Nesunkią pergalę VTB Vieningoje lygoje pasiekė Kauno „Žalgirio“ komanda (6 ir 2), išvykoje pranokusi Talino „Kalev/Cramo“ krepšininkus (1 ir 7) - 91:66 (20:16, 19:18, 20:18, 32:13).

Žalgiriečiai sustiprino savo galimybes patekti į kitą etapą. Tiesa, dviem pergalėmis nuo kauniečių atsiliekantis Mariupolio „Azovmaš“ žaidė vieneriomis rungtynėmis mažiau. Be to, paskutiniąsias reguliariojo sezono rungtynes „Žalgiris“ ir „Azovmaš“ žais tarpusavyje.

Susitikimas prasidėjo lygiu žaidimu. Pirmavo tiek viena, tiek kita ekipa, o po pirmųjų penkių minučių Lietuvos vicečempionai buvo priekyje minimaliu skirtumu - 10:9. Iniciatyva priklausė P.Jankūno vedamam „Žalgiriui“, tačiau atitrūkti svečiams pirmajame kėlinuke nepavyko - 20:16.

Antrasis kėlinys klostėsi pagal panašų scenarijų. „Žalgirio“ klubas pirmavo, tačiau „Kalev/Cramo“ alsavo kauniečiams į nugaras ir pavojingai nutolti neleido. Tiesa, 18-ąją minutę Iliaso Zouroso auklėtiniai įgijo rekordinę persvarą. Po dviejų taiklių T.Delininkaičio baudos metimų lietuvių pranašumas šoktelėjo iki aštuonių taškų - 37:29. Vis dėlto padidinti atotrūkio „Žalgiris“ nepajėgė ir „Kalev/Cramo“ deficitas prabėgus 20 minučių siekė penkis taškus - 34:39.

Po pertraukos priekinės linijos pastangomis „Žalgiris“ atlaikė šeimininkų bandymus priartėti (36:39). Aukštaūgiai komandai sukrovė ir dviženklį pranašumą - 54:44. Visgi R.Tammo taškų dėka „Kalev/Cramo“ vėl priartėjo - 49:54. Prieš lemiamą mačo dalį „Žalgiris“ atsargoje turėjo septynis taškus - 59:52.

Ketvirtajame kėlinyje „Žalgiriui“ galiausiai pavyko atsiplėšti nuo visą mačą jį persekiojusių varžovų - 76:60. Lietuvių pergalę įtvirtino aštuonis iš eilės taškus pelnęs M.Brownas - 84:61.

„Žalgiris“: T.Watsonas 17 (8 atk. kam.), M.Brownas 16, P.Jankūnas (7 atk. kam.) ir T.Klimavičius po 12, T.Plaistedas 10 (11 atk. kam., 4/4 dvit., 16 min.), D.Collinsas 9, M.Pocius ir T.Delininkaitis po 5, M.Kalnietis 3, O.Samhanas 2.

„Kalev/Cramo“: R.Keerlesas 16, R.Tammas 15, G.Dorbekas 12, K.Kitsingas 11.