Kauno „Žalgirio“ ekipos Eurolygos sezono atidarymo rungtynės tapo nusivylimu penkiolikai tūkstančių naujoje „Žalgirio“ arenoje susirinkusių aistruolių. Vos 53 naudingumo balus surinkę, tik 7 rezultatyvius perdavimus atlikę ir beveik visą susitikimą aikštės gynybą taikę kauniečiai 74:87 (16:25, 15:19, 21:23, 22:20) nusileido Jono Kazlausko vadovaujamai Maskvos CSKA ekipa.

Nuo pat pirmųjų susitikimo akimirkų kauniečių taikyta aikštės gynyba netikėtumu Jono Kazlausko auklėtiniams netapo. Sužaidus keturias minutes Milošas Teodosičius tritaškiu padidino svečių pranašumą iki penkių taškų (11:6), o po dar vieno serbo tolimo metimo skirtumas šoktelėjo iki aštuonių - 18:10. Likus žaisti dvi minutes CSKA persvara tapo dviženklė (20:10), tačiau keturis taškus iš eilės surinko DeJuanas Collinsas, dvitaškį pridėjo Mindaugas Kuzminskas ir kauniečiai kiek atsitiesė - 16:20. Visgi kėlinio pabaigoje du baudų metimus pataikė Aleksejus Švedas, tolimą metimą paskutinėmis sekundėmis įmetė Ramūnas Šiškauskas ir varžovai susigrąžino beveik visą turėtą pranašumą - 25:16.

Antrojo kėlinio pradžioje „Žalgirio“ lyderio vaidmens ėmėsi Sonny Weemsas, kurio penki taškai iš eilės vėl sumažino kauniečių atsilikimą - 22:28. Netrukus žalgiriečiai pelnė dar penkis taškus be atsako ir J.Kazlauskas buvo priverstas imtis minutės pertraukėlės, nes CSKA pranašumas ištirpo iki vieno taško - 28:27. „Žalgiriui“ ir toliau kantriai taikant aikštės gynybą, Rusijos čempionai spurtavo 9:0 ir po Nenado Krstičiaus baudos metimo skirtumas vėl tapo dviženklis - 41:31. Negana to, ketvirtį tritaškiu baigė D.Lavrinovičius - 44:31.

Trečiajame kėlinyje vaizdas aikštelėje nedaug skyrėsi nuo matyto per pirmus du ketvirčiui. Žalgiriečiai kelis kartus buvo sumažinę atsilikimą iki dešimties taškų, tačiau svečiai tolimais metimais ir vėl sugebėdavo pabėgti į priekį. Po penkių iš eilės A.Švedo taškų likus žaisti keturias minutes CSKA persvara šoktelėjo iki penkiolikos taškų (56:41), o per likusį ketvirčio laiką situacija aikštelėje nepakito - 67:52.

Įpusėjus lemiamam ketvirčiui „Žalgirio“ atsilikimas buvo sumažėjęs iki vienuolikos (62:73), likus žaisti tris minutes iki dešimties taškų (67:77), tačiau tai buvo viskas, ką šį pirmadienio vakarą galėjo aikštės šeimininkai. Po J.Kazlausko paprašytos minutės pertraukėlės du baudų metimus pataikė Nenadas Krstičius, dėjimu iš viršaus krepšio konstrukciją sudrebino Andrejus Kirilenko ir viskas sugrįžo į savo vietas - 67:81. Per likusį laiką kauniečiai sumažino atsilikimą, tačiau nuo pralaimėjimo tai neišgelbėjo.

CSKA komandai atstovaujantis D.Lavrinovičius per 13 minučių pelnė 12 (dvitaškiai 1/2, tritaškiai 2/2, baudos 4/4) taškų, atkovojo kamuolį, blokavo varžovo metimą, 2 sykius suklydo, išprovokavo 2 varžovų pražangas, 4 sykius pažeidė taisykles ir surinko 9 naudingumo balus.

25 minutes rungtyniavęs Ramūnas Šišiskauskas į aikštės šeimininkų krepšį įmetė 5 (dvitaškiai 1/1, tritaškiai 1/3) taškus, atkovojo 1 ir perėmė 2 kamuolius, 3 sykius suklydo, 2 kartus pažeidė taisykles bei surinko naudingumo balą.

„Žalgiris“: D.Collinsas 18 (tritaškiai 3/4, baudos 5/5), S.Weemsas 16 (dvitaškiai 5/13, tritaškiai 0/3), M.Popovičius 8, T.Lawsonas 7, T.Delininkaitis 6, M.Kuzminskas, R.Javtokas ir P.Jankūnas - po 4, M.Kalnietis 3, M.Rakovičius ir T.Klimavičius - po 2.

CSKA: A.Švedas 19 (baudos 7/8), A.Kirilenko 17 (15 atk. kam., 5 rez. perd., 4 blk., 37 naud. bal.), M.Teodosičius 16 (8 rez. perd.), D.Lavrinovičius 12, N.Krstičius 11 (dvitaškiai 3/11), V.Chriapa 7, R.Šiškauskas 5.