Penktadienį Kauno „Žalgiris“ sužaidė trečiąsias LKL finalo serijos rungtynes namuose su Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkais ir nugalėjo varžovus rezultatu 78:64  bei serijoje iki keturių pergalių įsiveržė į priekį 2:1.

Mačas prasidėjo taikliu T.Beardo dvitaškiu, tačiau netrukus tuo pačiu atsakė ir svečiai (2:2). Sužaidus tris minutes, žalgiriečiai turėjo dviejų taškų pranašumą (6:4), po minutės rezultatas buvo lygus (6:6). Atkakliai rungtynės klostėsi ir įpusėjus ketvirčiui, o rezultatas buvo vis dar lygus (8:8). Per likusį laiką žalgiriečiai pamažu įsibėgėjo ir pradėjo tolti nuo varžovų, po dešimties minučių – 18:14 priekyje “Žalgiris“.

Antroje dalyje šeimininkai nemažino tempo ir kontroliavo mačo eigą (23:14). Žalgiriečius į priekį vedė sėkmingas Hanno Mottolos žaidimas. Kauno komanda demonstravo gerą gynybą, o po Marko Popovičiaus tolimo šūvio, „Žalgiris“ pirmavo dviženkle persvara (26:16, 7min.). Tuo tarpu Vilniaus krepšininkams sunkiai sekėsi rasti kelių link varžovų krepšio, todėl įpusėjus kėlinukui, kauniečių persvara – 15 taškų. Iki didžiosios pertraukos užtikrintai ir agresyviai abiejose aikštės pusėse žaidęs „Žalgiris“ (43:23, 1min.) diktavo savo taisykles varžovams, po dvidešimties minučių  –  45:29 "Žalgirio" naudai.

Trečiąjį ketvirtį pradėjo J.Mačiulio tritaškis (48:29), o po T.Beardo dėjimo, „Žalgiris“ jau triuškina „Lietuvos rytą“ 21 taško skirtumu (52:31, 8min.). Vilniaus komandai sunkiai sekėsi sėkmingai užbaigti atakas, žalgiriečiai priversdavo juos klysti ir tvirtai kontroliavo padėtį aikštėje. Penktąją kėlinuko minutę Kauno komanda išlaikė solidų 20 taškų pranašumą (56:36), žalgiriečių gretose toliau išsiskyrė aukštaūgiai krepšininkai. Kantriai žaisdamas gynyboje „Žalgiris“ iki pat ketvirčio pabaigos neturėjo didesnių problemų su vilniečiais, nors pastarieji sugebėjo truputį priartėti.  Po trisdešimties minučių - 65:49.

Per paskutines dešimt  minučių žalgiriečiai baigė sėkmingai pradėtą darbą. Pranokdami Vilniaus krepšininkus tiek puolime, tiek gynyboje, šeimininkai užtikrintai artėjo link pergalės (67:49,8min.). Ryškiau sumažinti deficito „Lietuvos rytui“ nepavyko ir įpusėjus kėlinukui, svečiai daugiausiai gelbėjosi tolimais metimais (69:54). Baigiantis ketvirčiui,vilniečiai pradėjo lemiamą spurtą ir pradėjo vytis „Žalgirį“ (71:59, 4min., 72:62, 2min.).  Tačiau Kauno komanda sugebėjo mobilizuoti jėgas ir nebepaleido sėkmės iš rankų. Finalinė rungtynių sirena paskelbė pelnytą šeimininkų pergalę rezultatu 78:64.