Vilniaus miesto futbolo draugijos „Žalgiris“ ekipa šeštadienį Larnakos Pervolios municipaliteto stadione 3:0 (0:0) nugalėjo Krasnojarsko „Jenisej“. Lietuvos čempionams įvarčius antrajame kėlinyje pelnė Eivinas Zagurskas (58 min), Paulius Janušauskas (81 min) bei peržiūroje dalyvaujantis buvęs Marijampolės „Sūduvos“ saugas Karolis Strolys (86 min).

„Žalgiris“ visų rungtynių metu turėjo teritorinę ir žaidybinę persvarą. Krasnojarsko „Jenisej“ Lietuvos čempionams priešinosi tik vieną kėlinį.

Kiek ramiau mačą pradėjusius žalgiriečius rusai pabudino jau 5-ąją rungtynių minutę. Po E.Ivanovo baudos smūgio "Jenisej" galėjo įmušti įvartį, tačiau kamuolį sugavo vilniečių vartininkas Armantas Vitkauskas.

Po keturių minučių sekė „Žalgirio“ atsakas. Visų rungtynių metu „Jenisej“ gynybą draskęs Artakas Jedigaryanas pavojingai smūgiavo iš toli, bet kamuolys praskriejo šalia virpsto.

Tolimų smūgių laviną pirmajame kėlinyje pratęsė Artūras Žulpa bei aktyviai žaidę Serge'as Nyuiadzis, Andrius Velička ir peržiūroje dalyvaujantis kiprietis Kristis Andreou.

Legionierius iš Prancūzijos galėjo pasižymėti 28 minutę. Po kampinio jis galva pasiuntė kamuolį virš vartų. Pačioje kėlinio pabaigoje vėl iššovė A.Jedigaryanas. Jo stiprų smūgį šalia vartų tik akimis palydėjo Rusijos klubo vartininkas.

Antrajame kėlinyje „Žalgiris“ užgulė Krasnojarsko ekipos vartus. 49 minutę po A.Jedigaryano perdavimo iš kairiojo krašto K.Andreou galėjo įmušti pirmąjį įvartį. Stiprus kipriečio smūgis galva antrą kartą praskriejo virš skersinio.

58 minutę Lietuvos čempionams pagaliau pavyko pralaužti „Jenisej“ gynybą. Po A.Jedigaryano iš dešiniojo krašto pakelto kampinio saugas E.Zagurskas stipriu smūgiu į apatinį vartų kampą nuginklavo Rusijos klubo vartininką.

Po kelių minučių pirmojo įvarčio autorius galėjo pasižymėti vėl. Jo koja, o vėliau ir galva smūgiuotą kamuolį sugavo Rusijos klubo vartininkas. „Žalgirio“ žaidimą antrajame kėlinyje ypač pagyvino po keitimo pasirodęs jaunasis K.Strolys. Peržiūroje dalyvaujantis žaidėjas 74 ir 79 minutėmis po komandos draugų perdavimų turėjo progas nukreipti kamuolį į vartus, tačiau debiutantui pritrūko tikslumo.

81 minutę Lietuvos čempionai pasiuntė Krasnojarsko ekipą į nokdauną. Aikštės viduryje kamuolį gavęs P.Janušauskas jį krūtine susistabdė ir nuo baudos aikštelės linijos tiksliu smūgiu nukreipė į kairįjį vartų kampą. 86 minutę K.Stroliui vis dėlto pavyko pralaužti Rusijos komandos gynybą. Įkirtęs į baudos aikštelę, jis gavo perdavimą iš P.Janušausko ir įmušė trečiajį rungtynių įvartį.

Pačioje dvikovos pabaigoje progą pasižymėti turėjo S.Nyuiadzis, tačiau „Žalgirio“ varžovų vartininkas neleido prancūzui tiksliai nukreipti kamuolio į tinklą. 90 minutę finalinis teisėjo švilpukas paskelbė rungtynių pabaigą ir pirmąją "Žalgirio" pergalę Kipre.

Sekmadienį Krasnojarsko "Jenisej" žais draugiškas rungtynes su kita Lietuvos komanda Marijampolės „Sūduva“.

„Žalgiris“ 3 -0 (0 -0) „Jenisej“

58‘ [1-0] E.Zagurskas

81‘ [2-0] P.Janušauskas

86‘ [0-0] K.Strolys

VMFD „Žalgiris“: A.Vitkauskas (46‘ A.Bražinskas), A.Švrljuga (46‘ A.Korsakas), A.Jankauskas (46‘ M.Fridrikas), G.Freidgeimas, R.Radavičius (46‘ P.Janušauskas), A.Žulpa, E.Zagurskas (80‘ D.Romanovskij), A.Jedigaryan (80‘ R.Simanavičius), S.Nyuiadzi, K.Andreou, A.Velička (46‘ K.Strolys).

Krasnojarsko „Jenisej“: A.Romanov, S.Lebamba, K.Maruščak, V.Pjaničenko, D.Golubev, M.Myskov, V.Galyš, A.Maslovskij, E.Ivanov, V.Šimunas, Igodlo.

Po keitimo: A.Alijev, S.Jusifov, M.Borodko.