Kauno „Žalgirio“ ekipai Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finalo serijos rungtynės savo aikštelėje tampa vis lengvesniu pasivaikščiojimu. Įspūdingą gynybą pademonstravę ir vos 31 tašką per tris kėlinius į savo krepšį praleidę Joano Plazos auklėtiniai trečioje dvikovoje 72:45 (21:8, 18:16, 15:7, 18:14) sutriuškino Vilniaus „Lietuvos ryto“ ekipą ir serijoje iki keturių pergalių jau pirmauja 3:0.

Ketvirtosios, ir galbūt lemiamos, šios serijos rungtynes antradienį vyks Vilniuje.

Rezultatyviai prasidėjusiame mače tikslą pasiekė pirmosios dvi abiejų ekipų atakos, todėl pradžioje nei vienai ekipai atitrūkti nepavyko – 6:4. Įpusėjus kėliniui kauniečiai surengė spurtą 8:0 ir po keturių iš eilės Rimanto Kaukėno taškų „Žalgirio“ ekipa kiek nutolo – 14:6. Likus žaisti dvi minutes aikštės šeimininkų persvara šoktelėjo iki devynių taškų (15:6), o Kšištofo Lavrinovičiaus ir Marko Popovičiaus tikslios atakos leido Joano Plazos auklėtiniams įgyti dviženklę persvarą – 21:8.

Situacija aikštelėje nesikeitė ir antrojo kėlinio pradžioje. Sužaidus tris minutes Mindaugas Kuzminskas pelnė dar penkis taškus iš eilės ir žalgiriečiai jau ėmė triuškinti varžovus – 30:12. Penkis taškus be atsako surinkus Nemanja Nedovičiui bei dvitaškį pridėjus Renaldui Seibučiui svečiai kiek sumažino atsilikimą (21:33), tačiau kėlinį Kauno komanda baigė atkarpa 6:3 ir įpusėjus mačui vėl turėjo penkiolikos taškų pranašumą – 39:24.

Kauniečiams ir toliau pataikant iš toli, „Lietuvos ryto“ aikštės gynyba nedavė norimų rezultatų, tad vilniečiams ir po didžiosios pertraukos nepavyko sumažinti atsilikimo. Negana to, po K.Lavrinovičiaus tritaškio įpusėjus kėliniui „Žalgirio“ persvara pirmą kartą viršijo dvidešimties taškų ribą – 49:28. R.Seibučiui atsisėdus ant atsarginių žaidėjų suolelio, jau taip silpnai veikęs vilniečių puolimas visiškai užstrigo, o Kauno ekipa tuo suskubo pasinaudoti – 54:31.

Ketvirtajame kėlinyje Dirkas Bauermannas jau leido pailsėti pagrindiniams savo krepšininkams, o žalgiriečiai ir toliau tolo nuo varžovų. Steponą Babrauską nubaudus nesportine pražanga, sužaidus keturias minutes „Žalgirio“ pranašumas jau siekė 27 taškus – 61:34. Susitikimo pabaigoje jokios intrigos jau nebebuvo ir kauniečiai iškovojo triuškinančią pergalę rezultatu 72:45.

„Žalgiris“: K.Lavrinovičius 12 (tritaškiai 3/4, 6 atk. kam.), D.Lavrinovičius 11 (dvitaškiai 4/4), R.Kaukėnas (dvitaškiai 4/5) ir M.Kuzminskas (7 atk. kam.) – po 10, A.Juškevičius 9, R.Javtokas 7, O.Lafayette'as 6 (6 rez. perd.), M.Popovičius 4, M.Delašas 3.

„Lietuvos rytas“: R.Seibutis 12 (dvitaškiai 4/7, baudos 4/4), T.Zubčičius 8, N.Nedovičius, T.Lydeka (8 atk. kam.) ir E.Bendžius – po 5, S.Buterlevičius 4, M.Katelynas, A.Jomantas (6 atk. kam.) ir J.Blumas – po 2.