Kauno „Žalgiris“ (6/8) pergalingai baigė Eurolygos sezoną. Joano Plazos auklėtiniai savų žiūrovų akivaizdoje 90:81 (26:25, 24:20, 16:18, 24:18) nugalėjo Bambergo „Brose Baskets“ (0/14) krepšininkus ir paliko varžovus be pergalių „Top 16” etapo varžybose.

„Žalgirio“ startinis penketas: Donnie McGrathas, Rimantas Kaukėnas, Mindaugas Kuzminskas, Kšištofas Lavrinovičius ir Robertas Javtokas.

Rungtynių pradžioje komandos apsikeitė tiksliomis atakomis ir žaidė taškas į tašką. „Žalgiriui“ atitrūkti neleido „Brose Baskets“ snaiperis Casey Jacobsenas, kurio du tritaškiai iš eilės išlaikė nedidelį svečių pranašumą (10:8). Į priekį aikštės šeimininkus truktelėjo triuškinančiu dėjimu ataką užbaigęs M.Kuzminskas, prie jo vėliau prisidėjo ir dvitaškį su pražanga įmetęs K.Lavrinovičius (15:12).

Pakiliai rungtyniavusių žalgiriečių nesustabdė ir varžovų paprašyta minutės pertraukėlė – po jos D.Lavrinovičius smeigė tritaškį ir dar labiau padidino atotrūkį (18:12). Daugiausiai Boštjano Nachbaro pastangomis svečiams pavyko ištirpdyti atsilikimą iki minimumo (21:22). „Ant bangos“ buvę vokiečiai po daugiau nei 4 minučių išsiveržė į priekį. Ketvirčio pabaigoje taiklių Marko Popovičiaus baudų metimų dėka „Žalgiris“ išsaugojo minimalų pranašumą 26:25.

Antrojo kėlinio pradžioje J.Plazos auklėtiniai varžovus sukaustė geležine gynyba – „Brose Baskets“ krepšininkams daugiau nei dvi minutes nepavyko pelnyti nė taško, o vieną kamuolį po kito perėmę žalgiriečiai padidino persvarą iki 32:27.

Visą kauniečių darbą vokiečiai nubraukė, spurtavę 7:0 ir vos per minutę atstatę pusiausvyrą (32:32). Labiausiai reikiamu metu prabilo „Žalgirio“ tolimoji artilerija – 4 tritaškiai iš eilės išvedė Kauno klubą didžiausiu skirtumu (46:38). Kėlinio pabaigoje Bambergo klubui pavyko šiek tiek sumažinti deficitą, tačiau į didžiąją pertrauką „Žalgiris“ išėjo būdamas priekyje – 50:45.

Nors antrąją susitikimo pusę taškais pirmasis pradėjo D.Lavrinovičius, vėliau žalgiriečių atakos vis labiau strigo – netaiklūs bei neparengti metimai, klaidos. Varžovai vis labiau artėjo, kol galiausiai po C.Jacobseno tolimo šūvio išlygino rezultatą (54:54). Matydamas pavojaus ženklus, J.Plaza paprašė minutės pertraukėlės. Po jos į aikštę sugrįžę kauniečiai žaidė intensyviau – iškart R.Kaukėnas įmetė dvitaškį su pražanga, gynyboje taip pat vertė varžovus klysti.

R.Javtokui pelnius dvitaškį iš po krepšio „Žalgiris“ pirmavo 61:57. „Brose Baskets“ kantriai rengė atakas ir po Andrew Ogilvy dėjimo atstatė pusiausvyrą (61:61). Rungtynių arbitrai priėmė kelis arenoje susirinkusiems sirgaliams nepriimtinus sprendimus, baudos metimus realizavę svečiai išlaikė pusiausvyrą. Ketvirčio pabaigoje V.Lipkevičius tritaškiu iš aikštės kampo išvedė komandą į priekį ir kitoje atakoje sėkmingai apsigynę baigė kėlinį „Žalgiriui“ pirmaujant 66:63.

Paskutinį ketvirtį aikštės šeimininkai pradėjo su nauja energija – D.Lavrinovičiaus dėjimas, A.Juškevičiaus tritaškis, K.Lavrinovičiaus dvitaškis ir pagirtina „Žalgirio“ gynyba per pirmas tris minutes leido kauniečiams susikrauti dviženklį pranašumą (75:64). Net ir „Žalgiriui“ užtikrintai pirmaujant, arenoje netrūko karštos atmosferos. Abejotinas teisėjo sprendimas sukėlė audringą žiūrovų bei žaidėjų reakcija, o vėliau technine pražanga buvo nubaustas ir J.Plaza.

Nuo baudų metimo linijos neklydę „Brose Baskets“ krepšininkai neklydo, tačiau tai nepalaužė žalgiriečių. „Žalgirį“ į priekį tempė R.Kaukėnas (81:73). Vokietijos čempionai neleido visiškai atsipalaiduoti Lietuvos komandai ir aktyviai rungtyniavo abejose aikštės pusėse (75:81). Rungtynių pabaigoje krepšininkai taškus rinko baudų metimais ir jau nekėlė abejonių, kas yra dvikovos nugalėtojas. „Žalgiris“ 90:81 įveikė „Brose Baskets“ ir pergalingai užbaigė 2012-2013 metų Eurolygos sezoną.

„Žalgiris“: K.Lavrinovičius (6/7 dvitaškiai, 8 atk. kam.) 20, M.Kuzminskas (9 atk. kam.) 13, M.Popovičius (1/5 tritaškiai, 9/10 baudos metimai, 6 rez. perd.) ir R.Kaukėnas po 12, D.Lavrinovičius (7 atk. kam.) ir V.Lipkevičius po 9, A.Juškevičius 7, R.Javtokas 4, D.McGrathas ir M.Delašas po 2.

„Brose Baskets“: A.Gavelas 20, B.Nachbaras ir C.Jacobsenas po 14, Sh.Fordas 10, Ph.Neumannas 8.