„Žalgiris“ Ispanijoje stebuklo nesukūrė

„Žalgiriui“ nepavyko nutraukti dvejus metus besitęsiančios nesėkmių išvykose serijos – Eurolygos A grupės mače Barselonoje mūsiškiai be jokių argumentų 55:89 (17:20, 11:26, 9:23, 18:20) pralaimėjo „Barcelonai“.

Susitikimą šešiais taškais iš eilės pradėjo aikštelės šeimininkai – 6:0. Svečių taškų sąskaitą, sužaidus 3 minutes, atidarė D. Šalengos dėjimas – 6:2. „Regal Barcelona“ pirmaujant 10:2 G. Krapikas paprašė minutės pertraukėlės. Po jos žalgiriečiai ėmė rungtyniauti kur kas geriau ir laimėję 3 minučių atkarpą devyniais taškais išsiveržė į priekį – 12:13.

Visgi Barselonos krepšininkai pelnė 8 taškus be atsako ir vėl persvėrė rezultatą savo naudai – 20:13. „Žalgiris“ kėlinuką užbaigė T. Klimavičiaus ir M. Browno taškais – 20:17.

Antrajame ketvirtyje Ispanijos čempionai ėmė tvirtai kontroliuoti mačą. Sužaidus 4 minutes „Regal Barcelona“ pirmą kartą šiose rungtynėse įgijo dviženklį pranašumą – 36:26. Netrukus ispanų persvara jau buvo triuškinanti – 46:26. Pirmąją rungtynių dalį kauniečiai užbaigė M. Kalniečio dvitaškiu, tačiau tai mažai ką tepakeitė – 46:28.

Po didžiosios pertraukos vaizdas aikštelėje nepasikeitė. „Regal Barcelona“ krepšininkai ir toliau triuškino savo varžovus. Baigiantis kėlinukui aikštės šeimininkai padidino persvarą iki 30 taškų (67:37) ir išlaikė ją sužaidus tris ketvirčius – 69:37.

Per paskutiniąsias dešimt žaidimo minučių blankiai žaidęs „Žalgiris“ toliau buvo talžomas be gailesčio. Likus žaisti 3 minutes „Regal Barcelona“ padidino savo pranašumą net iki 40 taškų – 85:45. Svečiai rungtynes užbaigė spurtu 10:4, tačiau tai jų nuo pralaimėjimo neišgelbėjo – 89:55.

„Regal Barcelona“: Pete'as Mickealas 14, Juanas Carlosas Navarro 13, Terence'as Morrisas 11, Boniface'as Ndongas bei Rogeris Grimau po 10.

„Žalgiris“: Travisas Watsonas 17 (14 atk. kam.), Dainius Šalenga 10, Mantas Kalnietis 9 (4 kld.), Mirza Begičius 5, Marcusas Brownas 4, Siimas Sanderis-Vene 3, Povilas Butkevičius, Martynas Pocius ir Tadas Klimavičius po 2, Artūras Milaknis 1.

Priminsime, kad pirmą komandų susitikimą Kaune po atkaklios kovos 77:70 laimėjo „Barcelona“.

Kitas Eurolygos rungtynes „Žalgiris“ žais sausio 7 dieną savo aikštėje su Zagrebo „Cibonos“ (Kroatija) krepšininkais.