Sakoma, kad viena fotografija yra verta tūkstančio žodžių, bet esama tokių, kuriose užfiksuoto vaizdo taikliau negalėtų perteikti net keli tūkstančiai žodžių. Jos pasakoja įspūdingiausias istorijas, pavaizduoja įvykius, po kurių pasaulis niekuomet nebebus toks pats, jos gali užburti ir šiurpinti.
Šokiruojančių vaizdų galerija, prasidedanti Omayros Sanchez tragiška mirtimi ir baigiasi Bhopalo dujų katastrofa 1984 metais įrodo, kad fotografijų galia sukelia įspūdžius, kurie neturi lygių. Pateikiame jums dešimt fotografijų, kurios šokiravo pasaulį.
10. Kosovo pabėgėliai (Carol Guzy)
Carola Guzy, pirmoji moteris gavusi Pulitzerio premiją už naujienų fotografiją, 2000 metais atsiėmė šį garbingą apdovanojimą už fotografiją, kurioje užfiksuoti Kosovo pabėgėliai.
Nuotraukoje pavaizduotas dviejų metų berniukas, kurį perdavė jo šeimai per spygliuotos vielos tvorą.
9. Karas po kojomis (Cerolyn Cole)
Los Angelo „Times“ fotografas Carolyn Cole nufotografavo šią siaubingą nuotrauką dirbdamas Liberijoje. Ji įrodo, koks iš tiesų buvo šios šalies pilietinis karas.
Šovinių tūtelėmis padengta Monrovija gatvė Liberijos sostinėje buvo sunkiųjų kovų tarp valdžios karių ir sukilėlių pajėgų scena.
8. Tailando skerdynės (Neil Ulevich)
Nealui Ulevichúi 1977-aisiais buvo įteikta Pulitzerio premija už nuotraukas, kuriose užfiksuotas smurtas Tailando gatvėse. Thammasat universiteto žudynės įvyko spalio 6 dieną, 1976-aisiais metais. Tai buvo labai žiaurus išpuolis prieš studentus, kurį surengė demonstraciją prieš feldmaršalą Thanom Kittikachorn. Protestuotojai ir studentai buvo sumušti, sužaloti, sušaudyti, pakabinti ir sudeginti.
7. Po audros (Patrickas Farrellas)
„Miami Herald“ fotografas Patrickas Farrellas užfiksavo šiurpius vaizdus Haičio aukų 2008 m. P. Farrellas įamžino tragediją su įspūdinga juoda-balta kadrų dokumentika, kurią vienijo tema "Po audros". Vienoje iš fotografijų užfiksuotas berniukas, kuris bando išgelbėti vežimėlį po atogrąžų audros Hanna, kurį sukrėtė Haitį.
6. Vieno galia (Oded Balilty)
2006 metais Izraelio valdžios institucijos nurodė privalomą nelegalių gyvenviečių evakuaciją, viena jų - Amona. "Associated Press" fotografas Odedas Balilty buvo įvykio vietoje, kai evakuacijos peraugo į smurto ir precedento neturinčius susirėmimus tarp gyventojų ir policijos pareigūnų. Nuotraukoje užfiksuota moteris, kuri nebijojo sukilti prieš valdžios institucijų jėgą.
5. Rugsėjo 11-oji (Steve Ludlum)
Steve Ludlumo fotografijoje užfiksuoti lemtingieji Rugsėjo 11-osios įvykiai, kuomet į Pasaulio prekybos centro dangoraižius rėžėsi lėktuvai, sukeldami į dangų ugnies ir dulkių kamuolius.
4. Po cunamio (Arko Datta)
Viena fotografija itin taikliai iliustruojanti Indijos vandenyno cunamio padarinius, kuri buvo padaryta "Reuters" fotografo Arko Datta Tamil Nadu. Jis laimėjo "World Press Photo konkursą 2004 metais. "Po cunamio" vaizduoja Indijos moterį, kuri gedi žuvusių artimųjų.
3. Bhopal dujų tragedija 1984 m. (Pablo Baltramiejus)
Pablo Baltramiejus yra pripažintas Indijos fotožurnalistas įamžinęs Bhopalo dujų tragedijos aukas. Ši nelaimė virto Indijos pramonės didžiausia katastrofa, kurios metu sužeisti 558 125 žmonės, o žuvo daugiau kaip 15 tūkst. Valdžios delsimas ir nelaimės ignoravimas sukėlė tragiškus padarinius vietos gyventojams. Fotografas lemtingą kadrą padarė, kai vienas iš tragedijos metu nukentėjusiųjų laidojo savo vaiką. Anot fotografo, šis kadras įprasmina visą tragedijos siaubą.
2. Operacija „Lion Heart“ (Deanne Fitzmaurice)
Pulitzerio premija apdovanojimą pelnė fotožurnalistas Deanne Fitzmaurice. Šis jam skirtas už esė ciklą "Lion Heart".
Fotografijoje užfiksuotas 9-erių metų berniukas iš Irako, kuris buvo smarkiai sužeistas sprogimo metu. Vaikui teko iškęsti ne vieną operaciją, bet noras gyventi nugalėjo visas negandas ir Amerikos medikų buvo pramintas „Lion Heart“, pažodžiui verčiant – Liūto širdis.
1. Omayros Sanchez tragedija (Frankas Fournieris)
Frankas Fournier užfiksavo tragišką vaizdą – Omayros Sanchez įstrigusi purvo ir pastato nuolaužose. Fotografija padaryta Nevado del Ruiz ugnikalnio išsiveržimo vietoje Kolumbijoje. Nelaimė įvyko 1985-aisiais, daugybę gyvybių (apie 25 tūkst.) nusinešė didelė purvo nuošliauža.