Šiandien Kaune įvyko LFF „Druskininkų Hermio“ taurės finalas, kuriame susirėmė Vilniaus „Žalgiris“ ir Šiaulių „Šiauliai“. Pagrindinis ir pridėtinis laikas 2013 metų LFF taurės finale baigėsi lygiosiomis, todėl tik po vienuolikos metrų baudinių paaiškėjo, kad LFF taurė antrus metus iš eilės atiteko „Žalgirio“ klubui.

Pirmojo įvarčio stadione susirinkusiems fanams reikėjo laukti tik 4 minutes. Po puikaus George Alaverdashvili reido ir perdavimo įvartį įmušė Arminas Vaskela. „Šiauliai“ po įvarčio ir toliau stengėsi spausti vilniečius, bet nuo kitų atakų „Žalgiris“ apsigynė.

Pačiam Vilniaus klubui jau 12 minutę pavyko išlyginti rezultatą. Ramūnas Radavičius puikiai sužaidė priešininkų baudos aikštelėje ir perdavė kamuolį Andro Švrljugai, kuris ir įmušė išlyginamąjį įvartį.

20 minutę „Žalgirio“ veteranas Andrius Skerla vos neišvedė savo klubo į priekį, tačiau gynėjas nepataikė į vartus. Kitoje aikštės pusėje Niko Tokičius sugebėjo įmušti įvartį, bet dėl nuošalės jis įskaitytas nebuvo.

Sužaidus kiek daugiau nei pusvalandį, „Šiauliai“ atliko pirmąjį keitimą – Marko Rašo pakeitė Edvardą Pšelenskį. Šis keitimas iškart pasiteisino, kadangi 34 minutę, po grubios „Žalgirio“ gynėjo Luka Peričiaus klaidos, M.Rašo išvedė „Šiaulius“ į priekį.

„Žalgiris“ po šio įvarčio iki pat kėlinio pabaigos rungtyniavo aktyviau ir spaudė „Šiaulių“ klubą. Kai atrodė, kad „Saulės“ miesto komanda į pertrauką išeis pirmaudama, „Žalgiris“ išlygino rezultatą. Per pridėtą teisėjo laiką įvartį galva pelnė A.Skerla, o jam rezultatyvų perdavimą atliko Jakubas Wilkas.

Antrajame kėlinyje per pirmas 15 minučių pavojingų atakų klubai nesukūrė. 62 minutę Kamilas Bilinskis turėjo progą, tačiau smūgiavo tiesiai į „Šiaulių“ vartininką Paulių Pocių.

„Žalgirio“ žaidimą kiek labiau suaktyvino aikštėje po keitimo pasirodęs Vedranas Gercas, kuris iš pradžių pats smūgiavo virš vartų, o vėliau jis puikiai į atakos smaigalį išvedė A.Švrljuga, kuris smūgiavo greta virpsto.

Visą antrą kėlinį „Žalgiris“ ilgiau valdė kamuolį, tačiau „Šiaulių“ gynybos jiems įveikti nepavyko. Pats Šiaulių miesto klubas remdavosi kontratakomis, bet jų sėkmingai užbaigti jiems nepavykdavo

Per pridėtą antrojo kėlinio laiką J.Wilkas galėjo išplėšti pergalę „Žalgirio“ klubui, tačiau lenkas nepataikė į vartus. Taigi antrajame kėlinyje įvarčių nebuvo ir komandoms teko žaisti pratęsimą.

Jau pirmą pratęsimo minutę „Žalgiriui“ pavyko įmušti trečią savo įvartį. Nors „Šiaulių“ vartininkas P.Pocius atlaikė V.Gerco smūgį, tačiau pakartotiniu bandymu „Žalgirio“ legionierius pasiuntė kamuolį į vartus.

Visgi „Žalgiris“ pirmavo tikrai neilgai, kadangi 98 minutę rezultatas ir vėl tapo lygus. „Žalgiris“ dar kartą suklydo gynyboje, o šį kartą šia klaida pasinaudojo Tomas Birškys.

Iki pirmojo pratęsimo pabaigos Vilniaus klubas atrodė aktyviau, bet „Šiauliai“ sėkmingai apsigynė. Antrojo pridėto kėlinio pradžioje „Žalgiris“ ir vėl greitai surengė kelias pavojingas atakas, tačiau „Šiauliai“ dar kartą gynyboje sužaidė patikimai.

115 minutę „Šiaulių“ žaidėjai vėl turėjo dėkoti P.Pociui, kadangi vartininkas atrėmė galingą Manto Kuklio smūgį. Įvarčių daugiau įmušti nepavyko nei vienam klubui, todėl ekipoms teko mušti vienuolikos metrų baudinius. Juos rezultatu 8-7 laimėjo „Žalgirio“ klubas, todėl LFF taurė ir antrus metus lieka Vilniuje.