Paskutinėse, trečiose, Kauno "Žalgirio" ekipos rungtynėse su NBA komandomis lietuviai tik po atkaklios ir įdomios kovos, rezultatu 96:115 (18:33, 24:24, 28:28, 26:30) turėjo pripažinti Dariaus Songailos Vašingtono "Wizards" klubo pranašumą.

Pirmojo kėlinio pabaigoje "sausą" keturių minučių atkarpą 0:15 pralaimėję žalgiriečiai likusį žaidimo laiką lygiai kovojo su "Wizards" krepšininkais.

„Žalgirio“ taškų sąskaitą taikliu dvitaškiu atidarė Paulius Jankūnas. Tuomet puolimo vadžias į savo rankas perėmė DeJuanas Collinsas, pelnęs 10 taškų paeiliui. Po antrojo jo pataikyto tritaškio kauniečiai pirmavo 12:9. Du baudos metimus pataikęs Darius Songaila išvedė Vašingtono komandą į priekį 18:16, bet po Tanokos Beardo šeštojo taško iš eilės rezultatas netrukus tapo lygus. Deja, per likusias 4 pirmojo kėlinio minutes žalgiriečiai nesurezgė nė vienos rezultatyvios atakos ir pralaimėjo atkarpą 0:15. Atitrūkti „Wizards“ krepšininkams padėjo sėkmingai išnaudotos šeimininkų privilegijos – per pirmąjį kėlinį NBA žaidėjai metė 18 baudos metimų (pataikė 15), kai žalgiriečiai – nė vieno.

Antrajame ketvirtyje žaidimas išsilygino. Gerai į rungtynes įsitraukė Marko Popovičius, pelnęs 10 taškų. Taiklus D.Collinso baudos metimas buvo sumažinęs skirtumą iki 8 taškų (39:47), tačiau Vašingtono ekipa vėl sėkmingiau užbaigė kelinį ir susigrąžino 15 taškų pranašumą.

Po didžiosios pertraukos D.Songaila dukart pataikė iš arti, o dar po kelių minučių „Wizards“ persvara pasiekė 20 taškų (75:55). Tada žalgiriečiai pelnė 8 taškus be atsako. Sužaidus 35 minutes, Marcusui Brownui pataikius antrąjį tritaškį, o T.Beardui – dvitaškį, „Žalgiris“ atsilikinėjo 11 taškų (68:79).

Prasidėjus ketvirtajam kėliniui, du Rogerio Masono tritaškiai leido Vašingtono krepšininkams vėl pasijusti saugiau (91:72). Aktyviai rungtyniavęs Jonas Mačiulis, pelnydamas 7 taškus iš eilės, priartino Kauno komandą prie varžovų, tačiau prasižengė šeštąjį kartą. Iš jo estafetę perėmė D.Collinsas, surinkęs 9 taškus per 2 minutes, ir dar kartą sumažinęs atsilikimą iki 12 taškų (90:102). Rungtynių pabaigą vėl tiksliau sužaidė šeimininkai, kurių taiklus tritaškis paskutinę sekundę suteikė „Wizards“ komandai solidesnį galutinį skirtumą.

D.Songaila savo ekipai per 20 minučių pelnė 8 taškus (dvitaškiai 2/5, baudos metimai 4/4), atkovojo 2 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą bei 4 kartus prasižengė.

"Žalgiris": D.Collinsas 26 (7 atk.kam., 8 rez.perd.), J.Mačiulis 16 (9 atk.kam., 4 kld., 6 praž.), T.Beardas 14 (7 atk.kam.), M.Brownas, P.Jankūnas (9 atk.kam.) ir M.Popovičius - po 10, E.Žukauskas ir M.Kalnietis - po 4, D.Šalenga 2, G.Jurakas.

"Wizards": A.Blatche 20, N.Youngas 15, C.Butleris 14, B. Haywoodas 13, D.Tayloras 10.

Sekmadienį kauniečiai turėtų pasiekti Lietuvą, o jau po kelių dienų išvyks į Italiją, kur žais pirmąsias Eurolygos rungtynes su Bolonijos "Virtus VidiVici" komanda.