „rajoninio lygio sukčiavimu“.
„Žulikai tikisi gauti deputato parašą po normalia suma, o vėliau lengvai ją padidinti“, – cituojamas jis „Meduza“.
„Kai aš atėjau į komisiją, visi parašai, išskyrus mano, jau buvo, ir spaudai taip pat. Už šį namą pas mus atsakinga yra deputatė iš „Vieningoji Rusija“, tačiau ji negalėjo atvykti, ir nusprendė mane iškviesti į priėmimą. Aš – rezervinė deputatė, – aiškino politikė žurnalistams. – Mes turime rimtą kapitalinio remonto specialistę – mano kolegę iš Ščukino rajono, deputatę Tatjaną Jaskovič. Mūsų bendroje pokalbių grupėje ji rodė, kaip patikrinti, ar įrašai yra padaryti su pradingstančiu rašalu. Kuomet aš atėjo priimti darbų, viską apžiūrėjau ir paklausiau: „O kodėl pas jus parkeriu įrašyta (kapitalinio remonto suma), o ne atspausdinta?“ – tai pas juos yra įprasta praktika. Klausiu: „Kas turite žiebtuvėlį, kas rūko?“, man davė žiebtuvėlį, ir aš parodžiau tai, ką ir vaizdo įraše“.