• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jei Keiptauno „Santos“ jaunimo komandai atstovavęs Neilas van Schalwykas prieš 15-a metų nebūtų pelnęs išlyginamojo įvarčio į „Battswood“ vartus, įkyriojo vuvuzelų zvimbimo šiame Pasaulio futbolo čempionate gal ir nebūtume išgirdę.

REKLAMA
REKLAMA

Tribūnoms švenčiant tikslų gynėjo smūgį N. Van Schalkwykas pastebėjo ilgą, savadarbę, iš skardos pagamintą „dūdą“ ir jam gimė idėja.

REKLAMA

„Ta akimirka labai gerai įsiminė, – sako N. Van Schalkwykas, kuriam yra priskiriamas Pietų Afrikos Respublikoje nepaprastai populiarios vuvuzelos išradimas.

Dirbdamas plastmasės gamykloje jis nusprendė pagaminti patogų instrumentą, kuris skleistų lygiai tokį pat garsą.

„Praleidau daug naktų nemiegodamas, – sakė 37-erių metų vyras. – Dabar atsiprašau svečių, kurie čia atvyko ir dėl vuvuzelų negali miegoti“.

REKLAMA
REKLAMA

Šie instrumentai garsą skleidžia dieną naktį, o kartu su jais parduodami ir ausų kištukai.

Iš pradžių pradėjęs gaminti 500 šių trimito formos instrumentų, vėliau jis sulaukė įspūdingo užsakymo – 20 tūkstančių. Kadangi trimitas toli gražu nebuvo naujas išradimas, jo įmonė „Masincedane Sport“ sukūrė jam naują vardą – „vuvuzela“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dabar vuvuzelas nori įsigyti ir autentiškas gaminti Rusija, taip pat Brazilija, kur vyks 2014 metų pasaulio čempionatas. Kūrėjas jau uždirba ir iš pardavimų Europos Sąjungoje – Didžiojoje Britanijoje parduoti jau 43 tūkstančiai šių instrumentų, kurių kaina – tik du svarai sterlingai.

Tiesa, toli gražu ne visi yra vuvuzelų gerbėjai – Prancūzijoje kabelinės TV kanalas siūlo stebėti planetos pirmenybes be šio įkyraus garso. Pykčio neslėpė ir futbolininkai: Cristiano Ronaldo, Patrice'as Evra ir kiti skundėsi, kad per vuvuzelas negali susikalbėti su komandos draugais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų