Kauno „Žalgiris“ sirgaliams padovanojo įspūdingą pergalę. Žalgiriečiai penktadienį savo aikštėje 85:73 (23:18, 25:24, 16:18, 21:13) užtikrintai nugalėjo Eurolygos reguliariojo sezono nugalėtojus – Maskvos CSKA krepšininkus.

59

Šeimininkams rungtynės prasidėjo nesėkmingai – dviem Leo Westermanno taškais, prarastu kamuoliu ir nesportine Vasilije Micičiaus pražanga (0:4). Vis dėlto žalgiriečiai pirmąjį kėlinį laimėjo 23:18.

„Žalgiris“ užtikrintai jautėsi ir antrajame ketvirtyje. Tiesa, jį fantastišku metimu iš aikštės vidurio baigė L. Westermannas (42:48).

Trečiajame kėlinyje CSKA keliskart pirmavo, bet kauniečių ketvirčio finišas buvo užtikrintas – 64:60.

Žalgiriečiai paskutinį kėlinį pradėjo kaip su sparnais ir buvo įgiję 18 taškų persvarą – 80:62.

Statistika

„Žalgiris“ metė 26 baudas, CSKA – 12. Šeimininkai atliko 19 rezultatyvių perdavimų, svečiai – 11.

„Žalgiris“: Brandonas Daviesas 17 (6/13 dvitaškių, 5/7 baudų, 6 išprovokuotos pražangos, 5 atkovoti kamuoliai), Kevinas Pangosas 15 (11 rezultatyvių perdavimų), Paulius Jankūnas 13 (7/8 baudų, 7 išpr. praž.), Antanas Kavaliauskas 11 (5/6 baud., 5 atk. kam.).

CSKA: Nando De Colo 18 (5/8 dvit.), Kyle’as Hinesas 12 (5/5 dvit.).

Ketvirtasis kėlinys

Maskviečiai laimėjo atkarpą 8:0 (70:82).

Po CSKA pertraukėlės tritaškį pataikė A. Milaknis (77:62), baudą – P. Jankūnas (78:62), dvitaškį – A. Kavaliauskas (80:62).

„Žalgiris“ pirmąkart pabėgo dviženkliu atstumu – 74:62.

Willas Clyburnas gavo nesportinę pražangą, A. White’as sumetė baudas (71:62).

Pirmuosius šeimininkų taškus pelnė A. White’as (66:62), dvitaškį su pražanga pridėjo B. Daviesas (69:62).

N. De Colo šou tęsė ir ketvirtajame kėlinyje (62:64).

Trečiasis kėlinys

Paskutinius „Žalgirio“ taškus pelnė B. Udrihas (64:57), CSKA – N. De Colo (60:64).

Kitoje atakoje dvitaškį pataikė N. De Colo (57:56), bet baudomis atsakė P. Jankūnas (58:57), dvitaškį įmetė B. Udrihas (60:57), baudas – A. Kavaliauskas (62:57).

Šeimininkams persvarą grąžino V. Micičiaus baudų metimai (56:55).

Po reklaminės minutės pertraukėlės Maskvos krepšininkai išsiveržė į priekį – 55:54.

CSKA 11 taškų iš eilės pelnė amerikiečiai (53:54).

Ketvirtį taikliu dvitaškiu pradėjo A. Milaknis (50:42).

Antrasis kėlinys

Kėlinį taikliu metimu iš aikštės vidurio per rankas baigė L. Westermannas (42:48).

Dvitaškį, nepaisant neleistinų varžovo veiksmų, pataikė ir E. Ulanovas (48:39).

Po pertraukėlės P. Jankūnas dar kartą pelnė du taškus su pražanga. Tai kapitonas padarė pasinaudojęs puikiu K. Pangoso perdavimu (43:37).

Nando De Colo pataikė iš toli. Dar prieš tritaškį Š. Jasikevičius prašė pasitarimo. Žalgiriečių traukinys stabtelėjo (40:37).

Po V. Micičiaus reido žalgiriečiai įgijo rekordinę persvarą – 36:27. CSKA teko griebtis pertraukėlės.

„Žalgirio“ areną ant kojų pakėlė du P. Jankūno taškai su pražanga (32:25).

Sužaidus pusantros minutės, Š. Jasikevičius paprašė pertraukėlės. Šeimininkai pirmavo 27:24.

Pirmasis kėlinys

„Žalgiris“ po pirmojo kėlinio buvo priekyje 23:18.

Š. Jasikevičius ant parketo metė ir Martyną Sajų.

Beno Udrihas pataikė iš toli, CSKA buvo priversta prašyti minutės pertraukėlės – 23:16.

A. Kavaliauskas varžovų krepšį sudrebino dėjimu – 20:16.

Aikštėje pasirodė ir savaitgalį Lietuvos krepšinio lygos rungtynėse traumą patyręs Aaronas White’as.

Š. Jasikevičius nusprendė žaisti su dviem vidurio puolėjais. P. Jankūną pakeitė Antanas Kavaliauskas.

Kauniečius pirmąkart į priekį išvedė V. Micičiaus reidas (7:6).

K. Pangosas tritaškiu atidarė „Žalgirio“ taškų sąskaitą (3:4).

Pirmuosius rungtynių taškus po L. Westermanno perdavimo pelnė Kyle’as Hinesas (2:0). Žalgiriečiai netrukus prarado kamuolį, o V. Micičius buvo nubaustas nesportine pražanga (0:4).

L. Westermannas mačą pradėjo svečių starto penkete. Šarūnas Jasikevičius pasirinko Vasilije Micičių, Keviną Pangosą, Edgarą Ulanovą, Paulių Jankūną ir Brandoną Daviesą.

Prieš rungtynes atminimo dovaną atsiėmė CSKA žaidžiantis buvęs žalgirietis Leo Westermannas. Prancūzas Kaune rungtyniavo praėjusį sezoną.

Prieš rungtynes

Abi komandos užsitikrinusios vietas ketvirtfinalyje.

„Žalgiris“ (16 pergalių / 12 pralaimėjimų) turnyro lentelėje rikiuojasi aštuntas, CSKA (23/5) – pirma. Maskviečių iš pirmosios reguliariojo sezono pozicijos nebeišstums niekas.

Kauno ekipa turi tiek pat laimėjimų, kaip ir Vitorijos „Saski Baskonia“ bei Maskvos srities „Chimki“ (po 16/13). Pergale daugiau įsirašę Madrido „Real“ ir Atėnų „Panathinaikos“ klubai (17/11).

Pirmosios šio sezono tarpusavio rungtynės Maskvoje baigėsi šeimininkų pergale 94:91.

CSKA pirmauja lygoje pagal naudingumo balus (103,29), taškus (90), dvitaškių (56,4 procento) ir tritaškių (43,1) taiklumą.