Kauno „Žalgiris“ lemiamose Eurolygos A grupės rungtynėse išvykoje 76:68 (23:19, 20:18, 24:14, 9:17) palaužė Stambulo „Fenerbahce Ulker“ ekipą ir plėšte išplėšė iš turkų rankų bilietą į TOP–16 etapą.

Nors rungtynes dvitaškiu pradėjo „Fenerbahce Ulker“ komandos naujokas Roko-Leni Ukičius, kauniečiai į tai atsakė Mirzos Begičiaus, Manto Kalniečio bei Martyno Pociaus metimais ir sužaidus dvi minutes jau turėjo penkių taškų persvarą – 2:7. Po M. Kalniečio tritaškio sužaidus keturias minutes „Žalgirio“ pranašumas šoktelėjo iki aštuonių taškų (4:12), tačiau aikštės šeimininkai po Oguzo Savaso ir R. Ukičiaus metimų įpusėjus ketvirčiui deficitą sumažino per pusę – 8:12.

Sužaidus šešias minutes „Žalgirio“ gretose debiutavo Aleksandras Čapinas, o Tadas Klimavičius bei Siimas Sanderis Vene dvitaškiais vėl sugrąžino kauniečiams aštuonių taškų persvarą – 10:18. Po M. Pociaus tritaškio „Žalgiris“ buvo dar padidinęs savo pranašumą (12:21), tačiau Stambulo komanda atsakė atkarpa 7:0 ir vėl grėsmingai priartėjo – 19:21. Ketvirčio pabaigoje baudos metimus tiksliai realizavo Marcusas Brownas ir „Žalgiris“ po pirmųjų dešimties minučių pirmavo keturiais taškais – 19:23.

Antrojo kėlinio pradžioje „Žalgiriui“ taškus rinko vienintelis M. Begičius. Nors slovėno baudų metimai dažniausiai skriejo pro šalį, po keturių aukštaūgio taškų kauniečiai vėl truputį atitolo – 22:27. Daugiausiai tolimais metimais savo atakas grindę aikštės šeimininkai po Gordano Giričeko ir Semiho Erdeno metimų įpusėjus antrajam ketvirčiui išlygino rezultatą – 30:30.

Persvarą kauniečiams vėl grąžino tritaškį įmetęs M. Pocius (30:30), tačiau G. Giričekas dar vienu tolimu metimu vėl išlygino rezultatą – 33:33. M. Pocius antruoju savo tritaškiu iš eilės inicijavo „Žalgirio“ spurtą 8:0 ir kauniečiai dar kartą pabandė atitolti – 33:41. Paskutinę minutę turkai šiek tiek priartėjo, tačiau įpusėjus susitikimui „Žalgiris“ jau turėjo reikiamą persvarą norint patekti į TOP–16 etapą – 37:43.

Antrąją susitikimo pusę ir vėl sėkmingiau pradėjo kauniečiai, kurie po Dainiaus Šalengos, M. Kalniečio ir T. Klimavičiaus metimų pirmą kartą šios dienos rungtynėse įgijo dviženklę persvarą – 40:50. Antroje ketvirčio pusėje „Žalgiris“ dar labiau nutolo ir po A. Čapino tolimo metimo kauniečių pranašumas jau pasiekė keturiolika taškų – 47:61.

T. Klimavičiaus metimas Lietuvos vicečempionų atotrūkį padidino iki šešiolikos taškų ribos (47:63), o per likusį laiką Bogdano Tanjevičiaus auklėtiniams ne tik nepavyko sumažinti deficito, bet M. Brownas besibaigiant kėliniui smeigė tritaškį ir po trisdešimties minučių žaidimo „Žalgiris“ pirmavo tokiu skirtumu, kokiu žaidžiant išvykose Eurolygoje jau nepirmavo ne vienus metus – 51:67.

Paskutinįjį ketvirtį „Fenerbahce Ulker“ pradėjo spurtu 11:1 ir, sužaidus šiek tiek daugiau nei 5 min., sumažino atsilikimą iki septynių taškų 62:69. Likus 1 min. 25 sek., skirtumas sumažėjo iki šešių taškų. Du baudų metimus pataikė M. Brownas, bet varžovo pražangą išprovokavęs Stambulo klubo žaidėjas Rokas Lenis Ukičius pataikė tris baudas ir skirtumas sumažėjo iki penkių taškų – 68:73.

Vis dėlto paskutinėmis sekundėmis sunkų tritaškį pataikė M. Brownas ir padidino žalgiriečių pranašumą iki aštuonių taškų, garantuojančių kelialapį į kitą etapą, – 68:76.

„Fenerbahce Ulker“: Rokas Lenis Ukičius 20 taškų, Gordanas Giričekas 16 taškų ir 8 atkovoti kamuoliai), Tarence‘as Kinsey 11 taškų (1/5 tritaškis).

„Žalgiris“: Martynas Pocius 18 taškų (4/6 tritaškių), Marcusas Brownas 17 taškų (3/6 tritaškių), Tadas Klimavičius 13 taškų, Mantas Kalnietis 11 taškų.