UEFA Europos lygos antrojo atrankos etapo pirmąsias rungtynes abi Lietuvos komandos baigė lygiosiomis 1:1. Vilniaus MFD „Žalgiris“ namų rungtynėse su „Admira Wacker“ po nesėkmingos pradžios sugebėjo atsitiesti ir išlyginti rezultatą, o Marijampolės „Sūduva“ Serbijoje dvikovoje su „Vojvodina“ pirmavo, tačiau praleido įvartį per pridėtinį laiką, praneša LFF.

Vilniečiams įvartį 72 minutę pelnė komandos naujokas Ramūnas Radavičius, o marijampoliečių gretose 56 min. pasižymėjo puolėjas Ričardas Beniušis.

Abiem Lietuvos komandoms tokie rezultatai išsaugojo visus šansus atsakomosiose dvikovose pakovoti dėl patekimo į kitą etapą, o geresnes galimybes suteikė „Sūduvai“, kuri pelnė įvartį svečiuose.

Praleido greitą įvartį

„Žalgirio“ komanda - įskaitant jos pirmtakės istoriją - į Europos taurių varžybas sugrįžo po septynerių metų pertraukos. Šia neeiline proga, nepaisant gausaus lietaus, Vilniuje į atnaujintą Lietuvos futbolo federacijos stadioną susirinko keli tūkstančiai žiūrovų.

Tiesa, 12 minutę jiems teko nusivilti - gavęs perdavimą iš komandos draugo Philippas Hosineris išvengė gynėjų globos ir įbėgęs į baudos aikštelę iš krašto tiksliu smūgiu įveikė vartininką Armantą Vitkauską.

„Žalgirio“ atakos pirmajame kėlinyje dažniausiai baigdavosi netiksliais smūgiais. 35 min. greitame išpuolyje „Admira“ galėjo pasižymėti dar kartą, bet P.Hosineris iš kito baudos aikštelės krašto į vartus nepataikė.

Užgulė varžovų vartus

Antrąjį kėlinį „Žalgiris“ pradėjo pakeisdamas vieną debiutantą kitu - kroatą Andro Švrljugą pakeitė lenkas Kamilis Bilinskis. Sužaidus vos pora minučių po pastarojo perdavimo iš krašto gerą progą turėjo Calumas Elliotas, tačiau škotas iš arti smūgiavo virš vartų.

61 min. arti tikslo buvo Mantas Kuklys, tačiau po jo galingo smūgio iš toli kamuolys sudrebino virpsto ir skersinio sandūrą. Netrukus po Tomislavo Peko spyrio austrus gelbėjo vartininkas. 72 min. „Žalgiris" pagaliau išlygino rezultatą - K.Bilinskis prasiveržė dešiniu kraštu ir atliko greitą perdavimą link tolimojo virpsto Ramūnui Radavičiui, kuris griūdamas smūgiavo tiksliai.

Rungtynių pabaigoje „Admira„ vartininkas Patrikas Tischleris atmušė labai pavojingus T.Peko ir K.Bilinskio smūgius. Darbo turėjo ir „Žalgirio“ vartų sargas A.Vitkauskas, tačiau rezultatas nepasikeitė.

„Rungtynes pradėjome nekaip, praleidome greitą įvartį. Tačiau vėliau atsigavome ir pavyko rezultatą išlyginti. Galėjome įmušti ir antrą kartą, tačiau nepasinaudojome progomis, - po dvikovos sakė „Žalgirio“ treneris Damiras Petravičius – Antrąjį kėlinį sužaidėme labai gerai ir manau, kad turėjome laimėti. Dabar varžovai turi nedidelį pranašumą, tačiau dar galime nugalėti.“

Gelbėjo vartininkas

Antroji į kovą UEFA Europos lygoje ketvirtadienį stojo „Sūduva„ - Marijampolės komanda Novi Sade grumėsi su vietos „Vojvodina“. Marijampoliečių strategas Darius Gvildys komandos sudėtyje atliko du pakeitimus - į startinę sudėtį po traumos grįžo Nerijus Radžius, o dešinio saugo pozicijoje kiek netikėtai vietoje Andriaus Urbšio žaidė Povilas Lukšys.

Kaip skelbia fksuduva.lt, „Sūduvos" futbolininkai nuo mačo pradžios žaidė atsargų futbolą ir stengėsi nesuteikti aikštės šeimininkams daug laisvės.

Pavojingiausiose varžovų atakose „Sūduvą„ išgelbėjo vartininkas Pavelas Davidovas, o kartą jį pergudravęs Aboubakar Oumarou smūgiavo šalia vartų. „Vojvodina“ vartams 38 min. grasino Rafaelio Ledesma baudos smūgis.

Išlygino po laisvo smūgio

Antrajame kėlinyje P.Davidovas atrėmė dar vieną „Vojvodina„ pavojingą smūgį, o 56 min. įvartį pelnė „Sūduva“. Po R.Ledesma pakelto kampinio Ričardas Beniušis išvengė gynėjų ir galva pasiuntė kamuolį į vartus.

Po praleisto įvarčio šeimininkai užgulė „Sūduvos„ vartus, tačiau du kartus iš arti smūgiavo netiksliai. Progą turėjo ir R.Beniušis, bet jam nepavyko įveikti varžovų vartininko Nemanja Supičiaus. Kai atrodė, kad Marijampolės ekipai pavyks išsivežti netikėtą pergalę, trečią pridėtinio laiko minutę „Vojvodina“ išlygino rezultatą po retai pasitaikančio epizodo.

Po „Vojvodina„ atakos Vaidas Slavickas prie vartų linijos sustabdė riedėjusį kamuolį bei jį užspaudė. Arbitras į „Sūduvos“ vartus skyrė laisvą smūgį nuo vartininko aikštelės linijos ir atritus kamuolį svečių didžiulę gynybinę sieną pramušė A.Oumarou.

Atsakomąsias rungtynes „Sūduva„ žais liepos 26 dieną Marijampolėje, o „Žalgiris“ tą pačią dieną rungtyniaus Austrijoje.

Rungtynių statistika

Vilnius, LFF stadionas,

Teisėjas - Mark Courtney (Šiaurės Airija)

Vilniaus MFD „Žalgiris„ (Lietuva) - Mėdlingo „Admira Wacker“ (Austrija) 1:1 (0:1)

Įvarčiai: 72 min. Ramūnas Radavičius („Žalgiris„) 12 min. Phillipp Hosiner („Admira“).

Įspėti: 79 min. Calum Elliot, 89 min. Ramūnas Radavičius, 90+5 min. Egidijus Vaitkūnas („Žalgiris“); 77 min. Richard Windbichler („Admira")

Žalgiris": Armantas Vitkauskas, Ramūnas Radavičius, Andrius Skerla, Luka Perič, Egidijus Vaitkūnas; Vaidotas Šilėnas (84 min. Pavel Komolov), Andro Švrljuga (46 min. Kamil Bilinski), Andrej Nagumanov (83 min. Mario Grgurovič), Mantas Kuklys, Tomislav Pek, Calum Elliot. Atsarginiai: Marius Rapalis, Georgas Freidgeimas, Algis Jankauskas, Paulius Janušauskas.

Novi Sado „Karadjordje" stadionas,

Teisėjas - Bobby Madden (Škotija)

Novi Sado „Vojvodina„ (Serbija) - Marijampolės „Sūduva“ (Lietuva) 1:1 (0:0)

Įvarčiai: 90+3 min. Aboubakar Oumarou („Vojvodina„); 56 min. Ričardas Beniušis („Sūduva“).

Sūduva": Pavels Davidovs, Vaidas Slavickas, Sergii Loginov, Nerijus Radžius (79 min. Gytis Urba), Karolis Chvedukas, Tadas Eliošius (68 min. Andrius Urbšys), Povilas Leimonas, Marius Šoblinskas, Rafael Ledesma, Povilas Lukšys, Ričardas Beniušis (70 min. Valdemar Borovskij). Atsarginiai: Džiugas Bartkus, Darius Isoda, Povilas Kiselevskis, Armandas Breivė.