Praėjusią savaitę su rimtomis bėdomis susidūrė Maskvos srities „Chimki“, kuri nenorėdama gauti techninio pralaimėjimo, rungtynėms prieš „Žalgirį“ registravo vos septynis galinčius žaisti krepšininkus. Keli jų buvo iškviesti iš jaunimo komandos.
Ir tiek žaidėjų nesurinkę Sankt Peterburgo „Zenit“ atstovai šią savaitę kreipėsi į Eurolygą, bet nesulaukę atsakymo nusprendė patys nevykti į rungtynes Ispanijoje. Kelias dienas su sprendimu vėlavusi Eurolyga paskelbė, kad rusams bus įrašyti du techniniai pralaimėjimai 0:20.
Dviejų rungtynių šią savaitę nesužais ir Vilerbano ASVEL klubas, kuriame taip pat siautėja koronavirusas.
„Tai buvo neišvengiama. Dar prieš sezoną kalbėjau, kad tokie techniniai pralaimėjimai yra neišvengiami. Tai įvyko pakankamai anksti. „Zenit“ ir „Chimki“ situacijos man yra panašios. „Chimki“ surinkę trupinius nusprendė pralaimėjimus susirinkti aikštėje, bet to nepavadinčiau krepšiniu.
Teisinga tai ar ne – kiekvienas gali turėti nuomonę. Iš žiūrovo pusės tai liūdina labai. Atrodo, kad sezonas vyksta tik dėl to, kad būtų užpildyta lentelė, o žiūrovui, kuris yra produkto vartotojas, iš to nieko gero“, – susidariusią situaciją įvertino R. Vyšniauskas.
Didžiausia klaida jis įvardijo tai, kad lygos vadovai užsispyrė ir nusprendė rengti šį sezoną įprastu formatu.
„Jie naiviai užsispyrė įgyvendinti formatą, kai žaidžiama namie ir išvykoje su 34 turais, sudarydami protokolą, kad turint aštuonis sveikus žmones reikia žaisti. Reikėjo tas ambicijas ir užsispyrimą padėti į šalį ir svarstyti alternatyvas.
Galima žaisti mini burbulus, galima 18 komandų skaldyti į grupes, mažinant rungtynių skaičių, atlaisvinant kalendorių ir pasiliekant datų rungtynių nukėlimui, jeigu to reikėtų.
Eurolyga labai atsimuša į tai, kad yra sušalę santykiai su ULEB ir FIBA. Kai nėra dialogo tarp šių organų, labai sunku stumdyti rungtynes, nes niekas nenori nusileisti. Tau nuolaidų niekas nedarys.
Manau, kad per didelis kąsnis apžiotas, norint pandemijos akivaizdoje sužaisti 34 rungtynes. Reikėjo galvoti alternatyvius formatus ir tą reikėjo daryti vasarą, o dabar jau vėlu“, – pažymi R. Vyšniauskas.
Kritikos strėles į Eurolygą po paskutinių rungtynių paleido koronavirusu persirgęs Šarūnas Jasikevičius, pareikalavęs aiškumo. Treneriui pritaria ir R. Vyšniauskas.
„Žinoma, kad reputacijai yra didžiulė įtaka. Techninis pralaimėjimas yra viena, kitas dalykas – kas vyko su „Žalgirio“ ir „Chimki“ rungtynėmis. Jokios kokybės ir tiesiog atsižymėjimas, padėta varnelė, kad įvyko rungtynės. Dabar jie nuskrido sužaisti dar dvejas rungtynes, kurias neišvengiamai pralaimės. Prestižui nieko gero tai neduoda.
Esu nusivylęs, ne tiek žaidimo kokybe, o tuo, kad virusas griauna sezoną, o lyga neatrodo tam pasiruošusi“, – pripažino komentatorius.
Dar prieš sezoną Maskvos CSKA vadovas Andrejus Vatutinas pabrėžė, kad neįvykus šiam sezonui, Eurolyga gali apskritai išnykti.
Kritikos lygos vadovams jau paleido ne tik Š. Jasikevičius, bet ir CSKA treneris Dimitris Itoudis.