Kinijoje kilo skandalas dėl prekiavimo protiškai atsilikusiais žmonėmis. Aukos buvo parduodamos dirbtuvei, gaminančiai medžiagas chemijos įmonėms: 9000 juanių už penkis darbininkus, po to 300 juanių už kiekvieną papildomą darbuotoją.
Kalbant apie tamsiąją Kinijos ekonomikos stebuklo pusę, reikėtų pasakyti, kad skandalai dėl darbininkų teisių pažeidimų, nepilnamečių darbo, ar neįgalių žmonių išnaudojimo yra dažnas reiškinys. 2007 metais pasaulyje atgarsį sukėlė Shanxi ir Henan provincijų šachtose atrasti kaip vergai išnaudojami šimtas suaugusiųjų ir dešimtys vaikų. Šį kartą Kinijos pietvakariuose įsikūrusio protiškai atsilikusių neįgaliųjų priėmimo centro vadovas yra įtariamas gamykloms pardavęs dešimtis savo pensionato auklėtinių.
Anot oficialios spaudos duomenų, tyrėjai sekė pėdsakus nuo pat vakarinio Xinjiang rajono. Ten valdžia privertė uždaryti fabriką, kuriame 11 darbininkų gamino įrenginius chemijos įmonėms. Kai kurie išnaudojami jau keletą metų buvo mušami bei maitinami šunims skirtu ėdalu.
Tamsioji kinų ekonomikos stebuklo pusė
Sichuan provincijoje atrastas protinę negalią turinčių žmonių neoficialus priėmimo skyrius. Jo vadovas pirmadienį buvo sulaikytas ir apkaltintas prekiavimu žmonėmis. Zeng Lingquan vergų prekyba užsiiminėja jau daug metų. „Nuo 1996 jis pardavė mažiausiai 70 protiškai atsilikusių žmonių, kurie po to dirbo Pekine, Tianjin ir kituose miestuose“, – pareiškė vietos pareigūnas, minimas „China Daily“ dienraštyje. Anot jo, tokį skaičių (70) tyrėjai rado įrašytą šio vadovo sąskaitų knygoje.
Li Xinglin, viršininkas, atsakingas už Xinjiang gaminamas medžiagas chemijos įmonėms, buvo taip pat sulaikytas. Kinų spauda rašo, kad vyriškis pervedė 9000 juanių (apie 1000 eurų) sumą, kad „nusipirktų“ penkis darbininkus, po to 300 juanių (33 eurų) už papildomą darbininką.